Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözni otthonról szülői...

Elköltözni otthonról szülői engedély nélkül?

Figyelt kérdés
Párommal már több mint 5 éve vagyunk együtt.Én még egyetemista vagyok(2 évem van még hátra)ő már dolgozik.Hosszas gondolkozás után úgy döntöttünk összeköltözünk.Viszont tudom,hogy a szüleim ebben nem fognak támogatni.Mindenképpen úgy vannak vele,hogy még az iskolát csinálom addig nekem itthon kell maradnom.Talán nem lenne már olyan sok az a 2 év de az itthoni helyzet már így bírhatatlan.Felnőtt létemre is elég erősen korlátoznak.Van egy olyan érzésem,hogy nagy nagy veszekedések árán tudok majd csak eljönni és még az sem kizárt,hogy utána ,,kitagadnak".Volt már valaki hasonló helyzetben? 23/L
2015. okt. 31. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

23 éves vagy, nem egy kisgyerek, nem kell a szüleid engedélye.

Annyiban van igazuk, hogy amíg nincs saját jövedelmed, addig fura lenne összeköltözni, hiszen mindent ő fizetne.

2015. okt. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha felnőtt vagy, nem kell engedély.

De felnőtt vagy?


Más ha a szüleid tartanak el, és más, ha a párodnak szolgáltatod ki magad.

Ha nem jön be az együttélés, vállalod, hogy puci seggel az utcára kerülsz, ha a szüleid nem szívesen "fogadnak vissza"?

Akkor nem kell az engedélyük.

2015. okt. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

18 éves korodtól oda költözöl, ahová akarsz, nem kell semmiféle engedély vagy beleegyezés a szülök részéröl.


Az egyetlen, ami gond lehet, hogy attól kezdve nem is kötelesek semmilyen módon támogatni, sem a megélhetésben, sem a tanulmányokban.


"Kitagadásra" - legalább is jogilag - ez nem indok. Ha meg csak simán nem akarják veled tartani kapcsolatot, ahhoz ugyan joguk van, de adott esetben csak nyersz vele, mert önállósodsz, feltéve, hogy nem a barátod lesz az, akitöl ezentúl függni fogsz.

2015. okt. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

nem is értem a kérdést. néztek valami kis alberletet, kiveszitek, és àtcuccolsz. persze mondd otthon. de nem értem ezen mit kéne veszekedni. 5 éve együtt vagytok, szerintem várható volt. más is költözött már el diploma előtt otthonról. nyilván az anyagi része nem lesz könnyű, de pl ha csak szobát bérletek, az olcsóbb.

főleg ha korlátoznak és gyerekkent kezelnek. én se szívesen élnék így otthon.

2015. okt. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Egyetem mellett is tudsz dolgozni, akkor nem leszel úgy kiszolgáltatva. A szülőknek mindenképpen bejelenteném, hogy ne aggódjanak, nem feltétlen kell veszekedésnek lenni, csak rájönnek, hogy felnőtt a lányuk. :)
2015. okt. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

A szuleiddel valo kapcsolattol fugg. Ha jo, nincsenek allando veszekedesek, egymas agyara menes, stb. akkor en maradnek. Ha egyebkent is rizikos, hogy utana rosszabbodik a kapcsolatotok, nem kockaztatnam. Nekem tobbet erne, hogy otthon lakom, nincs gondom az alberletre, meg van oldva a mosas/fozes/egyebek. Raersz meg az elobbieken agyalni.

Ne pontozzatok le, ez az en velemenyem, en 19 eves koromtol kulon eltem, en is egyetem mellett meloztam, tudom milyen.


De Te tudod. Ha ugy erzed, egyetem mellett menne a munka es az, hogy egy par honapig haragban leszel a szuleiddel, oke.

2015. okt. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Dolgozni biztos,hogy nem tudnék a suli mellett.Műszaki egyetemre járok ami mellett nem igazán van szabadidőm.A költségekhez csak az ösztöndíjammal tudnék hozzájárulni +nyáron dolgoznék.Az a baj,hogy itthon olyan a helyzet ami lassan a kapcsolatomra is rámegy.Nem tudok úgy együtt lenni a párommal ahogy szeretnék.Abba is beleszólnak mikor mennyit megyek hozzá,sőt ott aludni is csak nagyon ritkán engednek.(1hónapban max egyszer)Azért szerintem ez már nem normális.Én már nagyon sokszor próbáltam velük ezzel kapcsolatban beszélni,de nem nagyon engednek az elveikből.Már csak ezt az egy megoldást látom.Természetesen megpróbálom megbeszélni velük ezt a költözés dolgot,nem szó nélkül akarok lelépni de ha nem ,,engednek" nincs más választásom.
2015. okt. 31. 14:23
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Akkor nyilvan jobb lenne koltozes.

Viszont elotte beszeljetek at a paroddal a penzugyeket (bar, gondolom alapbol megbeszeltetek mar, azesetben, ha koltoznel, milyen kiadasaitok lennenek meg ilyenek)

2015. okt. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Aha, tehát az lenne a változás, hogy párod tartana el, nem a szüleid, mert dolgozni nem akarsz.

nehezen vagy igazán felnőtt, amíg másokra szorulsz.

Ha tönkre megy netán a kapcsolatotok, és a szüleiddel összevesztél, akkor hova mész?

2015. okt. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!