Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szidják és nézik le a...

Miért szidják és nézik le a külföldre ment magyarokat?

Figyelt kérdés

Sajna a közvetlen ismeretségi körömben tapasztalom ezt.

Kint vagyunk a párommal, dolgozunk, kellemesen megélünk. Jut mindenre, amit szeretnék, és félretenni is tudok. Itt szerettem volna továbbtanulni.

De sok ismerősömtől megkapom, menjek inkább haza, ameddig még benne vagyok a korban, és felvennének államilag támogatott egyetemre, aztán ha akarok, diploma után visszajöhetek, de nyilván már nem fogok akarni. Meg hogy pincérkedni otthon is tudok ha inkább ahhoz ragaszkodnék, akár suli mellett is.

Állítólag a megtakarításomból (1500€) simán ellennék 1-2 hónapig, még kapok munkát, aztán menne minden a régiben, munka, albérlet, esetleg egyetem.

Meg hogy x vagy y ismerősömnek miért nem sikerült még rábeszélni, biztos próbálkoztak. Ha megmondom, x pont hogy ki akar jönni, akkor az van, hogy hát ilyen már nincs.

(Nem vagyok magyar állampolgár, szóval maximum akkor lenne értelme Magyarországra mennem, ha oda házasodnék, minden mással szerintem jogi huzavona lenne)


Miért jó ez és kinek?


2015. nov. 26. 10:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

A történetedben se szidás, se lenézés nincs, max. hiányolnak.

1500 euróból nem sokáig élnél meg itthon sem.

2015. nov. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem azert, mert a kepessegük alatti munkakat kell elvallalniuk külföldön, amiböl aztan 3X jobban elnek, mintha otthon maradtak volna.

Ebben van egy adag irigyseg, csodalat, megvetes.


Mig az ember tejszinhabot kap a tanyerra, addig szart kell zabalnia.

2015. nov. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

En kaptam mar meg, hogy budos undorito hazaarulo vagyok, amiert elkoltoztem.


Am legyen.. Csak mert nem akartam tovabb Magyarorszagon heti 50-60 orat dolgozni (kifizetett 40 oraval) havi 150 ezer forintert, amibol pont kijott az alberlet, etel, tomegkozlekedes es alapszuksegletek fedezese.. Igen, tudom, hogy masnak meg rosszabb volt, de attol miert erezzem jobban magam? Nem kenyerem a karorom.. No meg nem akartam keseregni a politikan, egeszsegugyon, gazdasagi helyzeten sem, nem akartam nap mint nap depressziosabb lenni attol, ami korulvesz. En kerek elnezest.


Nem kulimunkat vegzek kulfoldon sem, a szakmamban dolgozom, irodaban, heti 35 orat, nem mondok netto osszeget, de igen jo penzert. Van itt is tulora, de csak neha, es az bizony ki van fizetve. Ami viszont a legdurvabb - megbecsulik a munkam. Nem kell behuznom fulem-farkam, hogy masnap is legyen allasom.. Nem erzik ugy a munkaltatok, hogy barmit megtehetnek a dolgozoval. Nem vagyok kiszolgaltatott.


Es hiaba hatvanyozottan dragabb minden, igy is remekul megelek, tudom tamogatni a szuleim, nem kell rettegnem, hogy nem tudom kifizetni, ha elromlik valami a lakasban.. Ami viszont ennel is fontosabb szamomra, hogy nincs az a rettenet merteku negativitas, frusztraltsag es irigyseg korulottem a mindennapokban, ez rengeteget szamit.


Sokszor megkaptam azt is, hogy haza csak egy van, kulfoldon mindig csak betolakodo leszek, soha nem fognak befogadni a helyiek.. En nem erzem ugy, hogy itt alsobbrendu bevandorlo lennek, egyaltalan nem igy kezelnek.. Meg soha senki nem bant igy velem. Beszelem a nyelvet, beilleszkedtem, tisztelem a helyi szokasokat, szoval miert is lenne igy?


Hianyzik az anyanyelvem, hianyoznak a barataim, hianyzik az otthoni kaja, az idojaras, maga Budapest is hianyzik neha.. De nem koltoznek vissza, valoszinuleg nem is fogok soha. Valamit valamiert.

2015. nov. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez lenne az utolsó.hogy szidjanak engem ismeretlenek... sosem érdekelt. Téged se érdekeljen.
2015. nov. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem mindenkit néznek le, csak azokat, aki mosogatással többet keres, mint itthon egy tanár, és ettől már nagy az arca. De határon túli magyarként simán megkapod a magyar állampolgárságot, ha mégis kell valamikor, szóval nincs huzavona.
2015. nov. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkoznék vele, hogy ki mit mond. (persze csak a családom véleményével). Ha te odakint boldog vagy, megtaláltad a számításod, akkor az szuper. :) Csak azzal foglalkozz. További sok sikert!
2015. nov. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Én nem nézem le őket, inkább... sajnálom? Nem is tudom.


Az az igazság, hogy nekem csak olyan ismerőseim vannak, akik nyelvtudás és végzettség nélkül mentek ki, ott bepasiztak, és gyárban dolgoznak. Ami nem lenne gáz, csak pont, hogy kiélvezni nem tudják, mert nem beszélik a nyelvet. Otthon kuksolni meg... én sem vagyok nagy csavargó, de azért na.


Nekem is tervben van, hogy kimegyek, csak előbb pénzt akarok összeszedni. De már engem szólnak le, mert én Londonba mennék, ők meg fenn élnek északon.

2015. nov. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

valóban nem nagy karrier odakint takarítani és mosogatni.de szerintem ezzel is több lesz az ember,legább világot lát,megismer egy kultúrát stb..ès még mindig többet engedhet meg magának,mint itthon takarítóként..nem tudok lenézni senkit.

nekem is tervben van,hogy diploma után máshol prôbálok szerencsét.

szerintem mindenkinek joga van úgy alakítani az életét,ahogy neki tetszik.nem szeretem én se azokat a nagy hazafi magyarokat,akik elátkoznak mindenkit,aki máshol próbált szerencsét.

én tényleg szeretem Magyarországot,de a bérek nevetségesek,a dolgozókat sok helyen lábtörlőnek használják...440ft/óráért..ja..

2015. nov. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Kit érdekel , hogy milyen munkàt kell elvégezni...valakinek meg kell csinálni azokat is 3-szoros pénzért meg jóhogy nem érdekel.
2015. nov. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Költőnő? ***** válasza:
100%
Sztem ez sok esetben nem lenézés, hanem irigység. Hisz kimenni egy idegen földre; ehhez azért bátorság is kell. Meg talpraesettség. Meg csomó minden más.
2015. nov. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!