Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 évesen szülői engedély...

16 évesen szülői engedély vagy gyámhatósági engedély kell a házassághoz?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok...nevelo szuleim nem tudnak rola hogy össze akarok házasodni.. Titokba próbálnám csinálni..mivel neveloapam kepes az intenzivre tenni,azert akarok neveloszuleimtol el menni mert türhetetlen ahogy velem viselkednek(nem szolnak hozzam,neha meg kapok egyet-kettőt,kaját sajnálja a neveloanyám,mindent meg teszek ertuk még se jobb és még az átlagom is 3-4es)

És nem kérek rossz válaszokat..Köszönöm :)


2015. okt. 20. 18:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Gyámhatóság végez környezettanulmányt, szülői engedély nem szükséges, de elkerülhetetlen, hogy tudjanak róla, mivel értesítést küld nekik a hatóság, és velük is elbeszélgetnek.
2015. okt. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

A házasság még nem biztos, hogy megoldja ezeket a problémáidat egyébként. Ezt gondold át. Nehogy egy menekülés legyen csak, egy nem annyira átgondolt, de elég nagy hatású döntés.

Elvileg ha a szüleid nem engedélyezik, akkor a gyámhatóság még megteheti, de ők sem fognak csak úgy igent mondani rá. Hol fogtok élni, miből fogtok megélni, stb. Én a helyedben inkább amiatt keresném fel a gyámhatóságot elsősorban, ahogyan a nevelő szüleid bánnak veled.

2015. okt. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%

fordulj a gyámhatóságról,és mondd el nekik a panaszaidat a nevelőszüleidről. ők majd intézkednek,hogy kapj új nevelőszülőket akik remélhetőleg alkalmasak a feladatra.

a házasság nem is értem hogy jön ide? oké hogy szar most ,de ne akarj egy meggondolatlan házassággal kiugrani ebből a helyzetből.

az átlagod meg nem a legjobb,erre ne legyél büszke

2015. okt. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%

mindkettő

a pasidnál se az lesz amit te akarsz

2015. okt. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Gyámhatósági.
2015. okt. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen..

És az átlagom nekem meg felel ;)

2015. okt. 20. 19:32
 7/22 anonim ***** válasza:
69%

16 évesen házasodni???! Omg. Te h.... vagy


/egy majdnem 16 éves/

2015. okt. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

Helyesen: megteszek, megfelel, elmenni


És mik a további terveid? Szülsz egy focicsapatra való purgyét, és sorbaállsz segélyért?

2015. okt. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%
A 8-as jól mondja. 16 hova akarsz te házasodni??? Még érettségid sincs.
2015. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ugyan ugy járok suliba majd, meg nem akarok gyerekeket se... Másik nagyon eros a baratommal a kapcsolatunk es ő ugy jön ide a házasság.. És mig nem vagy ilyen helyzetbe mint én nem tudod milyen..szall kösz kösz
2015. okt. 20. 21:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!