Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az aki szegény családból...

Az aki szegény családból származik az, hogy "törjön" ki a szegénységből?

Figyelt kérdés

Tanulás? de nem tudnak támogatni akkor mi értelme?


Nincs motiváció, arra ösztönző, hogy tanulják mert nem tudnak semmit a szüleim megvenni.


Neked hogy sikerült? ha van itt ilyen ember?



2015. nov. 19. 19:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne a kifogasokat keresd. Rengeteg ember tort mar ki tanulassal a szegenysegbol ugy hogy egy fillert sem kaptak a szuloktol. Van kollegium, diakmunka, diakhitel.
2015. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
71%

Mindig az beszél könnyen, akinek már sikerült és nem képes felfogni, hogy mindenki a maga terhét érzi.Tehát felesleges kérdezni, nekik hogy sikerült.

Anyám felsőfokú végzettségű volt, 40 évet ledolgozott, a munkakörében, amit kitanult.Mégis mindig voltak anyagi gondjai, mert a védőnőket nem fizették meg! (Nem lehet mindenki mérnök)!

Akkor engem mi inspiráljon a tanulásra? Pláne ha látom, hogy sokan diplomával árufeltöltők vagy közmunkások? Dolgozz, tanulj nyelvet és a megspórolt pénzből menekülj külföldre, talán úgy jobb életed lesz, mert itthon mert itthon nem gazdagszol meg, ha belegebedsz sem, hacsak nem bukkan fel a rokonaid között egy miniszter.

2015. nov. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%

Keresett, jól fizető szakot végezz el levelezőn és dolgozz mellette. Még szerintem ez a legegyszerűbb megoldás.

Esetleg továbbtanulás előtt bébiszitterkedj egy évet külföldön (van ahol a nyelvtanfolyamot fizetik) és használd ki a lehetőséget a nyelvtanulásra, megkönnyíted a saját dolgod, ha az egyetemen/fősulin nem kell már a nyelvvizsga megszerzésével szenvedned. Ha kint végzel el vmilyen nyelvvizsgát, lehet honosíttatni és akkor már meg is van itthon.

Illetve mielőtt kimész, megvehetsz pár alap szakirodalmat, és tanulgatod, hogyha elkezded a valós sulit, legyen vmi fogalmad már róla, könnyebb lesz megérteni az előadásokat.

2015. nov. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

egyet értek, de annyiban nem, hogy a legtöbb keresett szak nincs levelezőn. bár ez biztos egyetem függő.

kérdező :

picsogàs, és mások okolasa helyett inkább tegyél valamit a jövődért.

nem muszáj egyetemre menni, egy jó szakma elvégzése után főleg külföldön jól kereshetsz.

nem kell szegenynek maradni, azert mert a felmenoid azok voltak..

amúgy egyetem se kizart, ha van hozzá eszed. akkor vagy levelező, vagy nappalin államilag támogatotton.. nem kötelező minden óra, aki akar tud mellette dolgozni heti pár napot(főleg hétvégén és pénteken, akkor kb minden szakon lehetséges) így akár a hitelt is meguszhatod.

bár sztem se nagy kaland jó fizetésből visszafizetni a hitelt (alacsony a törlesztő)

2015. nov. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
19%

"Akkor engem mi inspiráljon a tanulásra? "


Arra motivaljon hogy ne vedono legyel, hanem mondjuk informatikus vagy mernok.

2015. nov. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Abszolút átérezm a helyzeted. Érettségi évében már magamat tartottaml el, mert nem tudtak támogatni. Egy mekiben dolgoztam, hogy leérettségizhetssek, aztán mentem egyetemre diákhitelből fizettem a tandíjat, áprilisban diplomázok, és idén átvettek államira, szóval legalább az utolsó évemet ingyen tanulom(levelezőn vagyok). Én mindig úgy fogtam fel, hogy a hátrányokból kell előnyt csinálni. Nem tudnak támogatni, ezért dolgozni kell? Akkor dolgozz valami szakirányút. Gyakornokként kezdtem, alig kaptam 19 évesen 36 ezer forintot, ebőbl fizettem a kolit a kaját mindent, de jöttek a lehetőségek és átvettek főállásba, mert törekvő voltam és most már megkapom a nettó 200-at. A szaktársaimnak se rálátásuk se tapasztalatuk a szakmában, ezért én sokkal előrébb vagyok. Ami nagyon fontos, hogy mindig úgy fogd fel, hogy a hátrányokból előnyt kell csinálni, ez volt az, amit mindig szem előtt tartottam.

2015. nov. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Ha nincs más fel kell venni a diákhitelt. Ennek elég minimális a kamata is. Ráadásul erre befektetésként kell tekinteni. Idővel jól fogsz keresni, és akkor meg sem kottyan majd a visszafizetése, ám ha nem tanulsz tovább, akkor nem is tudod majd miből fizetni, vagy kitörni sem. Ha kell dolgozz és tanulj jól, hogy államira felvegyenek. Ha államira bekerülsz, akkor van tanulmányi ösztöndíj és szociális ösztöndíj is, ami nekem 40-50 ezer volt havonta a Bursa Hungaricával együtt. Hétvégén elmész még dolgozni, és hitel nélkül is járhatsz nappalira. Nem a kifogást kell keresni, pár év nehézség igazán megéri, hogy a következő 40 évben jól keress majd.
2015. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
74%

Azért akik szerint ez ilyen sima dolog, azoktól megkérdezném, hogy mit tegyen az az ember, akinek pont azokhoz a dolgokhoz nincs tehetsége amikkel sokat lehet majd keresni? Mert olyan egyszerűen mondják, hogy tanuljon valami keresett dolgot, meg mindenki panaszkodik, hogy azért nem mennek szakmát tanulni a gyerekek, mert az gáz, és nem menő mint a diploma, az eszébe sem jut senkinek hiába akarnak valami keresettett tanulni ha esetleg pont arra nem alkalmasak...

És lehet picsogásnak nevezni, de nem olyan egyszerű tanulni mondjuk úgy, hogy 10 fok van télen a lakásban, vagy egész nap zsíroskenyéren él az illető. Szóval a szegénység nem csak arról szól, hogy nem kaphathja meg a legújabb ájfónt és ettől elmegy a motivációja.

2015. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
100%

Sziasztok! Nem származom gazdag családból, érettségiig mindent megkaptam, persze az extra igényeket diákmunkából fedeztem pl jogsi, telefon+számla, autó. Ezek költségeit telefon javításokkal, kereskedéssel finanszírozta , kb 30-40 et sikerült jobb hónapokban összeszednem. Jött a főiskola, diákhitelből, mellette egy üzletkötői meló vállalkozóként, egész jól ment, sikerült szép számokat produkálnom, egész jó fizetéssel, költségeket levonva, autó, étkezés ha távol voltam a lakhelyemtől egy nap, adó kb 160-170 ezret kerestem vele. Utána más munkát kerestem, alkalmazottit, most is ezt csinálom, 2,5 év sales tapasztalat 22 évesen nem volt rossz a piacon. Most még a suli mindig nincs kész, kb a fele van meg, kevés időm van rá, most is passzív vagyok, de átlag 420 körül keresek. Hozzáteszem főiskolán értékesítés tárgyból 3-ast kaptam, ami nagyon rosszul érintett. Köze nincs az egészhez szerintem.


A lényeg, kitartó és kemény munka kell, lehetőség szerint olyan amit élvezel is picit és minden rendben lesz. :)


Sokszor üzletkötőként reggel indultam 8 kor és este 9 re értem haza, majd utána a szerződések feldolgozása volt még 2-3 óra otthon, persze nem minden nap volt ilyen húzós...


Sok sikert az életben!

2015. nov. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
47%

" mit tegyen az az ember, akinek pont azokhoz a dolgokhoz nincs tehetsége amikkel sokat lehet majd keresni? "


Az nem fog jol keresni. Mi ebben a furcsa?

2015. nov. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!