Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én életem, mégis beleszólnak?

Az én életem, mégis beleszólnak?

Figyelt kérdés
Hogyan állitsam le ezeket a kérdéseket? Amig nem dolgoztam más sem volt a téma, csak a munka. Mikor lesz, miért nincs, miért nem próbálom/vállalom ezt meg ezt. Próbáltam.ne egyet. Amikor munka volt, mikor lesz párom, miért nincs, meddig akarok várni, hogy lesz igy gyerekem stb. Lett párom, de mikor házasodunk, mikor akarok gyereket. Mondom még nem hadd élvezzük a kapcsolatot erre akkor ne is legyen már mert addigra "öreg" leszek. És igy mindig van valami. Őszintén unom már, némely eseményeket egyszerűen nem mi irányitunk, nem értik meg az emberek.
2015. okt. 9. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nagyrészt TE vagy a hibás.


Ha valaki magánügyekröl (párkapcsoalt, gyerektervezés, stb) kérdez, akkor nem kell neki magyarázkodni, egystzereüne megmondod, hoyg ez nem tartozik rá és ezzel lezárod a témát.

2015. okt. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem érzem magam hibásnak, hisz sokszor éppen, hogy lehető legrövidebbre fogom a választ, de akkor is firtatják. "Az én időmben én igy és igy..."
2015. okt. 9. 15:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igy van, törődjenek a maguk dolgával.

Jól is néznénk ki, ha mindig másoknak kéne megfelelnünk.

Nem kell, ez a te életed, nem az övék.

Ne állj az ilyenekkel szóba, én is ignorálom az életemből az ilyen illetőket, legyen az bárki: rokon, ismerős, haver, szomszéd, stb...

2015. okt. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel, hogy az ő idejükben mi volt, most már más idők járnak.

Vagy az is megoldás valóban, hogy finoman megmondod nekik, hogy majd én eldöntöm, hogy mi a jó nekem, és hogyan alakítom az életem.

2015. okt. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs, de igenis a te hibád, ha hagyod, hogy beleszóljon. Megkérdezheti 1000szer, ha ahhoz van kedve, de bele nem szólhat ezekbe. Férjemnek remek válasza volt: MAJD, és ha úgy lesz, szólni fogunk. Esküvő: majd, és ha tudjuk mikor szólni fogunk. Gyerek: majd, de ha lesz, szólni fogunk..esetleg: nem tudom, tesómmal beszéljetek :D! Aztán egy idő után nem kérdezgették. De megnyugtatlak, életük végéig kérdezgetni fogják ezeket, beleszólást viszont csak te tudsz engedni vagy nem engedni..
2015. okt. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolj ki kicsit csipkelődő válaszokat:

Leghamarabb 9 hónap múlva.

Most kötöztek el a gólyák Afrikába.

Ikrekre gyúrunk, hamar behozzuk a lemaradást, stb.

Ja, most jut eszembe Mari néni, mi a Ferivel még össze se házasodtunk, akkor majd a lagzi után egy évvel fogunk csak babázni.

2015. okt. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
igen, ezt nagyon sokan csinálják, engem emberek mindig azzal nyúznak, hogy én hol lakom, meg kivel. a legkülönbözőbb emberek, és semmi közük hozzá. Nekem eszembe sem jut ilyeneket kérdezgetni másoktól.
2015. okt. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valamennyiünk életébe ugyanígy beleszólnak.
2015. okt. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, beleszólnak (pont úgy, ahogyan ezt itt mi is tesszük: váaszolunk, tanácsot adunk, vagy épp véleményt nyilvánítunk - egyszóval BELESZÓLUNK).


(Nem értem ezeket a beleszólós kérdéseket, megmondom őszintén: ha valaki nem akarja, hogy beleszóljanak az életébe, az miért KÉRDEZŐSKÖDIK RÓLA? Miért nem kapja magát és költözzön egy lakatlan szigetre, ahol tényleg nem fog beleszólni senki sem az életébe? Se pro, se kontra.)


Szóval a dolog lényege, hogy a KÖZÖSSÉGNEK - amelynek te is tagja vagy -, van egy réges-rég kialakult, jól bejáratódott szabályrendszere. Ennek egy részét tartalmazza a BTK/PTK, egy részét nem. No, a nemhivatalos szabályrész (nevezhetjük szokásoknak, normáknak is) megsértését így jelzi a közösség az ő "fekete báránya" felé.

2015. okt. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egy dolog, hogy véleményt mondanak, de amikor kéretlenül teszik vagy folytatják az után is, hogy kérem ne tegyék, az zavaró. A minap már szólnom kellett, hogy ne beszéljünk az adott témáról mert csak felhergelem magam ami pedig nem fog senkinek sem hasznára lenni.
2015. okt. 11. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!