Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » H lehet 1 lelkileg terrorizáló...

H lehet 1 lelkileg terrorizáló anyától elvenni a gyerekeit?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek (18lány, huga15) az anyja lelkileg terrorizálja őket, a nagyobbiknak volt 1 öngyilkossági kísérlete, de szerencsére nem sikerült neki.Láthatóan egyre közelebb kerül az anorexiához. A kisebbiknek gyomorfekélye van, orvosok szerint lelki okok miatt.Nap mint nap vért hány az anyja hülyeségei miatt. Minden jel arra utal h totál megkeseríti az életüket. Nem takarít, állandóan a földig szégyeníti őket, nem ad nekik rendes ételt.Úgy kiabál velük mint a legutolsó patkánnyal, pedig nagyon ritka értelmesek és tisztelettudóak. Lelkileg totál tönkre tette őket. Személy szerint megverném a nőt.Egyébként a kisebbiknek az orvosa ajánlott családterápiát, de az anyjuk teljességgel ellenkezett, nem véletlenül. Szeretném ha ez a 2 aranyos kiscsaj megmenekülne ezektől a borzalmaktól(röviden tömören mondtam, de a részletekre nincs elég hely:S )Szal ha egy mód van rá vki segítsen.
2010. márc. 17. 02:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

a nagy, mivel már nagykorú, elmehet otthonról.

a kisebbik miatt a nagyobbik vagy maga a kiskorú is fordulhat a gyámügyhöz, gyermekjóléti szolgálathoz. azok kimennek, megnézik, beszélnek az anyával stb.

sajnos, sok minden nem fog történni. ha van mód rokonokhoz költözésre, akkor esetleg azt meg lehetne próbálni.

2010. márc. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
ettől függetlenül a lányok elmehetnek pszichológushoz, hogy lelkileg segítsen nekik átjutni a nehézségeken és a leválásban. no, meg a megbocsátásban - nem is az anyjuk, hanem saját maguk miatt.
2010. márc. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Hol van a lányok apja? Ő nem segíthetne? Bár lehet,hogy az anya az apjuk ellen nevelte őket,ami manapság nagy divat.
2010. márc. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
ma 06:54-es: hiába nagykorú az idösebbik, ahhoz, hogy elmenjen, kell neki valami jövedelem, ha még tanul - és szerintem ez a legvalószinübb - akkor miböl élne meg egyedül?
2010. márc. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ez amit itt leírtál maga a pokol! A helyzet súlyát látva egy 15 éves lánynak, ha a sok stressztől és félelemtől vérző gyomorfekélye van,a nagyobbik meg öngyilkos akart lenni, és az anyjuk mitt ez borzalmas. Legelső lépés a gyámügy, a nagyobbik leánynak be kellene menni és segítséget kérni.Az anyuka szerintem agyilag nem normális, pszichiátriai eset szegény, rá kellene venni egy vizsgálatra. Szerintem az anya elcseszett élete miatt a lányokon vezeti le a bosszúját.Ja és valóban hol van az apa, vagy nagyszülő, vagy rokon? Vagy el van titkolva ez a dolog? Nem tud senki semmit, vagy úgy tesznek mintha nem is létezne ez a probléma. Te aki egy teljesen kivülálló vagy felfigyeltél az esetre, és ha van erőd és lehetőséged hozzá valamilyen formában még ha háttérként is próbálj meg segíteni rajtuk.
2010. márc. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kamu. Nagyon rég, lehet van aki még emlékszik rá, volt már itt egy hasonló kérdés, ahol pont azon folyt a vita, hogy pusztán lelki okokból kifolyólag lehetetlen, gyomorfekélyt összehozni....
2010. márc. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

én voltam az első kettő.


azért írtam azt, amit, mert felettünk lakott egy bántalmazó szülő, és semmit nem csinált senki. a családsegítő nem fog kijönni, mert az önkéntességen alapul. a gyámügynek viszont kötelessége bejelentés alapján megnézni, mi a helyzet.

2010. márc. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Egy 18 éves okos értelmes nagylány képes főzni meg takarítani.

Egyébként nem kell elvenni,mehet amerre lát.

2010. márc. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A hitetlenkedők kedvéért egyáltalán nem kamu.Csak egyszerűen megpróbálnék segíteni nekik.Manapság már kihalt az önzetlenség? Egyébként eleinte én sem figyeltem fel ezekre a dolgokra, jelekre, de észrevettem és szinte fáj h a mai világban létezhet ilyesmi- a többi borzalmas dolgokról nem is beszélve-, a másik meg szerintem elég sokan összeroppannának ha nemes egyszerűséggel a szemükbe mondanák h utállak kislányom/kisfiam, életem legnagyobb tragédiája vagy, stb..stb... Másrészt a tudatlanoknak: lelki okokból kifolyólag (stressz, bántalmazás ...) kialakulhat alvás zavar, viselkedés zavar, gyomorfekély, epegörcsök és még sorolhatnám, de a legegyszerűbb keress rá a neten, tanulj , ne csak a mvipedet nézd, meg msnezz!!!!! Ja igen, az apa meg 1 bambafsz, tipikus papucs, semmi szavazati joga nincs a családban, azonkívül h csak a pénzt keresi.A rokonság zömét meg különösképp nem érdekli vagy nem veszi észre. Azért köszönöm a válaszokat, és továbbra is várom a szóba jöhető lehetőségeket. Addig is megpróbálok némi erőt és önbecsülést adni nekik, hátha kitörnek ebből a pokolból.
2010. márc. 17. 15:55
 10/16 anonim válasza:

Sztem klassz hogy segíteni próbálsz.

Egyébként neked honann tünt fel hogy mi történik?monddta vmelyik?vagy ott voltál?veri őket?

vagy ki vagy te nekik hogy egyedül neked tünt föl?

2010. márc. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!