Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szidják és nézik le a...

Miért szidják és nézik le a külföldre ment magyarokat?

Figyelt kérdés

Sajna a közvetlen ismeretségi körömben tapasztalom ezt.

Kint vagyunk a párommal, dolgozunk, kellemesen megélünk. Jut mindenre, amit szeretnék, és félretenni is tudok. Itt szerettem volna továbbtanulni.

De sok ismerősömtől megkapom, menjek inkább haza, ameddig még benne vagyok a korban, és felvennének államilag támogatott egyetemre, aztán ha akarok, diploma után visszajöhetek, de nyilván már nem fogok akarni. Meg hogy pincérkedni otthon is tudok ha inkább ahhoz ragaszkodnék, akár suli mellett is.

Állítólag a megtakarításomból (1500€) simán ellennék 1-2 hónapig, még kapok munkát, aztán menne minden a régiben, munka, albérlet, esetleg egyetem.

Meg hogy x vagy y ismerősömnek miért nem sikerült még rábeszélni, biztos próbálkoztak. Ha megmondom, x pont hogy ki akar jönni, akkor az van, hogy hát ilyen már nincs.

(Nem vagyok magyar állampolgár, szóval maximum akkor lenne értelme Magyarországra mennem, ha oda házasodnék, minden mással szerintem jogi huzavona lenne)


Miért jó ez és kinek?


2015. nov. 26. 10:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Főként irigység az oka,ha valaki ezt szóvá teszi,az ilyenekkel nem kell foglalkozni.

Tedd mérlegre milyen lehetőségeid vannak odakint a tovább lépésre.

Milyen irányba halad,haladhat az életed,ha ott maradsz, és ez megfelel-e neked.

Aztán tedd mérlegre az itthoni lehetőségeket is.

Valóban, az egyetlen dolog, ami miatt van értelme hazajönni,az az egyetem,és a diploma szerzés.

Persze az is benne van,mivel kint lehet még minimálbérből is félretenni, hogy csak pár év múlva jössz haza,akkor már lesz elég tőkéd, akár egy saját biznisz beindítására,akár lakás vásárlásra is.

1500€ ugyan nem nagy pénz itthon sem,de pár hónapra azért elég, amíg nem találnál munkát.

Nem vagy magyar állampolgár,ez még nem jelent feltétlen nagy hátrányt tovább tanulás ügyben.

Gondolom határon túli magyar vagy,nézz utána konkrétan milyen lehetőségeid vannak,rájuk valamennyire más szabályok vonatkoznak, mint a többi Uniós állampolgárra.

Vedd sorra a lehetőségeid,és dönts.

2015. nov. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
87%
Én nem tapasztalta ilyet, inkább csak azt, hogy egy idő után már senkit nem érdekelek. Legjobb barátnőim nem hívnak meg az esküvőjükre, Facebookról tudom meg, hogy gyerekük született stb..
2015. nov. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
29%

Kicsit off, de nem értem, hogy:


- ha valaki mondjuk anyanyelvi szinten beszéli a nyelvet, akkor is csak gyárban dolgozhat? Nem lehet mondjuk eladó? Fodrász?


- hogy létezhet olyan, hogy mindig van egy ismerős, aki tud munkát szerezni? Milyen főnök vesz fel csak úgy bemondásra egy idegent?

2015. nov. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolso:


- ha valaki mondjuk anyanyelvi szinten beszéli a nyelvet, akkor is csak gyárban dolgozhat? Nem lehet mondjuk eladó? Fodrász?


Mar hogyne lehetne, sot. Rengeteg hasonloan bevandorlo ismerosom van innen-onnan ott, ahol elek, egyikuk sem dolgozik gyarban. De akar csak nalunk az irodaban, van kelet-europabol jovo (lengyel, magyar, cseh, szlovak) berszamfejto, adminisztrator, tech supportos, stb stb. Nekem is irodai munkam van, sosem volt mas. De ismerek magyar eladokat, apolot es fodraszt is, itt elnek evek ota.


- hogy létezhet olyan, hogy mindig van egy ismerős, aki tud munkát szerezni? Milyen főnök vesz fel csak úgy bemondásra egy idegent?


Mi van? Eletemben egy munkahelyemet sem ismeros intezte, es nem ismerek olyat, akinek igen. Altalaban barmelyik ceg meghirdet egy poziciot, interjuztat, majd a HResei kivalasztjak, ki kell nekik. Legtobb ceg amugy leellenorzi, hogy ami elhangzott az interjun, igaz-e, berernek az elozo munkahelyekrol referenciakat, ha vegzettseghez kotott a munka, bizonyitvanyt/diplomat.. Hazudni nem erdemes, mert ugyis kiderul, ezt jol tudja mindenki. Az interju meg alapbol az orszag nyelven van, igy kiszurik azt, akinek nincs meg a nyelvtudasa.

2015. nov. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi is megkaptuk, megkapjuk a mai napig. Baratomat a papaja soha semmivel nem tamogatta, most meg, hogy kulfoldon elunk, hogy o talalt volna neki munkat konyvkotokent a Nemzeti Muzeumban, jajdejol megelnenk mi, ha Magyarorszagon maradtunk volna, kulfoldon amugy sem az igazi...

Egyszer mikor visszalatogattam, egy boltban szoba kerult, hogy tanulok-e meg, mire mondtam, hogy kulfoldon dolgozom. Kiszaladt a szajan, hogy "jaj te szegeny".


Amiota itt vagyok, sok ismerosomet, baratomat megkerdeztem, es ugy latom, hogy ez egy nagyon "magyar" dolog. Itt Londonban nagyon sok kulfoldi megfordul, es mindenki azt mondja, hogy az o hazajaban batoritva, tamogatva van az utazas, es aki nem lat kulfoldot, az sok szempontbol bardolatlanabb mint a tobbi ember. Ha mondom, hogy Magyarorszagon mekkora civil illetve allami ellenpropagandaja van a dolognak, mindenki kerek szemekkel nez...


Viszont szerintem is csak akkor van ertelme kulfoldre koltozni, ha az ember ugy el, mint Romaban a romaiak. Sok helyen latom, hogy egy-egy munkahelyen (gyarban, konyhaban, takarito cegben) gangba verodnek a lengyelek vagy a spanyolok (ez csak pelda) es otthon is, munkahelyen is csak anyanyelvet beszelnek, es ugy elik le az eletuket robotolva, mintha amugy is mindegy lenne, hol vannak. A vilagot latni kell, az emberekkel pedig beszelgetni. En is csinaltam sok hulyeseget, lattam nagyon sok mindent. A dolgok valtoznak.

2015. nov. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Eljut az ember oda hogy kutyara nem erdekli ki mit mond vagy gondol

mi kikoltozunk es nem dolgozunk hanem rendes jovot epitettunk magunknak es a gyerekekenek.

Az otthoniak nem hinnem irigykednenek inkabb orulnek hogy jol sikerult gyokeret eresztenunk

2015. nov. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szidják, legföljebb csak akkor, ha valami más miatt okuk van rá.

Le sem nézik őket azon az okon, hogy külföldre mentek. Biztos más van mögötte.


Lehet, hogy inkább a külföldre mentek lelkiismerete beszél, ha úgy gondolják. Mondjuk azért, hogy nem vállaltak sorsközösséget a többiekkel, akik a maradás mellett döntöttek.

De lehet, hogy ez nem más, mint csak önkéntes természetes szelekció. Ki tudja.


Szerintem nem lenne semmi jogi huzavona a magyar állampolgársággal, ha legalább egyik ágon emlékszel a felmenőid nevére, és ellenőrizhetők az adataik, születési-tartózkodási hely, ilyesmik.

A legközelebbi konzulátus azonnal megmondaná. Kapnál egy papírt kitölteni, amit tudsz, a többinek utánanéznének. Persze van valami eljárási díja, és esetleg hónapokba kerülhet, attól függően, hogy milyen pontosan tudod megadni a felmenőid adatait.

Szerencséd, hogy az írásod szerint tökéletesen beszélsz-írsz magyarul. Mert nem mindenki ilyen szerencsés.

2015. dec. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!