Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért változnak meg az egyszer...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért változnak meg az egyszerű kedves lányok ha kihúzzák őket a szegénységből? Miért fordulnak az ellen aki segített nekik?

Figyelt kérdés

5 évig voltam együtt a barátnőmmel. Ő egy kis szabolcsi faluból jött, én fővárosi vagyok.


Randizgattunk, sokat jártam hozzá, később hozzám költözött mert itt jobbak a lehetőségek (1 év után). Nekem lakásom volt, autóm, stb. A családi cégünknél dolgozom, célirányosan tanítattak a szüleim hogy átvehessem majd a céget (munka mellett jártam egyetemre, 2 idegen nyelven beszélek folyékonyan). Magyarul értek ahhoz amivel foglalkozom. Barátnőm otthon egy piaci standon dolgozott.


Mivel jót akartam neki, ezért kitaláltam 3 év után hogy ideje lenne segíteni neki, hogy feljebb tudjon jutni az életben. Nagyon boldogok voltunk, semmi féltékenykedés vagy hasonló nem volt. Csak nem akarta hogy én pénzeljem, meg én se szerettem a szituációt. Szüleim egyetértésével (ők is nagyon szerették) beirattam a saját pénzemen egy több százezres tanfolyamra, hogy nálunk tudjon dolgozni, plusz az egyik legjobb angol kezdő majd két haladó nyelvtanfolyamra (nem beszélt két szót sem).


El is helyezkedett nálunk, megtanult mindent. Mivel esküvőről volt szó (volt eljegyzés is) már családtagként kezelte mindenki. Arról volt szó hogy együtt visszük tovább a céget mint család, jönnek a gyerekek, stb.


Aztán beütött az 5. évben a baj! Számomra villámcsapásként kiderült hogy szerelmes valakibe (barátaim leplezték le, sajnos sokáig nem merték nekem elmondani) amikor szembesítettem akkor pedig fogta magát és lelépett (még megbeszélni se akarta hogy mi a baja). Később több ügyfelünket is elcsábította az új közös cégükbe mindenféle pletykákra hivatkozva amiket már régóta terjesztett.


Súlyos pénzeket húzott ki a zsebünkből, plusz időközben eladtam a lakásomat hogy vele együtt egy nagyobba költözzünk ahol van két gyerekszoba.

Ezzel beszélt rá, hogy vegyek fel egy nagyobb hitelt, anyagilag nem is volt nagy gond akkor belőle (plusz felesben fizettük). Így hogy sok pénzt elvitt a cégünktől és magamra maradtam a 4 szobás lakásban, épphogy tudom fizetni. Az autómat most kell visszaadnom, nem tudom fizetni (pedig keményen megdolgoztam érte, hogy ilyen modellel járhassak és a munkám miatt is szükség volt rá az ügyfelek előtt - nem járhatok Suzukival ha a legszegényebb kliensünk is Audi A4-el jár). A lakástól akarok megszabadulni valahogy, de pang a piac és senki nem érdeklődik, addig is valahogy havi plusz pénzhez kell jutnom. Ha eladtam akkor egyenesben leszek (bár milliókat bukok rajta).


Utólag visszagondolva már a 2. év végén kezdett megváltozni. Csak a szerelem miatt nem vettem észre. Egyre jobban elborította az agyát a pénz, amire régen azt mondta hogy drága és felesleges, az később már alap elvárás lett. A lakásra is nem véletlenül beszélt rá.


Igazából mindent megadtam neki, nem értem miért csinálta ezt az egészet. Anyu utólag azt mondja, hogy aki más társadalmi rétegből jön, attól lehetett erre számítani. "Kutyából nem lesz szalonna". A piacozós álomkarrierből kiindulva már én sem csodálkozom hogy ide jutottunk. Én voltam a hülye aki annyira szerelmes volt hogy felhúzta mindenáron az arra nem felkészült, nem méltó nőt.


Olvastam hasonló sztorit többet is itt, tényleg törvényszerű az ilyesmi? Miért csinálják ezt? A mi "köreinkben" soha, de soha nem volt téma a pénz, vagy a becsület lecserélése pénzre. Soha nem voltak előítéleteim, de már kezdem úgy gondolni hogy "hasonló a hasonlóval".

Magamra vethetek az egész miatt, szüleim meg is mondták hogy másszak ki magam abból amibe belekeveredtem és őket is bajba sodortam miatta.



2014. dec. 8. 10:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%
soha nem szabad másnak saját nevedre hitelt felvenni vagy az ő nevére irtani valamit, soha! sajnos vannak ilyen nők, az én egyik rokonom is eléggé megjárta. de nem értem, hogy tanult és értelmes férfiak hogy jöhetnek össze ilyen buta libákkal (gondolom jól nézett ki..), aki még angolul se tud két szót:s
2014. dec. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
édesanyádnak nagyon igaza van. nekem hasonló tapasztalataim vannak a volt férjemmel kapcsolatban. nem vagyok anyagias és sosem érdekelt mennyit keres a párom, de ha most ismerkedek valakivel már nem hagyom figyelmen kivül milyen családból származik és hogy áll a pénzhez. sajnos ez elég gyakori jelenség ami veled is történt
2014. dec. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
meghülyítette a pénz...ismerős...tudod nem elég pénzt keresnie, fel kell készülnie a teherre ami a pénzzel jár...ha egy olyan embernek adsz 1 mrd-ot aki világ életében szegény volt, valószínűleg megőrül és pár éven belül 1Ft-ja sem marad, de ha olyannak adsz aki régóta gazdag az még többet csinál belőle, vagy legalábbis szinten tartja a vagyonát...ez a lány nem volt "felnőve a pénzhez", tehát nem ismerte a terhet és vérszemet kapott...a pénz vált a céljává...pedig a pénz csak egy eszköz...legközelebb óvatosabban válassz párt, és figyelj arra, hogy ha nagy változást hozol az életébe (akár tudás akár pénz akármi más téren) akkor segíts benne, hogy felkészüljön rá, ne hirtelen szakadjon rá a teher, hanem tudja előre, hogy mire számíthat...
2014. dec. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
33%
Hát igen, hasonló helyzetben vagyok én is csak én még együtt vagyok a csajjal, mivel én még nála lakók a szüleit is segítem, meg költségeket is én fizetem, elég rossz így, szüleim eleinte ellenezték, de mára már nem szólnak bele, 4 év telt el, jön az 5 dik és kezdek félni, hálátlan dögök, én tönkre tenném az életet az biztos, nyomorkodna egész életében. Ahogy felkapnak egy kicsit már az övék az egész világ, hülye pipát.
2014. dec. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Szerintem nem törvényszerű amit mondasz. Vannak könnyfakasztó szerelmes sztorik a társadalmi helyzettől függetlenül. Sajnos te így kifogtad, de legalább tanulss belőle. A hölgyemény meg megkapja a párját az életben, előbb utóbb megtanulja a leckét. Fel a fejjel, kimászol ebből is :)

18L

2014. dec. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Istenem,m hogy milyen számító libák vannak. Sajnálom haver, az írásod alapján értelmes, céltudatos embernek tűnsz. Azért a szüleidtől nem szép, ez az én megmondtam habitus, bár az igaz, hogy őket is megkárosította ez a némber, ennek nyilván nem örülnek.


Nem tudom, hogy lehet kivédeni az ilyet. Írod, hogy a 2. év végére elkezdett változni, de ki szakít azért, mert a párja megszokta a jót?


Az első válaszoló szerintem kicsit félreértette a dolgot (vagy én), de a kérdező a nagyobb lakásra vett fel hitelt, amiben most ő lakik, nem az van, hogy a csaj befészkelte magát oda, a pasi meg fizeti neki. Szerintem ez racionális döntés volt, ha abból indulunk ki, hogy szerették egymást és családot akartak alapítani.

2014. dec. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

Úgy gondolta, hogy nem tartozik neked semmivel.

Ameddig a szerelme tartott irántad, addig örült a segítségednek. De amikor elmúlt a szerelem, akkor már úgy érezte nem tartozik semmivel.


Az az 5 év is nagyon sok volt. Szerinted a szerelem örökké tart? Nem, ha találsz egy jó nőt, aki szerelmes beléd, érdemes minél hamarabb megállapodni, ha te is akarod.


Csak azért mondom, mert nem minden eset olyan, mint a tiéd. Én is két diplomás vagyok, bankban dolgozom, nagyon jól keresek, nagyvárosi vagyok. És egy szegény, falusi óvónőt vettem feleségül. Aki nagyon csinos és nagyon anyának, feleségnek való. És most már ő is gazdag velem együtt, mégsem változott meg alapjaiban. Ugyanolyan kedves, törődő, gondoskodó mint régen volt.


Csak én nem húztam 5+ évig a dolgot. Találkoztunk és 1,5 évvel később el is vettem feleségül és nagyon hamar megjött az első gyerek. Komolyan, ha csak egy dolgot kellene kiemelnem hogy mit baltáztál el, akkor az lenne, hogy 5 évig vártál. De hogy mire vagy minek?


36/F, 25 éves feleséggel, eddig 2 gyerekkel

2014. dec. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
7: Szerintem azért, hogy kiismerje. Legalább elválnia nem kell, gondolj bele, mi lenne, ha házassági szerződés nélkül szerezne egy olyan ügyvédet a csaj, hogy még ennél is több pénzt kisajtoljon belőle... Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de az emberek szeretik tévedhetetlennek hinni magukat, főleg párválasztás terén, viszont te sem lehetsz biztos abban, hogy örökké tart a házasságod. Gondolj bele, hogy az ötödik évig a kérdező is ugyanazt érezte, ugyanúgy látta a dolgokat, mint te.
2014. dec. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Akkor leszel igazan hulye ha ok szakitanak es visszakonyorgi magat hozzad, te meg a hulye fejeddel beleegyezel.
2014. dec. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%
Igaza van annak aki szerint hülye voltál hogy vártál. 3 évig simán nézted, hogy nyomorog, mire eszedbe jutott neki segíteni? És még csodálkoztál hogy nincs benne élete végéig tartó hála? :D
2014. dec. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!