Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőttként, szülőktől vagy...

Felnőttként, szülőktől vagy rokonoktól kérhetek-e pénzt ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy van egy betegségem amit legalább egy évig folyamatsoan kezelni kell és egy elég drága gyógyszert kell rá szedni. Persze itt is vannak olcsóbb meg drágább megoldások, nyilván az olcsóbbnak sokkal több mellékhatásai vannak...


Sajnos emiatt a dolog miatt nagyon át kell rendeznem a pénzügyi kiadásaimat. 28 éves nő vagyok és egyedülálló. Van munkám, de eddig pont arra elég volt, hogy viszonylag jól kijöjjek, fizessem a csekkeket, hiteleimet, de hónap végére már semmi nem maradt. Sajnos a kezelések és a gyógyszerek még az olcsóbbik megoldásnál is nagyon sok részét elvinnék a fizetésemnek.


Anyukám kisnyugdíjas, Apukám tavaly halt meg, de biztos, hogyha Anyukámhoz fordulok tudna egy kevéske pénzt adni.


Amúgy szüleim sokáig támogattak mivel felsőoktatási intézményt végeztem (államilag támogatott képzésen úgy hogy közben velük laktam), de pont emiatt volt rengeteg összetűzés a rokonságban is, mert én vagyok az első diplomás a családban. Nem mintha sokat jelentene ez a fizetések kapcsán, de mégis ment a beszológatás, hogy huszonévesen is a szüleim nyakán élek, ráadásul csak a napot lopom az egyetemen (bölcsész szakot végeztem). Nem volt könnyű egyetem után önálósodni és munkát találni, de sikerült nagy nehezen és most, hogy kezdtek rendbe jönni a dolgaim egy újabb crach.


Ha anyukámtól kérek pénzt tuti megint kapom a beszólogatásokat. hogy megint rajta élősködöm... ráadásul anyukám tényleg minimálisan tudna csak támogatni.


Felmerült bennem, hogy tőlük kérek (Apukám testvéreiről van szó) csak akkor meg lehet olyan beszólásokat kapok, hogy diplomásként rájuk szorultam...


Nem tudom mit tegyek, el vagyok keseredve!!!! Bocsánat, ha nem túl összefüggő a leírásom az elkeseredettség miatt van...


Ti segítenétek egy olyan rokonnak akinek volt lehetősége tanulni miközben nektek nem?


2015. nov. 4. 11:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
94%
Persze hogy az ember támogatja a gyerekét, ha bajban van. Azért néznék körül, hogy a magam erejéből hogyan tudnám megoldani legalább a probléma egy részét, mert ez hozzátartozik a felnőtt léthez, és tényleg vannak lehetőségek. A szülő, sajnos, nem lesz ott egész életemben, meg kell tanulni önállóan kezelni a problémákat...Ha már mindent kimerítettem, ami elérhető, akkor kérnék tőlük, mert az egészségem fontos, legfeljebb nyelek kettőt, ha megjegyzés érkezik.
2015. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%

Miért kell bárki orrára kötni, hogy te édesanyádtól pénzügyi segítséget kérsz?


Mennyibe kerül a gyógykezelés?


A kezelőorvostól is kérhetsz tanácsot, hátha van ötlete, hogy az effajta betegségre jár-e bármilyen támogatás.

2015. nov. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
29%

"Egy endikronologiai betegségem van..."

Az inkább endokrinológia, nem?

2015. nov. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%
Ha anyukád egyedül él, költözz vissza hozzá egy évre és add ki a lakásod. Nem tudom mennyibe kerül a kezelésed de egy évnyi lakbér már nem olyan rossz bevétel és így anyukádnak se kell a megtakarításaihoz nyúlnia.
2015. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%

én se értem, hogy mi a fene közük van a rokonoknak a te eletedhez? szerintem nem olyan kirívó, hogy valaki egyetem alatt otthon lakik.

én a helyedben megpróbálnàm kiadni a lakást, és addig haza költözni. így nem kéne kölcsön kérned, hiszen több pénzed maradna(amit eddig rezsire fizettel) es az uj lakó bérleti díja is ott lenne. ha végképp nem megy igy se, akkor venni fel annyi hitelt hogy ki tudd fizetni a gyógyszereket. szerintem fontos annyira az egészség, hogy ezt megtedd.

apukád rokonaitol meg ne kérj szerintem, a leiras alapján nem is adnanak, vagy ha igen, életed vegeig ezt hallgatnad.

2015. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
32%

Esetleg vállalj másodállást.

Sok gyógyszerre van 90%-os támogatás, ha a szakorvos ad rá javaslatot.

Ha bölcsész szakot végeztél, akkor nem csodálom, hogy beszólogattak. Belőlük lesz a legtöbb diplomás munkanélküli. Kivéve ha nyelvszakot végeztél, de akkor nem 120ezer lenne a fizetésed, +tarthatnál különórákat.

2015. nov. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Keresem a lehetőségeket, utánanézek annak amiket írtatok.


Hazaköltözni azt nem tudok, mert Anyukám zsákfaluban él én meg jó 100 km-re elköltöztem egy messzebbi városba a munkahelyem miatt.

2015. nov. 4. 15:27
 18/22 anonim ***** válasza:
27%

Anyukád ha nyugdíjas nem tud költözni hozzád?

Bár zsákfaluban nem tudom mennyire lehet normális, fizető embert találni lakásbérlésre:(

2015. nov. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
15%
Persze már, nem elég, hogy majd' harmincévesen is a kisnyugdíjas anyját pumpolja, de még a házat is szedjétek ki szerencsétlen asszony alól... de jól be tudja osztani mindenki mások pénzét... a sajátotokkal gazdálkodnátok ilyen ügyesen, kezdve a kérdezővel!
2015. nov. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Nyilván nem anyámat akarom lehúzni, de nehéz mit kiTalálni, mert gészsegugyi probléma mellett nem nagyon lehet még plussz munkát bevállalni, ráadásul a teljes gyógyulás érdekében speciális diétát kéne tartanom, ami meg szinten növeli a kiadásokat.


Nem tudom mi lesz...

2015. nov. 5. 00:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!