Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1 hetes babával rokonokat...

1 hetes babával rokonokat fogadni, vendegelni, normalisak ezek?

Figyelt kérdés

Kedden szülök (progis csaszar a szivem miatt),ha minden oke,akkor hevegen johetunk is haza.

Mindkettonk szulei 250km-re élnek.

Tegnap kitalaltak kozosen,hogy ha mi nem tudunk menni karacsonyozni,akkor jonnek ok,es majd itt lesznek egesz karacsonykor,de jonnenek mar elotte hetvegen,legyen ido sutni fozni.

Ezek nem normalisak,72m2-en lakunk, es ok 9-en jonnenek(anyamek+2teso,anyosek+1 teso,2ngyszulo).Es vasaroljunk is mar be,ok vendegsegbe jonnek,majd valaki mindg pesztralja a picit,en tudjak csinalni mindent,ok segitenek.

Most en vagyok a szemet,mert megmondtam,hogy eszem agaban sincs fogadni oket friss sebbel es 1 hetes babaval,majd unnepek utan johetnek,de nem 10-en egyszerre,es ne is egy hetre.

Mielott barki kerdezne,anyosekkal parom kozolte.

En vagyok a fogonosz,elrontom az unnepuket allitolag...

Velemeny?



2013. dec. 15. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van! Kár, hogy nem úgy gondolták hogy jönnek vásárolnak és sütnek főznek míg te és a pici pihensz!!!
2013. dec. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van. 72 m2-en plusz 9 ember napokig nem fehér embernek való. Még szülés nélkül is.


Azt még el tudom képzelni, hogy a két nagymama odamegy, kész ételekkel, megmelegítenek mindent, vagy amit muszáj helyben főzni-sütni megcsinálják ők maguk. Aztán megjön az egész család, karácsonyozni, de nem 2 napig, hanem 2 óráig.

2013. dec. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

NEM!


Tessék a sarkadra állni és nemet mondani! A férjed pedig legyen kedves kiállni érted és apa és férj módjára viselkedni, és a saját anyját is hazazavarni, ha kell.


Ha valaki jön, hogy segítsen (egy ember!), az oké, még jól is esik az embernek, de hogy te frissen szülten, picike babával ugrálj vendégjárás címén egy rakás emebr körül, télvíz idején, amikor bármelyikük hozhat magával egy bacit, vagy vírust...na nem. (A férjem három nap óta magas lázzal az ágyat nyomja. Csak azért mondom, hogy vannak vírusok ilyenkor már szép számmal.)


Nem panaszkodni, nem hisztizni, hanem nagyon keményen a sarkadra állni és nemet mondani! Aki megsértődik, az majd megbékül vagy úgymarad.

2013. dec. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ajánld fel h jöjjenek be a kórházba majd felejtsenek el vagy 3-4 hétre


hozzám 4 hétig senki nem jöhetett

addigra én is összeszedtem magam és beállt valami rendszerféle a gyereknél is


1-1 napra jöhettek

de mondtam nem számítsanak csilivilire sem 7 fogásos kajára

morogtak de ez van


és ott akkor meg is beszéltem velük a többit

2013. dec. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ok min 5-6 napra akartak jonni...

Mar megmondtuk,hogy nem, felejtsek el, azota tavolabbi rokonsagtol is visszahallom,hogy milyen vagyok.

De nem erdekel, az elso a picur, ennyi embert egyszerre nem engedek a kozelebe ilyen picin,eleg neki elso hetekben a ferjem es en.


Parom velem ert egyet,sajat rokonait o intezi,bar ha kernem,enyemeket is helyretenne.


Karacsonkor harmasban leszunk, mire jovunk addigra a fa fel lesz allitva, a ferjem foz iden,es ha igy folytatjak a rokonok,meg a telefont is kihuzom.

2013. dec. 15. 10:04
 6/12 A kérdező kommentje:

Korhazba nem jonnek,egyik se utazik azert 5-6 orat,hogy fél orara lathasson minket.

Oda csak a ferjem es a legjobb baratnom fog jonni.

2013. dec. 15. 10:07
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha rád nem hallgatnak, akkor kérd meg a párodat, hogy tegye helyre őket.


Több okból:

1. A szülést ki kell pihenned, ki kell heverned. Ez a karácsony most más lesz, mint a többi, kit érdekel, hogy nem sütsz, vagy nem főzöl. Nem ez a legfontosabb. A szervezetednek szüksége lesz a pihenésre, hogy legyen energiád ellátni a picit, tudj szoptatni...stb.

2. Tél van, az emberek nagy része náthát, göthös, jön az influenza szezon nemsokára, pont az kell egy 1 hetes csecsemőnek, hogy valami vírust hozzanak neki. Az ő immunrendszere még nem fejlődött ki.

3. Hol férnének el annyian?

4. Ti most lesztek egy család a pici érkezésével. Én kihasználnám ezt az időt hármasban, gondolom a párod is szabadságon lesz az ünnepek miatt is, nekem nem hiányozna a rokonság.


Ha ezen valaki megsértődik, akkor tegye, ne foglalkozz vele. A pici meg a saját érdekedben eszedbe se jusson fogadni őket, meg a karácsonyi sütés-főzéssel szórakozni.

2013. dec. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Számomra felfoghatatlan, hogy egyes emberek hogyan képesek így gondolkodni, mint a szüleitek. Hogy jut eszükbe, hogy szülés után pár nappal, majd szállodává alakítod a lakásotokat és mindenkit kiszolgálsz, meg egy hétig a ti pénzeteken etetitek őket. Teljes mértékben igazatok van a férjednek és neked. Ha emiatt valaki megsértődik akkor tegye. Felőlem akár életük végéig is haragudhatnának, ilyen önző emberekre nem lenne szükségem, még ha a saját családomról van is szó.
2013. dec. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Én húsvétkor szültem, szintén császárral, de anyám akkor két hétig napi szinten eljött, takarított, rendet rakott, hozott kaját, a második két héten meg ugyanezt csinálta anyósom. Kizárólag a két nagymama és az egyik nagypapa jött megnézni a gyereket az első hat hétben, de ők sem fogdosták, csak messziről nézték, esetleg egy picit felemelték pont azért, hogy nehogy fertőzést kapjon. A rokonok érdemben a harmadik hónap környékén jöttek, a barátok is. A rokonok alatt a saját testvéreinket is értem, ők sem jöttem csak a hatodik hét után és akkor is csak max. fél órára. Most már másfél éves a gyerek, jönnek sűrűbben.
2013. dec. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

7-es vagyok. Az jutott még eszembe, hogy a keddi szülés csak egy tervezett időpont, könnyen előfordulhat, hogy a baba úgy gondolja, még bent tölt egy kis időt. Az enyém csak 1 napot "húzott rá", de simán van, akinél többet, a szülést pedig 1 hét túlhordás után indítják meg.

Ebből az következik, hogy még az is előfordulhatna, hogy te csak aznap szülsz, amikor ők bejglit akarnának süttetni veled. Szerintem ez felejtős. Ki van zárva, hogy én bárkinek is megengedném ezt a hülyeséget.

2013. dec. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!