Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen háttér...

Szerintetek milyen háttér kell ahhoz, hogy valaki elkezdjen családot alapítani?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy mikor elérkezett a gyerekre való vállalkozás? Milyen anyagi háttérrel? El sem tudom képzelni, hogy kb anyagilag "mennyibe kerül" egy gyerek. Tudom, hogy sokan élnek minimálbérből is gyerekkel,de én most nem erre hajazok, hanem normális életszínvonalon. Jelenleg 300e körül keresünk, saját házunk van, de hiteles, havi fix 68000 ft-ot fizetünk még 6 évig rá. Nyilván ezt a 6 évet már nem akarjuk megvárni, de kicsit félek, hogy milyen lesz anyagilag, ki fogunk e jönni egy gyerekkel...
2015. nov. 12. 19:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Összesen 300-at, vagy külön-külön?
2015. nov. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ki lehet jönni. Csupasz seggre gyereket vállalni ugyanakkora ökörség mint arra várni, hogy babakék, kacsalábon forgó palota meglegyen.


Amúgy egy csomó fix és előre eléggé kiszámítható költség van, amit nagyjából meg lehet saccolni.


Amit én fontosnak tartanék, vagyis ideálisnak, az saját ingatlan, még ha törlesztős is és havi megtakarítás.

2015. nov. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Összesen keresünk 300-at.
2015. nov. 12. 19:43
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt kellene kikalkulálni, hogy az anyuka mennyi GYED-et kapna. Ha te kapsz 150e körül, ő kb. 80e GYED-et, plusz egy kis családi pótlék, családi adókedvezmény. Ennyiből szerintem ki lehet jönni még akkor is, ha törlesztetek, de nem sok fog maradni hó végén. Egy családi háznak sok tud lenni a rezsije.
2015. nov. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
43%

Itt is...há' besz@rok, te koma, honnan veszed, hogy 3 év múlva is lesz családi adókedvezmény?


Ez egy full elméleti kérdés!

2015. nov. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, mekkora házatok van, mennyire sok a rezsi. Kb? Amúgy szerintem ki lehet jönni, jutni fog mindenre, nem fogtok dőzsölni, de ha a hitel lejárt megmarad az a havi +70e, utána sokkal jobb lesz. 6 év meg már nem olyan sok, ha mondjuk mint írtad a 6 évet nem akarjátok megvárni.. kb 3 év múlva lenne meg a gyerek pl, akkor már csak 3 év lesz hátra a hitelből, ami nem sok szerintem.
2015. nov. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Nincs nagy házunk, 2 átlagos szoba, plusz egy kis szoba, konyha, fürdő, közlekedő. 60 nm körül, pontosan nem tudom mekkora.

Jelenleg villany 6000, víz 4000, közös ktg (mert ilyen sorház jellegűben lakunk) 6000, gáz 1000. Szóval olyan 20.000 körül, plusz internet 5 ezer, telefon 7 ezer körül. Ennyi a rezsink.

2015. nov. 12. 19:53
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
#5 Mer a Zorbán olyan rendes ember, egyfolytában csak csökkenti a rezsit. Mér venné el a kedvezményt?
2015. nov. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta neked, hogy 3 év múlva is ő lesz?

Az meg, hogy csak családi adókedvezményre megy el évente félezer milliárd, hát ilyen országban ez nem tudom mennyi ideig tartható.

2015. nov. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
53%
Hát ki más lenne? Az egész nép szereti.
2015. nov. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!