Mit tanacsolnatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20eves lany vagyok.

Kezdem az elejen a lenyegnel.

Anyukamrol es apukamrol van szo.

Apukam korulbelul 5-6eve kiment dolgozni kulfoldre...eleinte latogatott minket hetente...utana ra egy evre egyre kevesebb latogatast tett...szinte 2-3 havonta. Nem volt ott mikor szuksegem lett volna ra.

eltelt ezutan 5ev...azaz mostanaig...es kiderult 4-5honapja hogy becsajozott. (elvileg ossze is koltoztek).

Vagyok en es egy 9eves kistestverem is van.

Anyaval surun veszekedtek.

Kikertekba velemenyem...eleinte anyukam tudtam erzelmileg tamogatni de mar az sem megy mert megviselt az egesz....nem tudok senkihez viszonyulni bizalommal. Apa azt mondja anya veszekedett vele folyton es ezert ment ki kulfoldre. Anyat hibaztatja mindenert. Az lenne a problemambelevonnak ebbe...(mar nem anyukammal lakom ...osszekoltoztem baratommal...anyukamnak mondtam ram szamithat ha baj van felhivhat telefonon de az sem...nem bizik bennem sem...multkor a kepembe vagta osszejatszom apammal)- azert mert akkor hiv ha tesommal vagyokvmert megkert ha vele vagyok akkor irjak neki hogy tesommal beszeljen. Anyat azert nem hivja es nem rajta keresztul beszel a tesommal(a sajat fiaval) mert fel a veszekedestol.

Mondtam apanak ne felj a veszekedestol egyszer ugyis szembe kell szallnod a vallomassal hogy elmondj nekunk mindent. (4honapja derult ki anyat megcsalja = nekem vallotta be) Azota haza sem jon. Mondtam neki ne nekem panaszkodjon anyaval beszelje meg.....Mindketten panaszkodnak...apa megiscsak az apam...persze haragszom ra amiert 5evig elhanyagolt....Anya viszont nekem is sokszor durva dolgokat vagott a fejemhez amitol rossz lett a kapcsolatom. Egyik szulomhoz sem kotodom lelkileg. Ti hogy dolgoznatok fel ezt az egeszet ha kulon laktok a szuleitektol de megis belevonnak ebbe? Anyanak nem mondhatom azt hogy ne vonj bele...hisz o a sertett...nekem is nehez lenne feldolgozni ha aferjem megcsalna...es ha feleslegesen varnek ra 5evet hogy hazajojjon de kiderul miert nem jott....


2015. nov. 3. 21:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha nagyon erthetetlen ez akkor elnezest de nagyon zaklatott vagyok:(
2015. nov. 3. 21:20
 2/9 anonim ***** válasza:
Az anyámat nem hagynám magára, bármennyire is bántó volt velem, hiszen biztosan fájdalmas volt az élete az apáddal.
2015. nov. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Anyukamtol sem kaptam olyan szeretetet....tiltott a baratomtol mert feltekeny volt....sokszor faggatozott apammal mit beszeltem telefonba.

.sokszor veszekedett velem olyan dolgokert most mikor nagykoru is lettem amit mar nem tudott volna tiltani (pl talalkozas a baratommal, nem engedett bulizni menni stb...) Nem tudom barki melle kene-e allnom mert nincs az a kotodes...ha anyukam bennem sem bizik hogy tamogathatnam? O sem mutatja ki a szeretetet nekem 5 eve amire szulsegem lett volna...csak azzal hogy eltartott es ezert jarhattam iskolaba srb...de nem olelt meg csak miutan elkoltoztem...lehet ezvis megviseli? Helyre tudnam anyukamat valahogy hozni? Hisz a sok stressztol lett o ideges es valoszinuleg ezert volt ilyen velem ha nem is vette eszre:(

2015. nov. 3. 21:24
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen igen...persze megertem...sokszor kerdezem tole minden rendben van? Azt mondja igen...mondom neki biztos, azt mondja igen utana nme erolkodom csak megolelem. De nem is a sajat lelke erdekli hanem hogy apam elhanyagolta a 2 gyereket....nem a sajat fajdalmaval torodik anyukam hanem miattunk sir:((((
2015. nov. 3. 21:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért kéne bármely oldalra állnod?

Hogy vonnak be ha nem akarod?

Miért hagyod ilyen abszurd dolgok megviseljenek?

Anyudnak nincs mentsége, ahogy apudnak sincs. Mind 2 borzalmas szülő volt akárhogy is probálod meggyőzni magad ellenkezőjéről. Szimpla alap szintü segítség nyújtást leszámítva nem értem miért beszélsz egyátalán velük.

"Apám", "anyám", "ő sértett" és hasonló bullshit dumák nem érvek remélem tudod. Nyílt kommunikáció. Ez a másik. Hogyan lehet veszekedni? Ha nem lehet vitázni, lekell zárni egész kommunikációt. Aki nem ezt csinálja az saját magát rángatja negatív irányba.

Írj ha kell segítség.

2015. nov. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszonom...hat eppe ez a baj

..felhivnak telefonon es lanaszkodnak....aztan ha pl apat vedenem anya ilyet szol te osszejatszol vele bla bla bla meg hogy lehet ilyen undorito ferget szeretni...bizros o a vilag legjobb apukaja.....es hasonlo szovegek....apa nemond semmit csak bantja ha anyat vedem:/

2015. nov. 4. 10:06
 7/9 anonim ***** válasza:

"Koszonom...hat eppe ez a baj

..felhivnak telefonon es panaszkodnak...."


Na ekkor közlöd velük, hogy ez KETTEJÜK ügye, neked meg midnketten szüleid és eztán kell letenni a telefont.

2015. nov. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem a saját fájdalmával törõdik az anyud,hanem miattatok sir,ezt irtad.

Tehát ez mit jelent,hogy nagyon szeret benneteket és nem tudja feldolgozni,hogy az apád elhagyta a családját.Fáj neki,hogy beszélsz az apuddal,holott nem volt jelen az életetekben.

2015. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Van benne valami kedves utolsó...de nem beszélek vele sűrűn csak amikor felhív kb 2 havonta...de úgy nem viszonyulok hozzá mint anyukámhoz...csak szimplán beszélek vele...de attólmég hogy apa ezt tette...és beszélek vele anyukámnak nem kéne a fejemhez vágni egyes dolgokat...mert ha nem beszélek vele akkor meg az a baj ...:/
2015. nov. 6. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!