Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idős rokon ápolása. Hogyan...

Idős rokon ápolása. Hogyan lehet megoldani, hogy ne menjen rá a család? Milyen lehetőségeink vannak?

Figyelt kérdés

Az egyik idős családtagom ápolásra szorul. Ő maga nem látja ezt be még tiszta pillanataiban sem. A kórházi kezelést, otthonba költözést, családtaghoz költözést elutasítja, otthon akar élni. Idegenek (ápoló) jelenlétét elutasítja.

Önmagát képtelen ellátni (ezt sem látja be), sokszor annyira nincs képben, hogy meg sem ismer minket, régen elhunyt családtagokat keres, hogy nem olyan rég beszélgetett velük stb.

A család sajnos képtelen megoldani, hogy napi 24 órában vele legyünk, de félünk őt magára hagyni, mert sokszor bolyong, majd nem is emlékszik rá, hogy ő kikelt az ágyból.


2015. okt. 5. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Ha elutasítja, ha nem, a család érdekében jobb, ha úgy csináltok mint a szomszédom. Nem kecmecelt, a náluk otthon lévő anyóst egyszer csak megfogta, és bedugta egy szeretetotthonba, mert elege lett a kavarásaiból.

Nehéz elengedni egy idős szülőt, de ha ennyire problémát okoz, saját érdekében is legjobb, ha vigyáznak rá.

2015. okt. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem egyezik bele, nem lehet otthonba adni, úgyhogy ez mese habbal első. Egy kivétel van, ha gondnokság alá van helyezve, akkor a gondnok jogosult minden vele kapcsolatos döntést meghozni.

Beszélj az orvosával , kérdező, lehet hogy gondnokság alá lehet helyeztetni

2015. okt. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Az én Anyukámmal is ez volt, sokszor-sokszor próbáltam rávenni, hogy vagy egy állandó otthoni ápolót viseljen el (fizettem volna), vagy otthonba költözzön be. Mindent mereven elutasított. Aztán egyszer arra ráállt, hogy kizárólag csak megnézzünk egy idős-otthont a szomszédos településen. Átvittem autóval, nagyon kedves volt a fogadtatás, és nagy meglepetésemre ott kijelentette, hogy legszívesebben itt is maradna. Persze kaptam az alkalmon, rögtön elindítottam a dolgokat, és 1-2 hónap múlva költözhetett is.
2015. okt. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a kezelőorvossal kellene beszélni. Ő tud tovább irányítani, hogy milyen szakorvoshoz kell vinni, hogy a beszámíthatóságát megvizsgálják. Annak eredményeképp lehetne tovább vinni az ügyet. Idősek otthona, kórház, stb. Saját biztonsága érdekében is ez fontos lenne úgy gondolom.
2015. okt. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Amikor a mamám ilyen állapotban volt, úgy tudtuk elvinni otthonba, hogy azt mondtuk hogy csak 1-2 hét szanatórium. A napokat sem értette már, nem tudta hogy 2 napja vagy 3 hete van ott. (Mielőtt lepontoznátok, anyukám meg nagynéném is tönkrement már majdnem munka mellett az egészben, 2 évig gondozták maguknál felváltva. Majd közösen fizettek az otthonnak, mert nem lett volna elég a mama nyugdíja.)
2015. okt. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

ha nincs képben akor intézzetek neki gyámot (ez nem családtag lesz) és akkor utána lehet intézni othont.

de ha ennyire rossz állapotban van arra készüljetek fel hogy a legtöbb helyre be se veszik, vhova több milla beugró van és ha nem elég a nyugdíj akor még hozzá kell tenni

2015. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csúnya dolog, de ha meg sem ismer benneteket, akkor fogadni kell egy ápolót és azt mondani, hogy hát a Mariska, és legyen ott vele folyamatosan.

Vagy ha van bárki a családban aki otthon tud vele lenni akkor az önkormányzatnál kell igényelni ápolási segélyt.

2015. okt. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem ez a demens nagyimra emlékeztet. Ő sajnos utolsó otthoni idejében meztelenül kiment az utcára, vagy épp télen egy hálóingben. Gázt nem zárta el stb. Szóval megérett a helyzet hogy tegyünk vmit. Sajnos szüleim dolgoznak, nem tudták volna ápolni vagy házi ápolót kifizetni, így egyszer amikor megbetegedett, némi csúsztatással bekerült kórházba, sajna az egy elfekvő volt, ahol egy aranyos férfiápoló ismerősünk dolgozptt. Az ő révén került be. És még 4 évig élt ott, de úgy hogy minket folyton összekevert mindenféle rokonával, olyannal is aki már 50 éve meghalt..

Szóval ez nagyon komoly gond a társadalomban, nagyon sok család kűzd ezzel a gonddal és nincs mindenkinek havi többszár ezre hogy méltó helyre juttassa be ezeket a rokonokat, de otthon biztos h saját magára is veszélyes egy demens idős ember.

2015. okt. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!