Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire varjatok el rokonokto...

Mennyire varjatok el rokonoktol tiszteletet sajat otthonotokban?

Figyelt kérdés
Lehet engem neveltek maskepp, de kezd elegem lenni. Eletemben meg nem fordulna a fejemben ha masnal jarok, plane nem kerdezes nelkul benyitni egy szobaba es szetnezni, utcai ruhaban belefetrengeni a masik agyaba, hgy kiprobljam kenyelmes e, koszosan otthagyni a wc-t, bekapcsolni masnal a tv-t kerdezes nelkul, kovetelozoen enni kerni, majd hisztizni, ha nincs mas, esetleg benyulni a hutobe, hogy magamat kiszolgaljam, varatlanaul keso este(vagy alapbol barmikor)beallitani ugy, hogy nem beszeljuk meg, hanem felkaputelefonalok. Olyan dolgokat, hogy cipot levenni, kabatot nem a fotelba ledonni, kezet mosni, mielott osszefogdosom a butorokat/etelt/masokat mar meg se emlitem. Par honapja koltoztem ossze a volegenyemmel, akkor is ertem meg a csaladjat de mar most kikeszitenek ezekkel. Volegenyem amugy nem ilyen. Teljesen normalis, csak az apja es a ket testvere ilyen, az anyukaja is normalis, mint o. Emlitettem mar normalsan, de csak neztek, mintha mas nyelven beszelnek. Volegenyem is megemlitette, de o is suket fulekre tallt. Eroltessem a dolgot, vagy fogadjam el es ne idegskedjek rajta? Konkretan meg ok sertodnek meg, ha szolok.
2015. márc. 2. 00:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyenek, akkor nagy harc áll előtted. Talán idővel, és alapos "átneveléssel" meg tudod őket rendszabályozni. Ha kőbunkók, akkor erre nem sok esély van, de ha szorult beléjük kis intelligencia, akkor meg tudják tanulni a ti házi szabályaitokat. Hiszen (szerintem) úgy illik, még ha közeli rokonhoz megyünk is, minimum megkérdezzük, nem zavarunk-e. Cipőt levesszük, kabátot letesszük a bejáratnál. Bevallom, kezet mosni nem szoktam, ha csak beugrom egy kis csevejre, de evés előtt azért igen. És nem nyúlkálok a hűtőbe.

Nagyon-nagyon közeli barát vagy testvér esetében tudom esetleg elképzelni, de csak akkor ha ez már szokás és a házigazda nem bánja.

2015. márc. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Huha aterzem!! Az en parom indiai es naluk meg az uk uk uk nagyneni kis fia lanya es nemtom kije ugy erzik magukat a hazunkba mintha en lennek a vendeg naluk.....ahogy jonnek mar mernek kajat eskiszolgajjak magukat es a paromnak ez normalis.....ilyenkor betornem a fejuket egy vazaval es eltemetnek oket :D :D de nemthetem mert a parom haragudna...szoval csak grimaszolok es ok utalnak mint a sza*t orok grimasz csata :D
2015. márc. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Természetesen egy rokonnál sem csinálok ilyeneket, és a rokonaim sem nálam.
2015. márc. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vannak, akik vannak olyan jóban, hogy ezeket megcsinálhatnák egymásnál.
2015. márc. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ez nem jóban levés kérdése. Sőt. Aki szeret, az tiszteli a lakásodat, a környezetedet. Nálam is az az első, ha felmegyek valakihez, hogy megkérdezem, levegyem-e a cipőmet.
2015. márc. 2. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kovpet ***** válasza:
58%

"hogy nem beszeljuk meg, hanem felkaputelefonalok"


Hát, ha nálam ilyen történne és nem lenne vészhelyzet, akkor bizony lent is maradna az illető. :)


"Konkretan meg ok sertodnek meg"


Ez miért is baj amúgy? Az ő dolguk.

2015. márc. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Úhh, basszus én egy alkalmat nem tudnék kibírni, ajtót mutatnék nekik. Beszéld meg a vőlegényeddel, hogy vagy sikeresen elmagyarázza a családjának, hogy nálatok ők vendégek, méghozzá úgy, hogy meg is értsék, tudomásul vegyék, és úgy viselkedjenek, vagy egyáltalán ne menjenek hozzátok. Ha erre nem hajlandó, elhagynám. Ugyanis ez olyan dolog, amivel nem tudnék együtt élni. Ez a magánszférátok teljes megsértése. Ha ő nem tesz semmit, én ezt tenném, ha legközelebb mennek: Ajtóba fogadnám őket, kabátokat elkérném, felraknám a fogasra, ott állnék mellettük, amíg a cipőket leveszik, ha nem jön az ihlet nekik, akkor megkérném őket, majd bekísérném a nappaliba, vagy abba a helyiségbe őket, ahol fogadjuk a vendégeket, és ülőhejjel kínálnám őket. Az italokat, rágcsálnivalót bekészíteném előre, a páromat megkérném, hogy főzzön kv-t, ha valaki kér. Ha feláll valamelyik, a wc-t, illetve a mosdót mutatnám hol van, feltételezve, hogy oda tart. Ha nem, rákérdeznék mit szeretne. Ha szobába akar benyitni, rászólnék, hogy azt ne, mert nem szeretem! Ha a hűtőt akarja kinyitni, mondanám, hogy vettem elő inni, és rágcsálnivalót, étellel nem készültem, mert azt nem beszéltük meg. Ha nem értenek a finom célzásokból, nem tetszésből, akkor kitörne belőlem a szebbik modorom, elmondanám nekik, hogy illik viselkedni más lakásában, és garantáltan nem jönnének többet.
2015. márc. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A cipő levételért, meg a koszosan hagyott wc-ért én is harapok(őrjöngök).

A többi viszonylag elfogadható, mert nem vendégek, hanem a rokonaitok. Sőt, kifejezetten idegesít, ha körbe kell ugrálnom őket. Szolgálják ki magukat. Az ágyba is, ha nem munkás ruhában, hanem sima utcaiban fetreng bele, akkor nem gáz nekem.


Jó, tudom, ez téged nem boldogít. Ők otthon érzik magukat nálad. Csak az a baj, hogy mellé még bunkók is. Párodnak kell ezt lerendeznie, nem neked.

2015. márc. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

En este eleve nem is reagalnek kaputelefonra. Postas/hivatal olyankor mar nem jon, aki meg hivatlanul/varatlanul akar beallitani annak kivul tagasabb.

Ez meg elment husz eve, de most hogy mar mindenkinek van mobilja a minimum hogy odaszolok elotte.

Ha kerdezi, akkor 'ja, miert nem szoltal elore, nem voltunk otthon'

2015. nov. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!