Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinalhatnek a lanyommal?

Mit csinalhatnek a lanyommal?

Figyelt kérdés

fiatal hazasparok vagyunk (25 evesek vagyunk mindketten) van egy 5 eves lanyunk, most jon a masodik gyerek (7honapos pocak lako) de a kislanyunk ki jelentette h neki nem kell testver ejjel nappal sir h neki nem kell testver , mit lehet csinalni ilyenkor

soha nem volt elkenyeztetve rendes ugyes kislany de most 2 hete pokolla teszi az eletunket ezzel h nem kell kis testver


le ultunk beszelgetni vele de nem sikerul , a nagyszulok rokonok mindenki biztatja h nagyon jo lesz minden ne sirjon de nem tudja senki megnyugtatni


2010. márc. 15. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Tedd neki érdekessé azt, hogy kistesója születik. Adj neki valami kis feladatot (bár még nem nagyon van mit) a kistesóval kapcsolatban. A lányod csak attól fél, hogy akkor majd őt nem fogjátok szeretni. Ültesd mondjuk az öledbe dédelges és közben simogassátok a pocidat. Sok sikert.
2010. márc. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Egy ötéves gyerek magától nem állhat ennyire ellen egy kistestvérnek. Valaki ellenszenvet ébresztett benne. A nyomára kellene akadni és elsősorban általa meggyőzni, hogy a testvért örömmel kell várni és szeretettel. Valószínű féltékenységet ébresztettek benne, azért ágál a testvér ellen.
2010. márc. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Félti az egykeségét. Természetes. Próbáld vele többet foglalkozni, és nagyon "ajnározzátok" a kicsit előtte.

Sajnos, ha megszületik, egy darabig akkor is ilyesmi lesz.

Fogd be segítségnek, dicsérd meg, oly formán, mit kezdenél az ő segítsége nélkül.

Ne érezze kirekesztve magát. Kérd meg a családot is, hogy először vele foglalkozzanak, majd utána a kicsivel.

Sajnos, sokan abba a hibába esnek, mindenki a kicsit csodálja, a nagy meg el van felejtve.

Képzeljük magunkat a helyébe!

Egyébként szem. jó a helyzetetek, mert a "nagy" ki meri mutatni az érzelmeit. Ez jó.

2010. márc. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Talán én tudok segíteni neked, velem ugyanez volt kiskoromban. Az első testvérem ellen nem tiltakoztam, de kijelentettem, hogy nem kell második testvér is. Nos nálam az volt a gond, hogy nagyon sok ismerős megmondta, hogy mindig mindenhol a kicsi a kedvenc, én pedig elhittem, és állandóan erre utaló jeleket kerestem. Azt hittem nem fognak szeretni, ha lesz másik. Elhitették velem, hogy a szüleim már tervezik a harmadik gyereket én pedig végigsírtam több hónapot, mire be mertem vallani itthon, hogy mi a baj és elmondtam, hogy ezt hallottam. Na akkor nagy botrány lett, mivel a szüleim nem szerettek volna harmadik gyereket, rossz indulatú pletyka volt az egész. A testvéremmel, aki második gyerek volt nagyon jó a kapcsolatom, kiskoromban persze a testvérféltékenység és egyebek jelen voltak, de csak úgy, mint minden testvérpár között. Nálunk a kedves utcabéli idős nénik voltak a pletykaterjesztők. Gyanítom nálad is ez lehet a probléma, vagy pedig az óvodában, ahová a lányod jár, ott mondott neki valamit valamelyik gyerek (aki esetleg elmesélte, hogy amióta testvére van, őt már nem szeretik), vagy valamelyik anyuka szólt be, hogy "anyukád megint terhes". Sajnos ilyenre is láttam már példát, fogalmam sincs miért ilyen rosszindulatúak az emberek, de tény, magától ilyet a lányod nem talált volna ki, szóval azt derítsd ki, hogy ki mondott ilyeneket szegénynek és ne őt okold, mert nem ő tehet róla (bár nem hiszem, hogy őt hibáztatnátok).
2010. márc. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
NE nagyon ajnározzátok, akartam volt írni..
2010. márc. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Egyetértek,ne ajnározzátok.Itt az eredmény,már most önző..
2010. márc. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként valóban lehet ez is a gond,hogy ti otthon állandóan a babáról beszéltek, alig várjátok, mindenki arról kérdez, aki odamegy, ez azért eléggé rossz érzés lehet a lányodnak, feltéve, ha erről van szó. Ezért még így huszonévesen is mérges lennék :) Képzelj el akkor egy 5 évest, hogy esik neki, hogy apu egész nap anyu hasát simogatja, mindig csak a babáról álmodoznak, alig várják. Ez olyan érzést kelt benne, mintha ő már nem lenne elég jó. Ha esetleg ez így van, tudom, hogy nem szándékos, de próbáljatok erre odafigyelni.
2010. márc. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Nekem 4 év van a két lányom között.

Sajnos nállunk is volt, aki a kistesó ellen uszította már akkor, amikor még csak pár hónapos terhes voltam.

Valószínű a lányod is rosszakat hallott a kistesóról, oviban, ismerősöktől, esetleg családtagokról. Főleg így, hogy csak 2 hete ellenkezik. Próbáld meg kideríteni, kitől hallhatta.

Ha van a családban testvér, akkor azokkal is példálózhatsz: milyen jó, hogy nekem/apunak volt testvére, milyen jókat játszottunk, te sem leszel egyedül, itthon is lesz kivel játszanod.

Mi az elejétől bevontuk a nagylányom a babavárásba: vettünk neki csecsemőbabát, amit pelenkázhatott, sétáltathatott. Elővettük a csecsemőkori lépeit, együtt nézegettük, milyen szép baba volt, fog-e hasonlítani rá a kistesó. Ő lesz a nagylány, segít majd anyának, a kistesó is tőle fog tanulni mindenfélét.

Próbáld kipuhatolni, mi tenné vonzóvá számára a kistesót, és arra helyezd a hangsúlyt.

Sok sikert, és ne add fel!

2010. márc. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Bizonyítsátok be, hogy nem lecserélni fogjátok a babára.
2010. márc. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

5 éves?

Énis ilyen voltam,hogy nekem se kell tesó,a szüleim akármit mondtak,nem érdekeltek!

De amikor megszületett az öcsikém,hát én nagyon boldog voltam,és azóta folyamatosan nyüstölöm a szüleimet,hogy kell még egy tesó:)

A lányka is megfogja szeretni,csak még nem tudja hogy milyen érzés!:)

2010. márc. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!