Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek furcsa, ha egy...

Szerintetek furcsa, ha egy frissen szült nőnek az öccse segít a szülés utáni hetekben?

Figyelt kérdés

Ugye vannak olyan helyek, ahol az első pár hétben kíméli magát az anyuka, ezalatt az idő alatt a család nőtagjai segítenek a főzésben háztartásban, nagyobb gyerek(ek)el.


De mi van akkor, ha a segítő családtag egy 20 éves egyetemista fiú? Az ő segítségét is illik/szabad elfogadni?


(nem rólam van szó, csak ismeretségi körben jött fel a téma)


2015. nov. 3. 13:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
49%

Ez a hat hetes dolog is igazából butaság. Oké, ha valakinek erre van igénye, az ő dolga. De nem "törvény", hogy így legyen.

Nyugodtan odamehet bárki segíteni. Miért ne mehetne!?

2015. nov. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
49%
Hát... nálunk sógornőm kikötötte, hogy az első 6 hét az övék (öcsém, ő, baba) majd ha leteli akkor lehet menni látogatni. Nyeltünk egyet, aztán vártunk a sorunkra. Ilyen kismamák is vannak.
2015. nov. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk jöttek vendégek első perctől kezdve, és én nem is kértem segítséget. Utólag már rettenetesen bánom.

Ha valaha egyszer lesz kistesó, senkit nem fogok beengedni 6 hétig, az biztos!!! Egész nap feküdni fogok a gyerekkel együtt, és csak rá fogok koncentrálni meg a férjemre, és a már meglévő gyerekre. Le fogom sz*ni, hogy rend van-e, van-e főzve, tuti, hogy rendelni fogom a kaját.

2015. nov. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
68%
Semmi furcsa nincs benne. Te vagy a furcsa, hogy ilyeneket kérdezel. Amit kommentben írtál: biztos van olyan anyuka is, aki mindent megcsinál szülés után, de ez sok dologtól függ, milyen volt a szülés, mennyire viselte meg az anyukát, milyen az alap egészségi állapota. Pl. én alapból beteg vagyok, szülök egy gyereket (csak császár lehet) biztosan kelleni fog a segítség pár hétig, mivel nem terhesen sem vagyok mindig 100%-osan jól és képzeld öcsém is szokott nekem segíteni!
2015. nov. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
53%

Azért érdekes, hogy milyen körökben mozoghatsz, ahol a család nőtagjai munka után hazaérve főznek, tesznek-vesznek, foglalkoznak a gyerekkel, aztán szaladnak a friss anyukához.


Ha a tesó, barát, akárki, meg tudja úgy szervezni a napját, hogy segítsen, nehogy azon múljon már, hogy elfogadod a segítséget, hogy mi van a lába közt. Pláne nem testvéreknél. Azért aki szül, az már nem úgy gondolkozik, hogy fúj, fiúk, juj, lányok. Legalábbis remélem.

2015. nov. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
76%
Édes istenem, nyilván nem a gátsebet fogja lemosogatni hipermangánnal... miért lenne furcsa?
2015. nov. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
63%
Abszolúte nem. Szerinted furcsa, hogy egy nagyapa fürdeti az unokáját? Van ám ilyen is.
2015. nov. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
72%

"Azért írtam, hogy vannak olyan helyek, mert sokaknál ez már nem divat. Nekem több ismerősömnél is úgy volt, hogy az első 6 hétben senki nem mehetett hozzájuk és mindent az anya csinált az első perctől."


Ez nem divat kérdése, sokaknak munka miatt elég messzire kell költözni a családtól, vagy a szülei is dolgoznak még. Ráadásul szokás lett nagyon erőltetni ezt az "ugorj fel a császár után két perccel és csinálj mindent magad az elejétől" szólamot, már a kórházban is sok helyen nincs csecsemősnővér vagy nem csinál semmit, elvárják, hogy a frissen szült anyuka ugorjon a gátsebbel...

2015. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is segített az öcsém pár napig az egyik gyereknél, egyszerűen így alakult a helyzet. Sőt, bölcsibe is ment később valamelyikért (egyszer-kétszer), mert nem tudtuk másképp megoldani. Nincs ezzel semmi gond, pláne, ha szívesen csinálja, csak annyit mutat, hogy egy jól nevelt, rendes srác, és normálisak a családi viszonyok.
2015. nov. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
77%
Nem.
2015. nov. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!