Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Támogassam anyagilag Anyukámat...

Támogassam anyagilag Anyukámat, akkor is, ha még tanulok? Kötelességem?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni a helyzetet.. 2 nappali szakon tanulok az egyetemen, majdnem kitűnő átlaggal. Tavaly novemberig dolgoztam (diákmunka), de mivel az egyik szakomból már csak fél év van hátra (szakdolgozat és nyelvvizsga), úgy gondoltam, hogy a tanulás most fontosabb, mint a pénzkeresés, emiatt nem vállaltam több munkát. A szüleim elváltak. Apukám minimálbérből él, de keményen dolgozik és devizahitelt fizet. Anyukám szintén, de ő kb. 150 ezer Ft-ot vagy többet keres havonta. A testvéremmel most vele élünk.. Én a suli miatt, mert a városi egyetemen tanulok, a testvéremet pedig Apukám küldte el, mert nem bírta nézni az otthoni tétlenségét.. Anyukámról annyit kell tudni, hogy kifolyik a kezéből a pénz.. A régi nagyvonalú életét próbálja még mindig élni, de a hitel és a panel rezsije miatt alig marad pénze. Nem hajlandó lemondani a műkörömről, a 6000 Ft-os fodrászról, a kozmetikusról és arról sem, hogy autóval járjon dolgozni. (Még a nekünk félretett pénzt is elköltötte a válás előtt. – Kb. 2 millió Ft) A testvérem egy naplopó. Egész nap a számítógép előtt ül vagy cigizik, nincs munkája mióta befejezte a sulit (6 hónap).. Nem is keresi.. nem is akar dolgozni.

Most úgy állunk, hogy ki akarják kapcsolni a villanyt, mert Anyukám nem tudta befizetni a 33 ezer Ft-os év végi elszámolást. Nekünk kellett kifizetni a testvéremmel.. Anyukám mindig bennünket, főként engem okol a saját hibája miatt.. Tőlem várja a segítséget! Ha pedig nem adok neki pénzt, azt mondja, hogy élősködöm.. és hogy takarodjak Apukámhoz. A testvérem persze mindebből okosan kimarad. Neki Anyukám sohasem mondja.. Az ösztöndíjam kb. 12 ezer Ft, de ez csak zsebpénz.. Ebből a pénzből próbálom összespórolni a nyelvvizsga és a vezetés árát. Ebből veszem a ruháimat, ebből etetem a macskámat.. ebből „élek”. Anyukám elvárja tőlem, hogy adjam neki oda ezt az összeget.. de nem tudom / akarom, mert akkor nem tudom befejezni az egyetemet. Nem lesz jövőm.. (A szüleimtől sosem vártam, hogy támogassanak anyagilag!!!) A minap is próbáltam Anyukámmal megértetni, hogy ha ezek nem lesznek meg, akkor hiába tanultam annyit. De mintha nem akarná felfogni. Mindig azzal jön, hogy ő ki*****ja a s*******et, és hogy csak a saját érdekeinket nézzünk, vele pedig senki sem foglalkozik. Szerinte egy 22 éves fiatalnak az a dolga, hogy tanuljon és dolgozzon iskola mellett (vagy dolgozzon) és ha együtt – ha külön él a szüleitől, támogatnia kell őket. Dolgozni most tényleg nem tudok elmenni az iskolák miatt. Novemberig volt, hogy végigmelóztam a hétvégét is. Erre majdnem ráment a párkapcsolatom és Anyukám is folyton csesztetett, hogy alig voltam otthon és hogy alig segítettem. A házimunka 65-70%-át én végzem, mamám főz ránk, a testvérem semmit sem csinál, de Anyukám még ennél is többet vár el tőlem! Régebben még a barátomat is megpróbálta ellenem hangolni. Amikor felhoztam, hogy kollégiumba kellene költöznöm, majdnem rám rúgta az ajtót.. hogy itt akarom hagyni ebben a helyzetben. Talán Apukámhoz kellene költöznöm, de őt sem akarom addig leterhelni, amíg nincs diákmunkám a nyárra, mert nem biztos az állása. A barátommal pedig még nem tudunk összeköltözni, mert ő is tanul.. Mit kellene tennem, hogy egy kicsit nyugodtabb legyen az életem? Segítsem Anyukámat anyagilag vagy egy idő után már ez sem lesz neki elég? Kötelességem őt támogatni?



#család #pénz #anya kötelesség
2013. jan. 19. 05:28
1 2 3
 1/28 szántóvető ***** válasza:
48%
tűrjél és próbálj anyagilag is segíteni,majd ha elkezdesz dolgozni akkor sokkal könnyebb lesz.
2013. jan. 19. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
58%
Kerdezd mar meg meg 1x!
2013. jan. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
29%
Mondjuk ha otthon laksz, evidens, hogy hozza kell járulj a költségekhez.....
2013. jan. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
75%
Mivel tanulsz és nincs kereseted nagyon nincs is mit beadnod.
2013. jan. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
62%

Ne anyukádat támogasd, hanem tartsd el saját magad. Nyugodtan költözz el. 22 évesen anyukád tart el, és te mégis úgy érzed, hogy ha pénzt adsz neki, akkor őt támogatod. Ha elköltözöl, akkor tudni fogod, hogy amit kifizetsz, azt saját magadra költöd.

Nehogy azt hidd, hogy 150ezer Ft olyan nagyon nagy pénz egy lakás fenntartására, és 3 ember teljes ellátására.

2013. jan. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
82%

Ha meg tudod oldani, akkor menj kollégiumba, mármint ha azt ki tudod fizetni valamiböl.

Ha nem, akkor inkább apukádhoz költözz.


Ha nincs jövedelmed, mert tanulsz - és nem mert nincs kedved dolgozni -, akkor nem tudod támogatni és nem is kell.

2013. jan. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
77%
huszonhat éves korig jár családi pótlék ha államin vagy. sok szülő odavágja, hogy egy dolga van a fiatalnak hogy tanuljon, stb, de úgy gondolom a mai világban már nem csak ez mint a régebbi egyszerűbb világban. Az, meg, hogy anyagilag támogatni egy olyan embertől elvárni, aki még ezután kezdi megalapozni az életét szerintem nem fer. Most akkor egész életében vegye azt is számításba, hogy jaj, még anyunak is adni kell vagy mi? Ezt a hozzáállást nem értem.
2013. jan. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
54%
persze ha már nem is tanulnál és akkor is évek óta otthol henyélnél jogos, de így még nem hiszem. suli elvégezte után is a mai világban kell legalább fél év úgy gondolom még akkor is, ha jó a szakmád, hogy találj.
2013. jan. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%

az én anyukám is tökéletesen ilyen volt. szolárium műköröm, vadi új ruhák , ékszerek. nálunk a fűtést kapcsolták ki és mikor felvettem (neki már sehonnan nem adtak pénzt mert mindent felvett) cirka párszáz ezer forintot 4 napi fagyoskodás után (télen!!!!) . a kölcsön visszafizetése miatt igencsak kiszámolt helyzetbe kerültem, ennek ellenére édesanyám új séróval, vadi új kabáttal és még ki tudja mi egyébbel tért haza. a nővérem torka szakadtából üvöltött neki hogy hogy nem szégyelli magát én alig élek meg a miatta felvett hitel miatt ő meg él mint marci hevesen mintha mi sem történt volna.

azóta elúszott a ház amiben felnőttünk (neki hála) mindenfele szóródtunk, szétesett a család.


nézd én a helyedben olyan hamar elköltöznék amilyen hamar csak lehet. vedd a saját kezedbe az életedet. tudod én is azt hittem hogy kötelességem (annak ellenére hogy havonta beleadtam a rezsibe!) kifizetni a több éves elmaradt számlát. nappali suliról estire váltottam majd már azt is otthagytam hogy teljes állásban tudjak dolgozni. egyáltalán nem kötelességed anyád műkörmeit állnod! menj el nyugodtan kollégiumba!

2013. jan. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%

Akik jó családból jöttek, azoknak sajnos nehéz megérteni hogy vannak rossz szülők is.

Igen rosszak.


Az én anyám is b@szogatott hogy dolgozzak iskola mellett, adjam le a pénzt amit diákmunkából kaptam.

Mindet.

Hogy ne lógjak a nyakán, ne tartassam el magam.

Amikor elköltöztem, akkor realizálódott bennem hogy nemhogy családi pótlékot kapott, utánam járt neki az árvajáradék is (apukám meghalt sajnos).

Cirka 60ezer forintot kapott havonta, tehát - mivel nem ruházott meg ilyenek - az összeg fedezte is az ellátásomat.

A diákmunkából szerzett pénzem, amit egyébként tanulásra fordítottam volna, elúszott tudja a fene hogy hova.


A páromnak szintén kötelező volt középiskola mellett, helyett dolgoznia hogy anyagilag kisegítse a szüleit, akik saját hülyeségük miatt nyakig ülnek a hitelekben.

Drága anyja óvodában dolgozik, ő evett ott, apja vett magának kaját a munkahelyén, párom ette a maradék száraz kenyeret meg némi felvágottat amit otthon talált.

Anyuci meg apuci szórta a pénzt, párom meg járt szakadt ruhákban és koplalt, holott keresett legalább 50ezer forintot havonta.


Hát így állunk.

Manapság divat lett hogy a szülő a gyerekén élősködik.


Menj el kollégiumba, ne fájjon anyád után a szíved, aki azért szül gyereket hogy később az eltartsa, koppanjon is jó nagyot.

Itt is él az az opció is: aki hülye, haljon meg.


Én elég érzékeny ember vagyok, de azt nem tűröm hogy egy gyerek azért tegye tönkre az életét mert a szülei képtelenek a saját lábukon megállni...

Ők vállaltak gyereket a semmibe, ne szerencsétlen gyerek szívjon utána...

2013. jan. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!