Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért van az, hogy sokszor az...

Mért van az, hogy sokszor az eleve elkényesztetett, mindentől megkímélt unokát ajnározzák állandóan, ha véletlenül csinál valamit lesajnálják?

Figyelt kérdés
Míg azt aki sokat segít otthon és a kertben is,kiskora óta kénytelen lemondani a kis szüli,névnapi és egyéb kapott pénzekről és haza adja anyagi okok miatt,azzal nem törödnek és csak észt osztanak neki,meg hogy minek neked bármi,te nyugodtan dolgoz otthon egész nap,csak a kedvenc legyen megkímélve.
2010. márc. 19. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért,mert sok családban ez megy,különbséget tesznek gyerek és gyerek között is.Az egyik jóravaló,gürizik,szorgalmas,építi az életét,a másik nagy képű sz@r és semmit nem rakott még le az asztalra,és mégis az utóbbi az Isten.ismerős helyzet,mondjuk ez a mi családunkra nem jellemző,viszont nagyon közelről van szerencsém is merni egy ilyen családot (sajnos).


Ilyenkor a legtöbb,ami tehetsz,hogy a nagyszájúaknak visszaszólsz,ha el akarnak nyomni,nem hagyod,és önerőből szépen felépíted a saját életed.Másokkal meg foglalkozni sem kell.

2010. márc. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert azt a kis jóravalót bolondnak nézik,mivel hagyja, és talán azt hiszik,ha osztják neki az észt ,még többet fog adni.

Hülye lennék én az ilyeneket segíteni!Aztán majd csak leesik nekik a 20 fillér!

2010. márc. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sajnos életet építeni nem tudok,mert muszály ha van egy kis pénzem haza adni,de amim van azt nem a fenekem alá rakták,erre büszke vagyok.Meg sajnos olyan világban élünk,hogy manapság megélni is nehéz,a külön menésről jobb nem is álmodni ilyen fizetések mellett.Visszaszólni meg néha visszaszoktam,persze finoman,de egyértelműen.De tényleg nem értem ez mitől vagy miből alakult ki,nem egy velem egy cipőben járó ismerősőm van,persze van barátom a másik oldalról is,ő nem is érti mért nem szeretik az unokatestvérei,hát én elmondtam,de ő tipikusan úgy van vele neki minden jár,úgy ahogy a szüleinek is a többi testvérrel,unokával ellentétben.Többet nem is beszélgettem vele erről,főlősleges.
2010. márc. 19. 11:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Te úgyis tudod, hogy önálló vagy, lehet, hogy a másik rászorul a kényeztetésre, mert a saját erejéből semmire sem menne.
2010. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A kényesztetésre és arra hogy érezze,hogy őt is szeretik,megértik mindenkinek szüksége lenne.Oké önállóbb vagyok,de azt is tudom,hogy nem viszem semmire,mert nincs kapcsolatunk és néha nekem is jó lenne azt éreznem,hogy fontos vagyok,valami támaszt,ami nincs.A mamámék nagyon jól tudják,hogy milyen nehezen éltünk,én nem azt vártam,hogy segítsenek anyagilag,bár a másikaknál megteszik,de ne tegyék ki előttünk az unokatesóim folyton a menő frissen kapott fényképezőt,laptopot stb. és ne kezdje a mama azt mondani,hogy hát igen az ő szüleik megdolgoztak érte,meg megérdemlik,meg szegény kis XY,unom,akit kocsival cipelnek mindenhová,azt miért is kell sajnálni.Az enyémek is dolgoznak,csak őket nem tudták berakni ismerős által,de ha mi viselkednénk,meg beszélnénk úgy mint ahogy néha ők,akkor lelennénk aztán szólva.Szeretettre mindenkinek szüksége lenne,legalább amikor ott vagyunk,akkor ne őket ajnározná.Olyanokat beszólt néha,hogy csak na.Nem igaszság,hogy valakinek minden jár és nem is tett érte semmit,valakinek meg semmi.
2010. márc. 19. 13:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj,ilyen az élet,ezt meg kell szokni,és nagyokat nyelni,mert igazából ha sem szép szó,sem durva viselkedés nem használ,ott már nincs mit tenni.Igazából erre nincs recept,hogyan old meg a gondokat,csak annyit lehet tanácsolni,hogy azzal foglalkozz,Neked mi a jó,és a többieket sz@rd le.
2010. márc. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!