Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik az alkoholfogyasztási...

Mik az alkoholfogyasztási szokások a családotokban?

Figyelt kérdés

Azért tettem fel a kérdést, mert nem tudom, hogy egy családban, ahol szülők és tinédzserkorú és/vagy 18-at betöltött gyerekeik együtt élnek, mik a normális alkoholfogyasztási szokások.


1.) Kérlek titeket, úgy ne írjatok, ha van alkoholista a családban, mert az nyilván nem ideális.

2.) Olyanok se írjanak, akik vallási vagy bármi más alapon nem fogyasztanak alkoholt.


Olyanoktól kérdezem tehát, akik családban élnek, ahol tinikorú vagy fiatal felnőtt gyerekek is velük vannak, rendszeres alkoholfogyasztók, de normálisnak vallják az alkoholfogyasztási szokásaikat.


Olyasmikre volnék kíváncsi, hogy röviditalt pl milyen gyakran fogyasztotok, mikor, együtt e vagy egyedül?

Van e a hűtőben vagy bármi elérhető helyen alkoholtartalmú ital, amire esetleg rájárhatnak a tinik? Mennyire tiltott ez nekik? Voltak e ebből konfliktusok?

Alacsony alkoholtartalmú ital, mint a sör vagy könnyebb bor pedig kísérhet e egy közös vacsorát?

Ugyanannyit kaphat e belőle mindenki, vagy a szülők szabják ki a mennyiséget?


Milyen mennyiség fogy el egy héten kb?


Szülők: hány éves korukban adtatok először alkoholtartalmú italt a gyerekeiteknek?

Akik a gyerekszerepben élnek otthon: hány éves korotokban kaptatok először?


Nem jut eszembe hirtelen több kérdés, szóval bármit mesélhettek, ami eszetekbe jut és idevág.



2015. okt. 30. 16:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én már 27 vagyok. Először 14 éves korom után kaptunk pezsgőt, szilveszterkor. 17 éves korom körül családi ebedkor, unnepkor azt ihattam, amit akartam. Persze néha sikerült becsiccsenteni egy- egy lakziba, de nem vittem túlzásba. A barszekreny soha nem volt zárva, ha barátaim jöttek, bármikor tolthettem onnan. Apu ha finom pálinka van otthon, esténként megiszik egy kupicaval. Csak néha borozgattunk, mert utána rendszerint mki elalmosodott, és úgy nem jó beszélgetni.
2015. okt. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Néhány hónapja már nem a szüleimmel élek, de azért válaszolok. Sosem volt tiltott az alkoholfogyasztás, sőt... 13 évesen a szüleim jelenlétében húztam le az első pálinkámat "nevelő célzattal". Több alkoholista is volt a tágabb családban, így a szüleim mindig is azt vallották és azt nevelték belénk, hogy ennek rossz példaként kell a szemünk előtt lebegnie és az első felesemnél is azt mondták, hogyha kíváncsi vagyok és szeretném, húzzam le nyugodtan, inkább az ő jelenlétükben tapasztaljam meg először mit hoz ez ki belőlem, minthogy olyan helyen tegyem sunyiban, ahol esetleg védtelen vagyok.

Nekem nagyon tetszett ez a módszer. Sosem tiltották, én pedig sosem voltam mértéktelen. (Persze baráti körben becsúszott egy-két kisebb baleset, de szerintem ez is hozzá tartozik a tapasztalat szerzéshez és ahhoz, hogy tudjam hol vannak a határaim.)

Tele van otthon a szekrény teteje piával. A fagyasztóban és a hűtőben is mindig van egy-két üveg valami, de sosem éreztem késztetést arra, hogy csak úgy odamenjek és meghúzzam. Tiniként sem és később sem. Sosem mondták, hogy na ez az, amiben neked tilos beleinnod, valahogy még is tudtam, hogy nekem ez nem kell.

A családom ritkán fogyaszt alkoholt egyébként, ünnepekkor, alkalmakkor, vagy egy-egy családi ebédnél felbontunk egy üveg bort, ebéd előtt megiszunk egy felest, vagy koccintunk egy pohár pezsgővel, esetleg délután elszürcsölünk egy-egy sört (én csak ízesítettet), kb. ebben ki is merül minden. Mostmár végképp nem szólnak bele, hogy mennyit ihatok ilyenkor.

Unokatesókkal együtt nőttünk fel, fiatalabbak nálam, ők is kaptak már egy-egy kortyot mindig anya vagy apa poharából ha kíváncsiak voltak (persze nem felest), elfintorodtak, hogy ez rossz és nem is kértek többet. :) Sajnos arra nem emlékszem, hogy engem kóstoltattak-e ilyen korán 8-10 évesen, de az tény, hogy a nagy családunk elég gyér ivó. Ritka hogy egy karácsonyi ebédnél pl. egy-egy felesnél és összesen egy üveg bornál több alkohol fogyna.

2015. okt. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én 24 éves lány vagyok,még szülőkkel élek(apukám,nevelőanyum,kisöcsém+én). 15-16 éves korom óta járok el bulizni,ill. fogyasztok alkoholt. A múlt idő mondjuk helytállóbb lenne,mert pár éve már szinte egyáltalán nem iszok,kb félévente ha lecsúszik pár pohár bor,de ezzel be is van fejezve jó időre. Középiskolás koromban viszont heti 1-2 alkalommal eljártam a haverokkal,barátokkal inni,de akkor istenesen,itthon baszogattak is érte,utólag visszagondolva teljesen jogosan,nem lehettem valami szép látvány.

Apukámék szintén ritkán fogyasztanak alkoholt,apu kb havi egy alkalommal fociedzés után megiszik a haverokkal egy sört,vagy kettőt,fene se tudja,de sose láttam,hogy akár csak spiccesen jött volna haza.

Alkalomadtán szoktak házibulit tartani,olyankor ittvan pár barátjuk,nyaranta szalonnasütés/grillezés,na olyankor kicsit eleresztik magukat,de tök cukik bekarmolva:) Apu olyankor ontja magából a poénokat,pedig amúgy elég csendes,nevelőanyum meg vihorászik,mint egy tini. Én jókat nevetek rajtuk.

Családi ebédeken(karácsony,húsvét,szülinap,névnap) van az asztalon pálinka,sör,krémlikőr,1-2 felest mindenki megiszik,engem is kínálnak,de én töményet nem iszok,öcsém meg koránál fogva(11 éves) még csak odáig engedélyezett,hogy alkoholmentes gyümölcsös sört ihat,vagy belenyalhat a sör habjába,mert az olyan nagyfiús,de nem is pedzegeti ennél tovább a dolgot,mert sajnos van a tágabb családi körben rossz példa és azt rossz dolognak tartja.


Alkohol mindig van itthon,mert a nagymamik ugye főzetik a gatyaszaggató falusi házipáleszt,apuék meg minden szülinapra vagy névnapra kapnak a kollégáktól 2-3-4 üveg akármit(bort,pezsgőt,ritkábban töményet),így néha tekintélyes mennyiségű pia tud a kamrában felhalmozódni(mármint ahhoz képest,amennyit mi iszunk). Nincs eldugva,bármelyikőnknek hozzáférhető,de úgy gondolom,nem is szükséges elzárva tartani. Nálunk inkább a csoki az,amit dugdosni kell:D


Összességében úgy gondolom,kijelenthetem,hogy a családom kulturált alkoholfogyasztó.

2015. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
ugh...
2015. okt. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én anyámmal és nevelőapámmal élek, nálunk sosincs alkohol fogyasztás, nevelőapám utálja az alkoholt.

De apáméknál van, azt elmesélem:

Amikor jön vendég (én is annak számítok, mivel nem ott lakok) akkor nagyapám (ha aznap már nem vezet) akkor szokott hozni pálinkát, és 4-5 iszunk egy felest. A hűtőben nem szokott lenni alkohol, de a spájzba van bor, néha amikor nincs pénzem a bulira, nagyapámtól kérek házibort :D kb. 17 éves korom óta. Közös vacsoránál mi nem szoktunk inni, de amikor a nagyszüleim barátai eljönnek vacsorázni, akkor a nők likőröznek, meg boroznak, a férfiak pedig pálinkáznak, vagy whiskeyznek. Ugyanannyit iszik mindig mindenki. Egy héten háát... nem túl sok. Kivételes alkalmakkor iszunk. Nekem először 16 éves koromban adott apám pálinkát, anyám nem, mivel itthon nem iszunk, de pénzt ad piára, amikor bulizni megyek.

19/L

2015. okt. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

19 éves vagyok, a szüleimmel élek. Mind a hárman szeretjük az alkoholt. Nekem 16-17 éves korom óta engedik, hogy igyak, szoktak is kínálni, de csak módjával. Egy pohár sör/bor/pezsgő esetleg ha valami különlegesebb rövid italt isznak akkor abból is egy kupicával.

Rövid italt hetente kétszer-háromszor fogyasztanak a szüleim, leginkább pálinkát, mert az van otthon, de kb. mindent szeretnek. (Én többször, heti négyszer-ötször, de nem otthon, hanem kocsmákban barátokkal).

A hűtőben általában van sör, bor, pezsgő, a háromból valamelyik biztosan. A spájzban van pálinka, a mélyhűtőben sokszor valami drágább rövid ital. Sörből kiszolgálom magam amikor tetszik, borból is néha. A pezsgőt nem igazán szeretem, úgyhogy abból nem. A rövidekre meg egyáltalán nem szoktam otthon "rájárni" csak ha megkínálnak a szüleim, akkor iszom.

Viszonylag korán, 14 éves koromban kezdtem ismerkedni az alkohollal, persze nem az otthoni készletet ittam, inkább kocsmákba jártam. Akkor nagyon nagy balhék tudtak lenni, ha megérezték rajtam a pia szagot. Aztán 16-17 éves koromban már nem annyira érdekelet őket.

Étkezéseknél szinte mindig iszunk alacsony alkoholtartalmú italokat, sört, bort, fröccsöt, pezsgőt. Mindenki annyit iszik amennyit szeretne.

Nem tudnám megmondani mennyi fogy egy héten. Nagyon változó.

16 éves korom körül kaptam először otthon alkoholt.

2015. nov. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A szüleim ritkán isznak, akkor is keveset. Egy-egy pohárral szoktak legfeljebb. Ha apának barátja jön vendégségbe, akkor esetleg megisznak egy egész üveg bort együtt, de ez ritka. Ha anya felbont egy palackot főzéshez, akkor az ott is marad a konyhában. A rövid nem fogy, csak gyűlik, mert néha kapnak ajándékba.


Mikor gyerekek voltunk, újévkor, ha kíváncsiak voltunk, egy kicsi pezsgőt megkóstolhattunk, de nekem sosem ízlett, szóval több nem lett belőle. 14 évesen kínáltak meg először (egy összejövetelen apa mondta, hogy ha szeretném, most már ihatok egy pohár pezsgőt), gondolom azért, hogy ne egyedül kísérletezzek vele. De én nem akartam inni, tudtam, hogy nem ízlene, és azóta sem iszom sosem.

2018. máj. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!