Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van jelentősége...

Szerintetek van jelentősége az ún gyászévnek?

Figyelt kérdés
Elítélendő, ha vki hamarabb létesít új kapcsolatot?
2015. nov. 24. 22:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férje/felesége temetésén beszéli meg a randit, az azért felvet kérdéseket, egyébként szerintem nincs különösebb jelentősége.
2015. nov. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szereintem a gyaszevnek egy eletszakasz lezerasa szempontjabol van szerepe. Valami uj helyezetenek a megszokasa az, hogy ebbe belcsatlakozik mas is az is ertheto. ha nem pofatalan a gyaszolo fel nem elietelendo. De ezt a kornyezeted a hatad mogott fogja megitelni...
2015. nov. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Badarság! A gyászidőszak addig tart, amíg túl nem tudod tenni magad a szeretted elvesztését! Ez van akinél egy év, van kinél pár hónap. Jellem s akarat kérdése.

Engem sem szólt meg senki, mert fél év után már randizgattam.

A néhai anyósomék kifejezetten örültek neki, hogy talpra tudtam állni, ilyen hamar (szinte a fiukként tekintettek rám).

Mai napig tartom velük a kapcsolatot.

2015. nov. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%
Te érzed,medddug gyászolod.
2015. nov. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kedves, ha félreérthető a válaszom. Igyekeztem a kérdésre válaszolni :)
2015. nov. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ez érdekes téma. Talán más a helyzet, amikor hosszabb betegség után távozik el a párunk, vagy amikor hirtelen meghal mondjuk egy balesetben. Talán utóbbinál hamarabb ítélkeznek az emberek, hogy hogyan volt képes ilyen hamar túllépni, biztos már viszonya volt előtte is stb.

De engem egyébként nem érdekelne más véleménye, csináld it jónak érzel.

2015. nov. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hát akárhogy nézzük, az ember elsősorban önmagáért él, és nem várhatja el senki hogy örökre a másikat sirassa.


Szerintem nincs "kötelező" gyászév, van akinek szüksége van valakire, aki segít neki túllépni, és feledteti a múltat, van aki meg egyedül akar lenni.

2015. nov. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A randizgatás még messze nem kapcsolat, sokkal inkább a biológiai szükségletekről szól, ezért aztán távolról sem jelenti azt, hogy feldolgoztad a gyászt. A jellemnek és az akaratnak meg végképp semmi köze hozzá.

Kedves kérdező, szerintem ne foglalkozz azzal, hogy ki mit tart elítélendőnek. Én nem hordtam feketét, és senkinek nem mondtam el a munkahelyemen, hogy elvesztettem a férjemet, amikor mégis kitudódott, kaptam néhány megjegyzést - nem érdekelt, mert ez kizárólag az én ügyem. Ha kedveled, jól érzed magad vele, bátran vágj bele - elég baj, hogy elment, akit szerettél, nem kell neked is úgy vegetálnod, mintha halott lennél.

2015. nov. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

Az élet megy tovább...

Saját magamból indulok ki, én azt szeretném, hogy a Férjem boldog legyen.Ha előbb megyek el, mint ő, találjon magának mielőbb újra valakit, akit szeretni tud, és ne szenvedjen a szükségesnél tovább az elvesztésem miatt. Ezt nem hiszem, hogy naptárhoz lehet kötni, van akinél tovább tart, van, aki hamarabb túl tud lépni.

2015. nov. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

Van,akinek 2 hónap,másnak 2 évtized sem elég feldogozni a veszteséget.


De remélem nem jársz feketében,vagy ilyesmi.

A gyász amúgy sem a környezetedre tartozik,hanem rád.

És elég primitív aki ebben állást foglal,véleményt formál,vagy elítél.

2015. nov. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!