Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy rokon halála után milyen...

Egy rokon halála után milyen volt az első karácsony nélküle?

Figyelt kérdés
Nem rég halt meg nagymamám, és már az járt a fejemben, hogy milyen lesz a fa körül ülni nélküle.... Ti hogyan éltétek meg?

2015. nov. 20. 00:07
 1/9 Ügyet Lenke ***** válasza:
25%
úgy, hogy szeretettel emlékszel rá és tiszteled az emlékét, kicsit szegényebb az ünnpe ha egy szeretett emberrel kevesebb ül a fa körül, de ugyanúgy karácsony...örülj és ünnepelj a meglevő szeretteiddel...
2015. nov. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen kapcsolatban voltál vele. Ha mély vagy nagyon mély érzelmi kapcsolat volt köztetek, akkor pokoli szar lesz a hiánya (de akkor nem csak karácsonykor fog hiányozni), ha nem, akkor nem sokat foglalkozol vele, max. pár percre eszedbe jut, elszomorodsz és ennyi.
2015. nov. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem apukám mikuláskor halt meg, pont aznap, idén lesz 7 éve. Most érzem az erőt magamban ahhoz, hogy úgy éljem meg a karácsonyt, akkor akkor, olyan hangulatot teremtsek, mint akkor volt. Nagyon bánom, hogy eddig nem voltam támasza anyumnak ebben, de mindeddig igyekeztem kivonni magam az ünneplésből, utáltam, hogy nincs velünk, nélküle nem volt ugyanolyan. De már csak az emléke miatt is, a lehető legjobbat kell kihoznunk belőle, és anyumnak minden ünnepét igyekeznem széppé tenni :)
2015. nov. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
3-as: Nem a gyereknek kell az anyja támaszának lennie, hanem fordítva. De te tudod.
2015. nov. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

utolsó, szerintem ilyen helyzetben igenis a gyereknek (persze nem egy 5 évesnek) is támasznak kell lennie.

Az én anyukám elvesztette a férjét (édesapám), aztán az új párját is! Mai napig fáj!

És igenis lehettem a támasza (más kérdés, hogy nem nagyon hagyta :D). De próbáltam segíteni és mellette állni.


Kedves kérdező: nekünk eleinte csendes volt, aztán az évek múlásával átalakul, de az emléke ugyanúgy ott van velünk!

2015. nov. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon rossz volt!Annyira hianyzott.13 eves voltam akkor!
2015. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A halál az élet szerves része, nagymamámmal már én sem tudok együtt ünnepelni, de mindig eszembe jut, miről szoktunk beszélgetni vele karácsonykor, és a temetőbe készítek neki fenyőkből díszt, és meggyújtok egy gyertyát, és próbálom másoknak továbbadni azt a sok bölcsességet, amiket tőle tanultam, így tud tovább élni köztünk. Az ő halálára lehetett számítani, sokat beszélgettünk előtte a halálról, mert már elég öreg, beteg volt. Neki is fontos volt, hogy tudjon beszélgetni valakivel a halálról. Ezt jobban elviseli valaki, mintha hirtelen hal meg valaki fiatalon.
2015. nov. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen rossz,fölleg hogy karácsony elött halt meg. Azóta engem még annyira sem érdekelt a karácson,mind elötte.

Most csak azért érdekel mert van egy lányom.

Ilyenkór sztm nem csak a karácsony rossz. Az idő viszont mindent begyógyít.

2015. nov. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a barátnőm 10 éve december 23.-án halt meg, gégerákban. Akkorra már 2 hónapja csak szenvedett.

Ez után évekig nem is tartottam a karácsonyt. Borzalmas volt, hogy mindenki más készül a szeretet ünnepére, nekem pedig csak ő járt az eszemben és a fájdalom, ami utánna maradt.

Még a mostani párommal sem tartottunk karácsonyt a kislányunk születéséig. Most lesz a harmadik karácsonya és imádjuk. Már nagyon sok mindent megért ezzel kapcsolatban és nagyon várja. Miatta megérte újra fát állítani és ajándékozni.

Egyébként a halál utáni évet nem véletlenül hívjk gyász évenek. Ebben az időszakban minden ünnepet megélsz az elveszített személy nélkül, amit eddig vele töltöttél. Ez a hiányhoz való hozzászokás időszaka.

2015. nov. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!