Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, h az anyum...

Miért van az, h az anyum felöli rokonok (egytől egyig) sokkal jobban szeretik a 3évvel nagyobb fiútesómat (én 16éves lány vagyok)?

Figyelt kérdés

Jobban tanulok mint a tesóm, ez nem lehet a gond. Egyszerűen ügybe sem vesznek engem, pedig én tényleg segitkezek, kedves vagyok stb. Amikor hozzámszólnak egész kedvesek, csakhogy az nagyon ritkán van mindig.

Az apum rokonai normálisak, csakhogy velük annyit nem találkozok(apum meghalt, és igy kevesebb időt töltök velük).

Nem vagyok irigy a tesómra, csak az érdekel, h miért van ez, bennem van a hiba?:((


2008. szept. 12. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A férjem családjában is "divat", hogy csak a fiúkat ismerik el, a lányok nem számítanak. De ez nem azt jelenti, hogy téged kevésbé szeretnek. Ne aggódj, nem benned van a hiba, biztosan aranyos lány vagy :))
2008. szept. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, de mégis zavar.Annyira szertném, ha engem is szeretnének, elismernének.Ezért döntöttem úgy még elsőben, h tanulni fogok, hátha igy észrevesznek, de semmi. Tényleg vágyom az ők szeretetükre.Még ha vmi fogyatékos lennék vagy vmi más betegségem lenne, h arra fogjam.

Már mióta megszülettem, apumat szeretem jobban, és ő is engem jobban, mint a tesómat. Aztán ő meghalt. Maradtam egyedül. Anyu is a tesómat szereti jobban, de már megszoktam, beletörődtem. Lassan 8éve vagyok igy. Nagyiék-anyu felől- szeretnek mostmár, mert a tesóm nem nagyon segiti őket, nem nagyon látogatja, csak én, kezdtek belőle kiábrándulni. Eleinte ők se nagyon szivleltek.

Még csak az sz egy reményem maradt, h vmi jó munkahelyem lesz, ezért majd esetleg észrevesznek. Az ugyan még odébb van, kb 20évvel. DE ADDIG???

2008. szept. 12. 17:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy hol élsz, de vidéken még mindig sokhelyen tartja magát az a vélemény, hogy csak a fiú számit.

Egy jellemző párbeszédet hallottam nem is olyan régen:

-Van gyerekük?

-Persze, két szép kislány.

-Nem azt kérdeztem, hogy lányuk van-e, hanem van-e gyerekük.

Szerencsére egyre inkább csak az idősebbekre, a nagymamám korosztályára és valóban kis vidéki településekre jellemző.

Lehet, hogy náluk is ez a helyzet. Nem tehetsz ellene semmit.

2008. szept. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem hinném h ez a maradiság miatt van, bár sose lehet tudni...
2008. szept. 12. 18:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól tanulok, második legjobb tanuló vagyok. Táncolok, úszom és különböző versenyeken is szép eredményeim vannak. Állítólag szépen rajzolok, erre különösen büszkék (lehetnének). Lefogom tenni a középfokú nyelvvizsgát (14 évesen), ami nagy érdem. Sokat olvasok, szeretek színházba járni, ami állítólag jó adottság és egy időben sokat mesélhettem nekik arról, hogy milyen volt ez meg ez a színdarab stb. Szeretek énekelni és valamennyire tudok is. Sok-sok érdekes hobbim van, e mellett szeretek a természetben járni és sok gyönyörű fotóm van. Azt mondták még anno, hogy ez mennyire szuper, meg ilyenek.. és most meg...

És miért ítélnek el?

Szombatonként menhelyre járok önkénteskedni, rengeteg állat tanyázik a házban (ez a szüleimet nem zavarja, csak a rokonokat.. no comment). Sok embernek segítek megszervezni az állatkájuk ivartalanítását, segítek kutyákat képezni és különböző tanácsokat osztogatok. És ugye nagy erővel segítek az állatokon.

Na, ez őket nagyon zavarja. Már sokszor megkaptam, hogy milyen hülye vagyok stb. (Persze ezt csak a hátam mögött..)

Ott aztán betelt a pohár, nem is foglalkozom velük. Nagyon bántó volt, hogy ezért elítélnek. Elmondtam apukámnak, ő azt mondta, ne törődjek velük. Könnyű azt mondani... (És ebben az a szomorú, hogy csak akkor fognak "szeretni", ha lemondok az állatokról..)


Hát igen. Vannak ilyen dolgok. Szerintem ne pedálozz, ezzel csak taszítod őket. Add önmagad. Nem kell bevágódni: ha egyszerűen jobban kedvelik a testvéredet, akkor jobban kedvelik (de az tegyük hozzá: mindkettőtöket szeretik, maximum a tesódnak jobban megmutatják.)

2008. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hímsoviniszta gyökerek, remélem nem nácik is, bár ez se különb
2010. jún. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én nagy ívben kerülném őket, lenéznek
2010. jún. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!