Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyílt örökbe adásnál tényleg...

Nyílt örökbe adásnál tényleg örököl a gyermek az igazi szülője után is?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 12. 14:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem, mert ha örökbefogadták, onnantól az "igazi" szülő szerepet átveszik az örökbefogadó szülők
2015. ápr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
28%
Ha az örökbefogadás titkos volt, akkor az örökbefogadottnak a vér szerinti rokonaival – az örökbefogadás fennállása alatt – nincs törvényes öröklési kapcsolata. Ha azonban nyílt örökbefogadás történt, akkor a vér szerinti rokonokkal fennmarad az öröklési kapcsolat. Az örökbefogadott a vér szerinti rokonai után is örököl, illetve az örökbefogadó és rokonainak kiesése után az örökbefogadott után is örökölnek a vér szerinti rokonok. Mindezek mellett az örökbefogadott örököl az örökbefogadóktól is.
2015. ápr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok: akkor rosszu tudtam, bocsánat. Bár nekem ez így nem teljesen kerek.
2015. ápr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
2014- ig így volt. Az új Ptk szerint csak rokoni örökbefogadás esetén örökölhet a gyerek a vérszerintinszülők után.
2015. ápr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

16 évesen örökbe adtam a gyerekem nyílt örökbe adással.

Nem kértem semmi fotót semmi tájékoztatást a szülöktől a gyermekről,nem akartam tartani a kapcsolatot. Azért volt fontos h nyilt örökbe adás legyen,mert szerettem volna legalább azt tudni h jó helyen lesz e baba. Ők is,mi is a szüleimmel elköltöztünk az ország két végébe.


Most 22 évvel késöbb beteg lettem,meg fogok halni. Van egy szépen felépitett életem,családom,anyagi háttér.

A férjem és a közös gyerek is tudja h annak idején örökbe adtam egy babát. Elfogadták. Az örökbe adott gyermekem 4 éve irt nekem,h szeretne megismerni de én háritottam,nem találkoztam vele. megirtam neki h nem én vagyok az anyja én csak megszültem. Az anyukája az aki felnevelte. A lányom akit a férjemmel nevelünk ő egyszer találkozott vele,kiváncsiak voltak egymásra,de azóta sem tartják a kapcsolatot.


Én nem szeretném h az örökbe adott gyerekem is örököljön utánam,igazságtalan lenne azzal akit a férjemmel együtt vállaltunk. Ő az örökbe fogadó szüleitől majd örököl(elég jó módóúak).

2015. ápr. 12. 14:51
 6/19 anonim ***** válasza:
60%
Kizart, hogy orokoljon, jogilag semmilyen kapcsolat nincs közöttetek. Ha mégis félsz ettől, akkor a te vagyonodrol írjatok el tartási szerződést a gyereketek nevére.
2015. ápr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%
Ebben az esetben keress egy ügyvédet és még életedben,mindent írass a mostani gyerekedre. Az ügyvéd tudni fogja mit kell tenni/írni. Vagy adásvételi vagy ajándékozási szerződés közted és a mostani gyerek között,ennek lesz adó vonzata,de más mód nincs!
2015. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek szerint igen, örököl utánad. A megoldás az eltartasi szerződés.

2015. ápr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

velem is hasonlo a szitu...

Azaz: a 'bio' anyam megszult majd eldobott. Ott hagyott 1 rokonnal 5 napos koromban. nem jött ertem,orokbe fogadtak. A bio anyamat nem tekintem anyamnak... az az anyam aki felnevelt,kenyeret adott a szamba,ott ult a beteg agyam mellett,iskolaztatott,o adta a puszit a sebemre... Kivancsi voltam a szuloanyamra. Felkerestem hogy megis hogy nez ki... ratalaltam 3(!!) masik testveremre,oket is eldobta,de latogatja oket. hozzam 1x nem jott hogy na hogy van a gyerekem?.... eltelt 19 év,ezido alatt nem keresett,kint van svájcban ( gondolhatjatok hogy miért..) ha orokolnek is tole vissza utasitanam,ha szembe jonne velem lekopnem. Kérdeztem hogy miért hagyott el? ossze vissza haritott. Lehet hogy TE azert adtad orokbe mert fiatal voltal,és nem volt kereseted.. de nem hianyzik? nem gondolsz ra? ... Utannad a budos eletben nem orokol semmit. orokbe adtad ezutan SEMMI kozod hozza,csak annyi hogy a vered. Es szegeny gyerek felkeresett es elutasitottad? hogy fajhat az neki? nekem is fajt... Az en BIO anyamnak is ugy van mindenhol hogy 3 gyereke van. kozben meg 4. ( akiket megszult) de amugy 1 sem mert neki a f..z fontosabb volt. Mai napig is. Bocsi ezt muszaj volt kiirnom magambol... De a lenyeg : Utannad semmit sem orokol. A szulei utan igen. Papiron semmi kozod a gyerekhez.Csak a ferjeddel kozos gyermek orokol majd.

2015. ápr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kedves 10-es válaszoló! Maximálisan megértem az indulataidat, de ÖRÖKÖL, mert NYÍLT örökbefogadás volt,


A nyílt örökbefogadás egyik jellemzője az ÖRÖKLÉS a vér szerinti szülő után.

2015. ápr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!