Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanácsolnátok ebben a...

Mit tanácsolnátok ebben a helyzetben? (szülők-gyerek viszony)

Figyelt kérdés
Egy barátnőm nekem szokta kiönteni a lelkét,és kérdezi mit tanácsolok neki,vagy én mit tennék.De bármit is mondok falakba ütközik a dolog.A lényeg hogy a barátnőmnek van két gyermeke egy egyetemista fiú és egy huszonéves lány.A probléma a lánnyal van.A lánynak van egy barátja,akivel évek óta együtt vannak,de csak hétvégente.A lány dolgozik,egész jól is keres,a fiúja egy darabig az apja vállalkozásában dolgozott minimálbér+ellátásért(bár diplomás de nem talál munkát igazán nem is keres)A probléma a fiúja viselkedésével van,aki teljesen a családja ellen fordítja a lányukat,telebeszéli a lány fejét a szülők ellen,és az el is hiszi amit mond.Pl. a lány a keresetéből egy jelentős összeget tesz félre havonta,valamennyit ad a szülőknek a kaja+rezsibe,a többi elmegy szórakozásra amit minden esetben a lány fizet.A szülőknek amit odaad az kb 20000Ft,ugyan megegyeztek 30 ezerben,de a fiú hatására ezt a lány csökkentette.Ezt az összeget minden hónapban kérnie kell a barátnőmnek többször is.A fiú szerint az nem szülő aki a gyerekétől pénzt kér el(hozzáteszem minden 2. hétvégén ő is ott eszik,fürdik stb)A lány annyit keres mint a két szülője együtt.Joga van beleszólni a fiújának a szülők és lány közötti megállapodásba?Miközben a mozitól kezdve a nyaralás,étterem mindent a lány fizet?Ami meg a pláne hogy a lány a pasija bankszámlájára pakol félre.Lehet hogy mi vagyunk maradiak,de ez szerintem nem helyes.Oké hogy közös lakásra gyűjtenek,de a fiú hónapok óta munkanélkülin,állás nélkül van.És ha összevesznek?Semmi bizonyíték hogy a pénz a számláján a lányé is,sőt nagyobb részben a lányé,és nem kis összeg ről van szó)Sajnos a jó viszony teljesen elmérgesedett,mert a barátnőm rágja a kefét,a férje meg kéri hogy ne szóljon,ne üldözze el a lányt a háztól.Az életük merő stressz emiatt,mert a pasi úgy jön hozzájuk,hogy senkinek nem köszön,úgy is megy el,de az ebédlőasztalhoz odaül megenni a barátnőm főztjét.Hogy lehet úgy odamenni valahova hogy nem köszönök a háziaknak.Vagy például volt olyan hogy kint voltak az udvaron,és kitelefonált a lánynak hogy ittvan,nem ment ki köszönni,csak másnap reggel kajálni.A barátnőm felajánlotta a lánynak hogy anyagilag támogatja,az összegyűjtött pénzéből+ szülői segítség vegyen egy kis lakást,csak a saját nevére.Mert úgy érzi a pasi nem fog dolgozni,csak tulaj akar lenni a lakásban amibe igen keveset tett bele.Szóval vegyen a lány lakást,a fiú gyűjtögessen,mutasson fel valamit,addig éljenek a lány lakásába,majd ha kibírnak együtt 1-2 évet a mindennapokban,vegyenek egy közös,nagyobb házat.De.A pasi nem akar hitelt felvenni,és csak közös lakást akar.Ja és hozzáteszem mindig veszekednek,a pasi kicsit idegbeteg fajta.Ezeket én is megerősítem,olyan kiskirály tipus,teljesen irányítja a csajt.Egyszer voltak nálunk vendégségben amikor is a fiú elaludt,mint aki otthon van.Mert ő ebéd után sziesztázni szokott.Nem csinálnak semmit sem,fekszenek egész nap,vagy mennek valahova.A pasi nem kommunikál a szülőkkel,bemegy a szobába és csak enni jön ki.A hétvégi családi ebédek hasonlítanak a kriptára ilyenkor.Mondtam a barátnőmnek elmondás alapján én már elküldtem volna őket albérletben,és kiderülne mi lesz akkor.De nem akarnak mozdulni semerre.Beszélni nem lehet a fiúval mert egyből duli-fuli,és elrohan.Mit lehet csinálni ilyenkor?És a pénzügyi része sem elvetendő,hiszen külföldi nyaralásokra viszi a párját,mindent megvesz neki,az anyjának meg egy szál virágot sem vesz,de a szülőktől elvárja az ajándékot alkalmakra a lány.A barátnőmnek ez rosszul esik.A fiú gyereke egészen más tipus.
2013. jan. 21. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kiraknam a gyereket, eljen a baratjaval, ahogy tud.
2013. jan. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen én is kiraknám,de az apa nagyon ragaszkodik a lányához,ebből volt a barátnőmnek a férjével konfliktusa,mert a férje azt mondta hogy el ne üldözze a háztól,inkább nyeljen.De ez nem válik javára a lánynak ha mindent ráhagynak.Az a baj hogy mindenki szemében ő lesz a rossz,de ezt már nem bírja fapofával.
2013. jan. 21. 14:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a helyzet az, amikor már drasztikus lépést kell tenni. Én közölném a lánnyal, hogy vagy kezd valamit a pasijával vagy többé a házba sem teheti a lábát(mármint a pasas). Ha nem tetszik neki akkor mehet amerre lát. Tudod ez nehéz érzelmileg a szülőnek, de nem kellett volna hagyni, hogy idáig fajuljon a dolog. Az elején kellett volna a határokat kijelölni és nem egy ilyen irányítható, buta libát nevelni.
2013. jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A barátnöd helyében a lányomnak megmondanám, hogy VAGY betartja a megállapodást, és annyit fizet, amennyiben megegyeztünk, VAGY elköltözik.

Ezen kivül ha a barát ott van, akkor vagy vagy ö, vagy a lányod fizesse ki a rá jutó extra kölrségeket.


Elvileg a barát nem szólhatna bele, hogy a lány meg a szülök egymás közt miben egyeznek meg, de ha beleszól, az ellen sem lehet semmit tenni, mert neki meg joga van beszélni a lánnyal.


Én NEM a fiúval akarnék beszélni, mert nekem semmi közöm hozzá, HANEM a lányommal, vele viszont komolyan, ahogy már irtam, vagy betartja az otthoni szabályokat meg megállapodásokat, VAGY elmegy a barátjával vagy nélküle valahová.


EZ az egyetlen módszer, hogy ne menjenek mindenki idegei tönkre, és adott esetben a lány visszatérjen a földre.


AZ viszont KIZÁRÓLAG a lány dolga, hogy a saját keresetét milyen számlára gyüjti, igaz, hogy nagy valószinüséggel rá fog fizetni, de ha csak ennyi esze van, akkor másból úgysem tanul.

2013. jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is kitenném.Csak rájönne a lány,hogy ez így nem mehet tovább.
2013. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nos 20éves lány,pénze van eltudja tartani magát.Szerintem is anyuka dobja fel a labdát.El lehet menni.Másba ne szóljon bele,kislányka majd tanul a maga kárán!Amikor fut a pénze után,mert fog, ez a pasi csak kihasználja na akkor majd jó lesz anyuci meg a család.Nem is értem tanult nő létére,hogy lehet ilyen ostoba..
2013. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb hogy nem ilyennek nevelték,ez teljes pálfordulás.Én már beszéltem a lánnyal külön is és együtt is,szerinte az anyja nem tudja elfogadni az ő szerelmüket és ezért üldözi a fiút.A barátnőm a fiúval még nem beszélt érdemben,mindig a lányának mondja hogy mi a helyzet,mit hogy kellene,a lány meg feldühödik és otthagyja.Persze hogy azt csinál huszonévesen a fizujával amit akar,de én személy szerint nem segítenék a pénzemmel egy ingyenélőt aki még bunkó is.Mert a fele tulajdon kellene a lakásból,de pénzt nem tesz bele.Nagy része a lány szüleinek a segítsége meg a lány keresetéből van.Nem is akar az anya beleszólni a pénzbe,de ez mégsincs jól.A lány teljesen megbolondult.Eleinte kért tőlem is tanácsot,de nem a kedvére volt a tanács mert a barátnőmnek adtam igazat azóta nem jön tanácsért.Én úgy gondolom hogy azért csak az anyjáék nevelték fel,sőt tartották el diploma után másfél évig míg nem talált munkát,rosszat nem akarhatnak neki.Ezt mondtam a lánynak.Meg hát nekem szar lenne ha a saját otthonomban feszengenem kéne.
2013. jan. 21. 15:05
 8/12 A kérdező kommentje:
Pont ez a baj mert a barátnőmnek meg a férje azt mondta el ne üldözze a háztól,mert akkor mi lesz ha nem jönnek a fiatalok,kicsit tutyi-mutyi az apuka is nem szól bele a dolgokba.Azt belátja hogy igaza van a barátnőmnek,de szólni nem akar,vagy csak amikor kettesben vannak.Ma is 40 percet telefonáltunk,szegény barátnőm kivan.Mert vasárnap szólt a lányának,hogy a pasas ha megy el vigye már be a tesóját a buszmegbe,ment vissza az egyetemre.Reggel se szó se beszéd elviharzott a pasi,otthagyva a lányt is aki munkába ment volna,és a tesót is.Utólag telefonon annyit üzent állítólag,hogy nem őt személyesen kérte meg ez azért volt.És ilyenek állandóan vannak.Ha rokonok jönnek hozzájuk,nem jön ki a szobából,de még a lányt se akarja kiengedni.Nem társasági lény az biztos.
2013. jan. 21. 15:12
 9/12 anonim ***** válasza:

Annyiban egyetértek a pasassal, ha akarnak tőle valamit, azt neki mondják el.

Bizony én sem tartom a kapcsolatot anyósékkal, pont ezért. Bunkóság.


Másik: miért nem tiltja ki a pasast a barátnőd a házból?

Legalább azt tiltsa meg hogy ott aludjon, könyörgöm.

Mégiscsak az ő háza.

2013. jan. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Csak a lány miatt nem tiltja ki a pasit a barátnőm,rá való tekintettel kedves vele,azt főz amit szeret,tehát nem úgy kell elképzelni hogy olyan rossz a viszony hogy nem beszélnek.A barátnőm meg a lánya beszélgettek és mondta neki hogy reggel úgyis mennek a pasi haza a lány munkába(és őt is a pasi vitte volna)Elvihetnék a lány fiútestvérét.Nem gondolom hogy ez akkora bunkóság,hogy akkor dulifuli módon el kell rohanni,otthagyva még a lányt is.Bár hogy köztük mi történt pluszba nem tudom.De szerintem nem a barátnőm volt bunkó.Náluk a család nagyon összetartó,nem akadnak ki ilyesmin,hanem ahol tudnak segítenek.Egy kívülről bekerülőnek szerintem illene ennyit alkalmazkodni.
2013. jan. 21. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!