Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőttként, szülőktől vagy...

Felnőttként, szülőktől vagy rokonoktól kérhetek-e pénzt ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy van egy betegségem amit legalább egy évig folyamatsoan kezelni kell és egy elég drága gyógyszert kell rá szedni. Persze itt is vannak olcsóbb meg drágább megoldások, nyilván az olcsóbbnak sokkal több mellékhatásai vannak...


Sajnos emiatt a dolog miatt nagyon át kell rendeznem a pénzügyi kiadásaimat. 28 éves nő vagyok és egyedülálló. Van munkám, de eddig pont arra elég volt, hogy viszonylag jól kijöjjek, fizessem a csekkeket, hiteleimet, de hónap végére már semmi nem maradt. Sajnos a kezelések és a gyógyszerek még az olcsóbbik megoldásnál is nagyon sok részét elvinnék a fizetésemnek.


Anyukám kisnyugdíjas, Apukám tavaly halt meg, de biztos, hogyha Anyukámhoz fordulok tudna egy kevéske pénzt adni.


Amúgy szüleim sokáig támogattak mivel felsőoktatási intézményt végeztem (államilag támogatott képzésen úgy hogy közben velük laktam), de pont emiatt volt rengeteg összetűzés a rokonságban is, mert én vagyok az első diplomás a családban. Nem mintha sokat jelentene ez a fizetések kapcsán, de mégis ment a beszológatás, hogy huszonévesen is a szüleim nyakán élek, ráadásul csak a napot lopom az egyetemen (bölcsész szakot végeztem). Nem volt könnyű egyetem után önálósodni és munkát találni, de sikerült nagy nehezen és most, hogy kezdtek rendbe jönni a dolgaim egy újabb crach.


Ha anyukámtól kérek pénzt tuti megint kapom a beszólogatásokat. hogy megint rajta élősködöm... ráadásul anyukám tényleg minimálisan tudna csak támogatni.


Felmerült bennem, hogy tőlük kérek (Apukám testvéreiről van szó) csak akkor meg lehet olyan beszólásokat kapok, hogy diplomásként rájuk szorultam...


Nem tudom mit tegyek, el vagyok keseredve!!!! Bocsánat, ha nem túl összefüggő a leírásom az elkeseredettség miatt van...


Ti segítenétek egy olyan rokonnak akinek volt lehetősége tanulni miközben nektek nem?


2015. nov. 4. 11:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%

1. Barmikor kerhetsz barkitol, legfeljebb nem adnak.

2. Az, hogy teszel e felre penzt, nem a fizetes nagysagatol fugg, hanem a penzugyi intelligenciatol. Nincs az a fizetes, aminek ne lehetne 10%-at felretenni, max a felretett osszeg nem lesz ugyanaz. De pont emiatt kell, mert mindig vannak elore nem lathato bajok.

3. Szerintem probald az olcso megoldas mellett beosztani a fizut, aztan mikor veget er a dolog, es felszabadul havonta x osszeg akkor ne allj vissza a pazarlasra, hanem azt a penzt tedd felre.


Megoldas meg az is, ha talalsz magadnak valakit, ketten konnyebben kijonnetek, es 28 evesen mar azert elegge ideje is.

2015. nov. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Először a kezelőorvosoddal beszélj, hogy mik a lehetőségek. Indokolt esetben lehet kérni az OEP-től egyedi méltányossági kérelemmel gyógyszerfinanszírozást, önkormányzatnál is van válsághelyzetekre kérhető támogatás. Mindenképp körüljárnám először a többi lehetőséget, ha kell, olcsóbb lakás, vagy lakótárs szerzése, aki besegít a költségekbe, és csak végső esetben fordulnék a kisnyugdíjas szülőhöz meg a beszólogató rokonokhoz.
2015. nov. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Mennyi a nettó fizetésed?

Mennyit fizetsz havonta hiteltörlesztésre?

Mennyi a havi rezsid?

Mennyibe fog kerülni havonta a kezelés?

2015. nov. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

én bármilyen rokonomnak segítenék ilyen helyzetben (és segítettem is)

megkérdezhetem mi az a betegség?

2015. nov. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk azt nem értem, miért kéne tudnia bármelyik rokonnak is, hogy te kölcsönkérsz anyukádtól. Kettőtökön kívül senkinek semmi köze hozzá, miért kell erről bárkinek is beszélni?
2015. nov. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem a rokonoknak mi közük van ahhoz, hogy a szüleid téged támogatnak. A szüleid miért nem állították le őket annak idején?

Ha most kölcsön kell kérni, nyilván attól ne kérj, aki eddig is megjegyzést tett rád. Én mondjuk ilyen rokonnal nem is tartanám a kapcsolatot.

2015. nov. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

Érdeklődj az önkormányzatnál. Van közgyógy, ez általában az alacsony jövedelműeknek jár, de ha olyan betegséged van, talán megítélik méltányossági alapon.


Ha ez nem játszik, van olyan is, hogy gyógyszertámogatás, ilyenkor a havonta szedett gyógyszerek listáját kell az önkormányzathoz bevinni.


Édesanyádtól mindenképp kérj. Próbálj meg nem gondolni az ezzel járó negatívumokra, hiszen most a túlélés a célod.


Az apai rokonoktól is kérj, és ha nem adnak egy ilyen helyzetben, akkor megérdemlik, hogy sose kelljen többé izgatnod magad a velük való kapcsolattartás miatt.

2015. nov. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

120ezer a nettó fizetésem, egy másfél szobás panelben lakom arra fizetem a hitelt ami 30ezer és a rezsi25 körül, plussz diákhitel 7200.


Végülis a kis szobát kiadhatom.


Persze, illene, hogy legyen párom ennyi idősen, de nem mindenki találja meg a párját, van ilyen...


Egy endikronologiai betegségem van...

2015. nov. 4. 12:31
 9/22 Andizsuzsi ***** válasza:
95%
Nekem mondjuk teljesen természetes, hogy a gyereknek, ha gondja van, hozzám jön. És nem teregetem ki a családban, még a testvérével sem tárgyalom meg. Szerintem nyugodtan beszélj az édesanyáddal, a többiekkel meg ne foglalkozz. Senkinek semmi köze hozzá.
2015. nov. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%

Elso vagyok, nem rosszindulatbol mondtam a parkeresest, csak tenyleg lenne gyakorlati elonye, amivel nyilvan nem azt mondom hogy akassz le valakit egy heten belul, csak ha esetleg van valaki komolyabb akivel fontolgatnatok az osszekoltozest, akkor talan megoldas lenne eziranyban lepni...

Egyebkent nem tudom melyik varosban laksz, de pl ocsemnek Gyorben most vettunk ki egy kis egyszobas lakast 70+rezsiert (!!) tehat vegso esetben anyukad azzal is segithetne ha nala laknal par honapot (bar megertem nyilvan ha ehhez nincs kedved).

Lehet meg a diakhitelnel is kerni szuneteltetest azt hiszem, vagy esetleg erdemes megnezni nem tudod e masik hitellel kivaltani, most eleg alacsonyak a kamatok, elofordulhat hogy talalnal olyat ami jobban megerne.


Az se rossz otlet amit fentebb irtak hogy az OEPtol kerni valami tamogatast.

Ilyen rokonsagtol, akik a semmit is felhanytorgatjak en se kernek, anyutol meg tudva hogy kisnyugdijas es inkabb nekem kene ot segitenem szinten nem.


Kitartast, es sok sikert!

2015. nov. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!