Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 évesen szülői engedély...

16 évesen szülői engedély vagy gyámhatósági engedély kell a házassághoz?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok...nevelo szuleim nem tudnak rola hogy össze akarok házasodni.. Titokba próbálnám csinálni..mivel neveloapam kepes az intenzivre tenni,azert akarok neveloszuleimtol el menni mert türhetetlen ahogy velem viselkednek(nem szolnak hozzam,neha meg kapok egyet-kettőt,kaját sajnálja a neveloanyám,mindent meg teszek ertuk még se jobb és még az átlagom is 3-4es)

És nem kérek rossz válaszokat..Köszönöm :)


2015. okt. 20. 18:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
62%
19 éves lány vagyok. 2,5 éve élek stabil párkapcsolatban, de nem akarok még házasodni (ha valamiért barátom megkérné a kezem, igent mondanék, de marhaság lenne, mert mindketten tanulunk). Bár lassan lesz szakmám, és tudnék dolgozni, teljesen felesleges ilyen idősen még ezen agyalni. Nem is értem, Neked 16 éves fejjel hogy van ilyen stabil elképzelésed. Mennyi ideje lehettek együtt? Fél éve?...
2015. okt. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
16%

#11, arra tetszettetek már gondolni, hogy a Kérdező azért akar házasodni, mert ezzel jogilag nagykorúvá válik, megszabadul a redvás nevelőszülei "féltő gondoskodás"-ától...

És gondolj bele, kérdező még abszolút toleráns és konfliktus-kerülő, én a "neha meg kapok egyet-kettőt,"-ért szekercét állítanék abba az emberformájú féregbe, aki rám merte emelni a mocskos kezét.

2015. okt. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
12-es, azért a "redvás nevelőszülőket" is meghallgatnám. Másrészt épp erre van a gyámügy, hogy az ilyen helyzeteket kezelje. Hova fajulna a világ, ha minden tizenéves kamasz, akinek nem tetszik, hogy szabályok szerint kell élnie, kimeneküle a családból egy házasságba? Persze lehet, hogy itt tényleg vannak bajok, de az a fránya statisztika mást mutat. De tudom, a kérdező problémája egyedi, senki más nem élhette át azt, amit ő, senki nem tudhat semmit, csak ő... na persze.
2015. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%

#13 " Hova fajulna a világ, ha minden tizenéves kamasz, akinek nem tetszik, hogy szabályok szerint kell élnie, kimeneküle a családból egy házasságba?" - hát nem is tudom, talán csökkenne a "rendpárti-értékelvű-tekintélyelvű"-nek nevezett SZENNY befolyása?

Abban igazad van, hogy a másik felet is meg kell hallgatni - amennyiben bűncselekményről van szó mint itt is, célszerűen a bíróságon... ott még az utolsó szó joga is őt illeti meg:)

2015. okt. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%
14-es! Felemelő látni, mikor készpénznek veszed egy csitri hisztijét, de a megvádolt félnek esélyt sem adnál.
2015. okt. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
23%
#15 "Abban igazad van, hogy a másik felet is meg kell hallgatni " - írtam.... ugye. Az meg bocsi, de tapasztalati tény, hogy ilyen témákban előbb hiszek a fiatalnak, mint a "csak jót akaró" szüleinek. Valahogy a szülők egy részének - eléggé el nem ítélhető - fixa ideája, hogy azt hiszi, hogy akár erőszakkal is rákényszerítheti a gyerekére a saját értékredjét és véleményét - és nem fordítva. Meg az is, hogy egyáltalán kezet emelhet a gyerekére... vagy bárki másra.
2015. okt. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
38%
Én meg azt mondom, hogy az itt felmerülő kérdések közül százból egy, ha igaz. Tini lány kiveri a hisztit, mert nem lóghat kedve szerint a k.úrópajtásával, de itt úgy adja elő, minta otthon az lenne a rendes családi prorgam, hogy esténként apu (nevelőapu) konyhakéssel kergeti az asztal körül, éjjel anyu (nevelőanyu) a kispárnával fojtogatná, reggel meg kávé helyett öklössel keltegetik. És nem panaszra megy valami hatósághoz, vagy iskolaigazgatóhoz, hanem egyből "korosítaná" magát házasság útján. Ez nem életszerű.
2015. okt. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

"Tini lány kiveri a hisztit, mert nem lóghat kedve szerint a k.úrópajtásával, de itt úgy adja elő..:" - köszi, nagyon jó példát hoztál fel... Ugye feketén-fehéren, törvényben van szabályozva, hogy egy fiatal Magyarországon mikortól élhet szexuális életet... ez ugye egy tipikus ÉRTÉKRENDI kérdés, amit az előbb is emlegettem. Miért hiszik azt egyes szülők, hogy kedvük és saját értékrendjük szerint tiltogathatnak a teljesen világos, mindenkire vonatkozó szabályokon felül is?

És hát az én személyes tapasztalataim még mindig nagyon mást mutatnak mint amit állítasz - meg persze a statisztika is... azok ugye azt mutatják, hogy a gyermek az erőszakot 80%-ban a "kedves" szülőktől szenvedi el, kb egyenlő arányban az apától és az anyától... a maradék 20%-on osztozik mindenki más a lakókörnyezettől a vadidegenekig... és kérdezz már meg 100 szülőt, a többségüknek az lesz a véleménye, hogy kezet emelhet a gyerekére... na ezek a tények.

2015. okt. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
15%
Onnantól vagy hiteltelen, hogy állandóan az "értékrendet" szidod.
2015. okt. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
7%
Az ugyanis nem értékrend kérdése, hogy igenis vannak kötelezettségei is egy gyereknek úgy a család felé, mint az iskola felé! Ha kamaszkorban beleneveled, hogy övé a világ, akkor 20 éves korára lesz 3 purgyéja, félig analfabéta lesz, és sorba áll majd segélyért! De persze ez a te ÉRTÉKRENDED szerint telejsen helyénvaló, ugye? Tipikus haddnemondjammilyen mentalitás.
2015. okt. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!