Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért utálják a magyarok...

Miért utálják a magyarok azokat a magyarokat akik kimennek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
Üdv! Tisztelet a kivételnek! Még tanulok de majd ki szeretnék menni külföldre dolgozni (pár évre). A családom és az ismeröseim nagy része nagyon ellenséges azokkal akik kimennek dolgozni. Jönnek a dumáikkal, hogy "ott sincs kolbászból a kerítés" meg "aki itt nem talál munkát az kint se" stb. Miért ellenségesek azokkal akik kimennek dolgozni (érthetö okokból)?

2014. jan. 3. 20:43
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
85%
Én nem utálom. Sőt, én is ki akarok menni.
2014. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
60%
Azért, mert irigyek. Ha tehetnék, ők is kimennének, de ahhoz nyelvet is kellene beszélni, szakmai tudásra és nem utolsó sorban némi bátorságra is szükség lenne. Mindezek híján marad a jó magyar "dögöljön meg a szomszédé is" felfogás.
2014. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
55%
Igaza van a másodiknak.
2014. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
83%
Nem utálják szerintem. Sőt, az én körömben még sajnálják is őket, hogy itthon nem találtak munkát, és rá voltak kényszerítve, hogy külföldre menjenek!
2014. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ezt nem lehet általánosítani, még akkor sem ha tisztelet a kivételnek. Nekem van ismerősöm aki kint dolgoznik, és semmi bajom vele tök jó fej meg minden. Ugyanakkor vannak olyan ismerőseim akik amióta kint vannak akkora lett az arcuk mint egy ház, és valamiféle felsőbbrendűség alakult ki bennünk... szóval őket már had utáljam :)
2014. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
40%
A 2-es válaszolónak teljesen igaza van.
2014. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
79%

Én az olyanokat nem csípem akik kijutnak aztán onnét telepofával fröcsögnek utána, hogy "így a magyarok, úgy az ország".


De jó példa a "nagyképűvé válás" is.

2014. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Persze tudom, hogy nem utálja minden magyar öket én csak a családomra és az ismeröseimre gondoltam. Csak furcsa, hogy ennyien szidják öket.
2014. jan. 3. 21:05
 9/38 anonim ***** válasza:
43%

"én csak a családomra és az ismeröseimre gondoltam. Csak furcsa, hogy ennyien szidják öket."


Csak mi nem ismerjük a családodat, meg az ismerőseidet.

2014. jan. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Akkor úgy mondom, hogy a magyarok egy jó része. Itt az oldalon is panaszkodnak, hogy a kivándorlás így, úgy. Olyan negatív sok ember véleménye ezzel kapcsolatban.
2014. jan. 3. 21:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!