Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális? Mit tegyek?

Ez normális? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok. 3 éve elváltak a szüleim. Lassan egy éve nem láttam az apámat. A szüleim azért váltak ek mert apám az alkoholt választotta helyettünk. Anyu többször is megkérdezte "felhivjam aput"? De én azt válaszoltam hogy nem. Mert ha szeret akkor magától kellene "jelentkeznie". Kívülről azt mutatom hogy nem érdekel de belül igenis érdekel. Nem mutatom ki erzeseim apám irant mert nem akarom hogy gyengének tűnjek. De emiatt este mikor nem lat senki többször is sírva fakadok. Hiányzik de próbálom elfelejteni. Mit tegyek?
2015. nov. 24. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez teljesen normális. Mármint az, amit ez a helyzet belőled kivált. Édesapád viselkedése nyilván egyáltalán nem normális. Szerintem próbálj minél többet beszélni erről anyukáddal, különben egy életre ott marad benned a tüske, és nincs az a szakember, aki segítségével rendbe tudsz majd jönni. Nyugodtan kimutathatod anyukád felé, hogy mit érzel, mennyire bánt téged, hogy apukád egyáltalán nem keres. Beszélj vele erről bátran.
2015. nov. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Csak néha eszembe jut hogy vajon neki is hiányzok. És kínált belőlem egy olyan hogy szeretem de annál jobban gyűlölöm. Amiert ezt tette velem.
2015. nov. 24. 20:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a szenvedélybetegség nem választás kérdése. Az alkoholista ember sokszor éppen érzelmi feszültségei elől menekül az alkoholhoz. Ne utasítsd vissza apádat, neked is szükséged van rá, neki is rád. A gyengeség nem abban nyilvánul meg, ha az ember kimutatja az érzelmeit, hanem éppen abban, ha ne hagyja kibontakozni az érzéseit, mert fél saját magától..
2015. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az érzéseid normálisak. Apukád nyilván nehéz helyzetben van, amit egyébként magának köszönhet. Lehet az is, hogy olyan állapotban van (depresszió, stb.), hogy nem is mer a szemed elé kerülni vagy egyszerűen teljesen elfásult. Ha neked hiányzik, szerintem anyukád felügyelete mellett nyugodtan találkozz vele néha. Legalábbis próbáld ki, talán ez segít.
2015. nov. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kovpet ***** válasza:

"A szüleim azért váltak ek mert apám az alkoholt választotta helyettünk."


Ugye ezt nem te találtad ki így, hanem valaki mondta neked?


Ahogy a hármas is írja, ez nem így működik. Az világ nem fekete-fehér, az élet bonyolult.


Ha hiányzik a fater, akkor tartsd vele a kapcsolatot. Nem tudhatod, hogy neki mit mondtak. Lehet, ő úgy tudja, hogy te nem akarsz róla hallani.

Nem biztos, hogy ráérsz, az élet rövid. Ha tényleg alkesz az öreged, akkor az övé főleg lehet az és utólag ezt már nem lehet bepótolni.


És nem gyengeség, ha vannak érzéseid. Inkább ostobaság, ha egy ilyen légből kapott marhaság miatt feladod a két szülőd közül az egyikkel a kapcsolattartás lehetőségét.


A másik részről: ha viszont tényleg nem alkalmas a kapcsolattartásra, akkor ne ragaszkodj hozzá. Sajnos nem mindegyikünknek adatik meg, hogy jó apja legyen. Az enyém sem volt az, szerencsére már nem él. Ha a tiéd is ilyen, akkor ne hagyd, hogy tönkretegye az életed. Ha viszont rendes, "csak" alkoholbeteg, akkor kár lenne őt eldobnod magadtól.

2015. nov. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az 5-ös válaszoló nagyon jól írja!Ha a büszkeség miatt nem keresed, és esetleg meghal, akkor nehéz lesz ezt megbocsátani magadnak, ne tedd ezt magaddal. Még gyerek vagy, ezért nehéz ezeket a helyzeteket jól kezelni, de szerintem is keresd apádat, és próbálj vele olyan kapcsolatban lenni, amilyenre alkalmas. Ne várj tőle túl sokat, mert beteg. Ha azzal bünteted, hogy nem keresed, mert az talán majd fájni fog neki, azzal magaddal szúrsz ki. Fel a fejjel, mindenkinek megvan a maga traumája, sajnos az élet ilyen.
2015. nov. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De kihagytam valamit. Azért is haragszok rá mert kb 2 éve 700 000 forintott "vart ránk". Azt hiszem anyuval vette fel a hitelt és anya már kifizette az ő részét. Apu többször is kapott felszólítást. Mi csak egyszer kaptunk de akkor valami olyasmit irtak benne hogy elveszik az autónkat. És ha találkoznék vele akkor neki kéne hozzánk jönnie, mert ő az anyjánál lakik( vele se találkoztam azóta). És ott én nagyon nem érzem magam jól. Mindenesetre nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Megpróbálok anyuval beszélni! 13/L
2015. nov. 26. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!