Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is furcsa, teljesí...

Szerintetek is furcsa, teljesíthetetlen kérés a rokonoktól, hogy ha betegek, szülés előtt ne jöjjenek, és ne fertőzzenek meg?

Figyelt kérdés

Szóltam nekik,hogy ha betegek,akkor bírják már ki azt a pár napot,vagy hetet,amíg megszülök,ne kíváncsiskodjanak,vagy tolakodjanak ide,a saját,és a pici érdekében,pláne ebben az influenzás időszakban.Mert hát mi a fenének jönnének ide,semmi sürgős dolog nincs,ami miatt kellene.Vajon ez annyira nagy kérés,hogy a saját rokonaim sem képesek megtenni?Egy hetem van a császárig,és a saját tesóm nem volt képes mondani,mikor meglátogattak otthon,hogy beteg ő is,meg a gyereke is,sőt anyám sem,aki tudott erről (ő nem beteg),nem szólt,hanem karöltve elsunnyogták a dolgot,csak mikor jöttek az orrfolyások,orrtörlések,náthás hangon való beszélgetés,akkor döbbentem rá,hogy hát ez már milyen dolog tőlük???

Utána hárítottak,hogy ők nem betegek,és anyum is mondta,hogy hát nem kell túlaggódni,ő nem vette észre,hogy betegek lennének...Pfff...

Önzőnek tartom őket,és magamat meg egy nagy marharépának,hogy nem vetettem véget azonnal a találkának.Valahogy most kerülöm a klonfiktusokat,talán ezért nem szóltam,így utólag csodálkozom magamon...Viszont ma megmondtam a magamét,és ők lázadtak be.

Szerintetek tényleg én fújom fel a dolgot,vagy tényleg önzőek?


2014. febr. 24. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Egyrészt felfújod a dolgokat, nem kellene ennyire betegesen aggódnod. (De az utolsó idökben valamennyire értetö)


De ettöl függetlenül a legokosabb, ha nem engeded be a rokonokat, SENKIT, és akkor nincs ilyen veszély.

2014. febr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem fújod fel, egy kismamának tényleg nem tesz jót, ha elkap valami vírust. Persze el lehet máshol is kapni, de azért minimálisra kell csökkenteni az esélyt, hogy elkapja. Családunkban is mindenkin végigment most az influenza, de akkor nem találkoztam velük, és ők mondták, hogy nehogy menjek hozzájuk! És persze ők sem jöttek hozzánk.
2014. febr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
nem fújod fel. Neked van igazad, szeritnem ez alap lenne. Nincsenek rád tekintettel egyáltalán. Engem nem érdekelne mit szólnak biztos kikérném ezt magam és a születendő babaám nevében és noymatékositanám hogy a baba születése után végképp nem jöhet addig senki amig kicsit is beteg.
2014. febr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzet. A férjem szüleihez kb havonta ellátogatunk, ott vannak a férjem testvérei is családostul. Minden alkalommal megkérdezzük hogy betegek-e (eleinte csak azért mert a kislányom megszületett és nem akartam hogy bármit elkapjon, később azért mert megint babát várok, és én sem szeretnék semmit elkapni). Minden alkalommal a válasz: mindenki egészséges. Eddig kb 5-ször voltak betegek annak ellenére hogy a férjem anyukája azt mondta hogy mindannyian egészségesek. Minimum 2 gyerek, de legutóbb, karácsonykor (akkor voltam 5 hónapos terhes, a lányom másfél éves) 14 emberből 10-en voltak nagyon betegek!!! Rajtunk kívül csak az egyik kislány volt egészséges, igaz, pár napja esett át egy tüszős mandulagyulladáson. A többiek vagy antibiotikum kúrán voltak (lázas-köhögős vírus) vagy tüszős mandulagyulladás. 1 héttel később ketten már tüdőgyulladást kaptak, gondolom szövődmény, egyikük kórházba is került. Még az anyósom is beteg volt, bár váltig állította hogy nem fertőző (nátha, úgy be volt rekedve hogy nem volt hangja). SZERENCSÉRE mi nem kaptuk el, de annyira mérges voltam, hogy eldöntöttem, legközelebb ha egyikük is tüsszög, fogom magam és gyerekestül hazautazunk. Vagy annyira fontosak a karácsonyi ajándékok, hogy áldozzunk fel érte mindent? Jaaa, ők nem is, csak én a pocakomban lévő babát, és a kislányom egészségét. Náluk már nagyobb gyerekek vannak. Szóval nem csak neked vannak ilyen rokonaid kedves Kérdező, sőt, az enyémek durvábbak. Miért kell letagadni hogy betegek? Nem értem... Bocsánat a kifakadásért, de ezen nem tudok túljutni :) Tehát igen, a mi rokonságunkban teljesíthetetlen kérés hogy csak akkor jöjjön össze a rokonság amikor mindenki egészséges, vagy esetleg a betegek maradjanak otthon.
2014. febr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez már csak azért sem "felfújás", mert tegyünk fel egy pici, kérdezőre ragadt torokgyulladást, banális, ugye? És tegyük fel, hogy nem hat jól az EDA, mert még prog. császárnál is van ilyen, sajnos, kicsi az esély, oké. Akkor altatás, intubálás, megy be a tubus, és a garatról szépségesen letolja a banális gyulladást a tüdőre, anya meg majd újszülött babával, friss császársebbel senyvedhet, mert xy nem bírta ki a látogatással azt az időt, míg meggyógyul.


Szóval nem, nem banális, és mondd el, hogy legyenek szívesek eszükön lenni, és felnőtt lényként cselekedni.

2014. febr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 babóca0129 ***** válasza:

Szeritem nem fújod fel a dolgot. Főleg, hogy hamarosan császáros leszel. Ha épp lázasan kerülsz be a kórházba akkor egyhamar onnan nem fognak kiengdni és a picit sem viszik oda majd hozzád, hogy lásd. Meg ne fertőzd. Ezt onnan tudom, hogy mikor én születem akkor volt ott egy nő aki ugyan csak beteg volt és őt el is különítették tőlünk.

Amúgy meg "épp eszű ember" nem megy betegen látogatóba egy várandós nőhöz még ha a saját anyukája, tesója is.

Az én barátnőm sem jött annó mikor beteg volt pedig meg volt beszélve. Akkor még kismamam voltam. Most sem jön hiszen a babócám még csak 3 hetes és ő megint beteg. Inkább majd akkor jön ha meggyógyult és semmi, de semmi baja nincs.

Ha most ezt a helyzetet nem tisztázod és határozottan nem lépsz fel ez ellen akkor a szülést követően is oda fognak menni betegen és lehet megfertőzenk és abból nagyobb baj is lehet. A barátnőm anyósa náthásan ment el hozzájuk mikor a pici 4 hetes volt és megfertőzte. Nagyon a háziorvosuk nem adott semmi gyógyszert ilyen idős babának. Nagy nehezen gyógyultak meg.

2014. febr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ó,jaj,a következményekbe bele sem gondoltam,jó,hogy írtátok ezeket,mert legalább lesz mivel ösztönözni őket a felnőtt viselkedésre!

Ha meg nem tartják be,akkor a sértődés miatt úgysem látom őket,csak ritkán...

Sajnos volt példa rá nálunk is többször,hogy letagadták a betegséget,illetve hogy megpróbáltak meggyőzni arról,hogy azért lázasak,mert stresszesek,és emiatt pszichésen betegek,nem elkaptak valamit.

Plusz a nagyobb gyereket akkor is meglátogatták ugyanígy betegen,mikor még csak 1 hónapos volt,és nem értették,miért nem engedem,hogy fölvegyék,és miért háborodtam fel,mikor így beállítottak váratlanul.Na,akkor kaptam rendesen,hogy ilyen-olyan vagyok,és ment a sírás,telefonon zaklattak szülés után pár héttel,volt elég bajom amúgy is.Nekik is köszönhetem a másfél hónapig húzódó depressziómat.Remélem most más lesz,de ha nem,lehúzom a redőnyöket,és telefonszámot cserélek.

Szülés után amúgy anyám simán betrappolt utcai ruhában az orvosi területre,csakhogy lásson minél hamarabb,hiába mondták a dokik,hogy ide nem jöhet be,és amúgy meg vegyen fel valamilyen védőfelszerelést,de őt egyáltalán nem érdekelte.Mi ez,ha nem önzés?Simán lehetne filmet forgatni róluk,mert ilyen is szerintem csak a filmekben létezik...

Múltkor azért volt anyám kiakadva,mert akkor aludt a nagy,mikor épp látogatni jött volna.Még fel is akarta ébreszteni...

Na mindegy.

Szóval nagyon köszönöm a válaszaitokat,bebizonyosodott,hogy én gondolom jól,és jogos az aggodalmam.Meg kell harcolnom még ilyenkor is,nem lehetek még terhes sem nyugodtan,és ez nagyon szomorú.Ilyenkor inkább támogatást várna az ember.Pláne a szülőktől,testvérektől.

:(

Mindenkinek ment a zöld kezecske,aki válaszolt,bármit is írt!Legalább nektek legyen szép napotok! :)

2014. febr. 24. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!