Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyámság alatt lévő (nagyszülőn...

Gyámság alatt lévő (nagyszülőnél) kiskorú gyermeket köteles engedni az apának a láthatást, és elvitelt, amikor gyermektartást nem fizet?

Figyelt kérdés
2015. nov. 27. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
A tartási kötelezettség és a kapcsolattartási jog két különböző dolog, utóbbiban nem lehet akadályozni a különélő szülőt.
2015. nov. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Igen, köteles, mivel a két dolog nincs összefüggésben.
2015. nov. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

A gyerektartás fizetése az apa KÖTELESSÉGE, és az anya joga ezt megkapni, a láthatás meg apa JOGA és ezt biztosítani az anya kötelessége.

A kettö nem függ össze, és az egyik nem feltétele a másiknak.


Ha az apa nem fizeti a gyerektartást, akkor a bíróságon kell belejelenteni.

Ha az anya nem engedi a láthatást, akkor az apa feljelentheti és az anyát minden egyes alkalomal komolyan megbüntetik.

2015. nov. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Ez a mai magyar jogrendszer "nagyszerűsége":

A joga akkor is megmarad, ha a kötelezettségeinek nem tesz eleget...

No komment...

2015. nov. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

"Ez a mai magyar jogrendszer "nagyszerűsége":

A joga akkor is megmarad, ha a kötelezettségeinek nem tesz eleget...

No komment..."


NEM, erröl szó sincs! Itt KÉT KÜLÖNBÖZÖ jogról és KÉT KÜLÖNBÖZÖ kötelességröl van szó.

2015. nov. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

em: én arról beszélek, hogy ha az egyik szülő nem fizeti a gyerektartást, ami a KÖTELESSÉGE lenne, azaz nem teljesíti a kötelezettségeit, akkor ezáltal ugyanannak a szülőnek a JOGA nem veszik el: ergo nem fizet gyerektartást, nem veszi ki a részét (sem anyagi, sem fizikai) a nevelésben, de joga van a gyerekhez.

Miért is, ha nem tesz érte semmit?

2015. nov. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

4-6-os vagyok.

6-os hozzászólásom kezdése:

Nem. Én arról beszélek...


Nyugodtan le lehet húzni, akkor is elmondom a véleményem :-)

17 éves a fiam, ez idő alatt 2.300 ft-al "járult hozzá" az apja a neveléséhez.

De ugye, (bár fél éves kora óta nem látta, pedig 3 utcával arrébb lakik) ahhoz joga van, hogy bármikor elhozhatta volna az oviból és zsarolhatott volna vele vagy ha én külföldre szeretnék menni akár csak 1 napra a gyerekkel, akkor ezt megakadályozza, mert nem engedélyezi.


És igen, persze, be lehet jelenteni - de nem a bíróságon, mert ha már van jogerős végzés a gyerektartásról és nem fizet, akkor fel kell szólítani, majd ha ezután sem fizet, akkor a rendőrségen kell feljelenteni. Elkezdik köröztetni, ha elkapják, leültetik, ledolgoztatják, kiengedik. És ez kinek jó? Mert nekünk nem...


Nem, nem tiltják a fizetéséből, mert feketén dolgozik.

És nem, nem előlegezi meg az állam, csak akkor ha látják esélyét annak, hogy be tudják hajtani.

2015. nov. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%

ha a nagyszülöknél van elhelyezve nyilván mindkétt szülövel van valami komoly probléma

én nem engedném

kérj felügyelt láthatást

amúgy meg a gyereknek joga van a normális megélhetéshez

2015. nov. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok: nem tudom, mi miatt lett a nagyszülőknek ítélve a gyerek, de:

- a láthatást tényleg köteles vagy biztosítani

- az elvitelben nem vagyok biztos - attól is függhet, mi van a bírósági határozatban.

Amennyiben az apa agresszív, olyan lehetőség is van, hogy a gyámügyön talán ? kérvényezni, hogy olyan helyen legyen láthatás, ahol "közönség" is van - most nem jut eszembe a szó, hogy mondják ezt...

2015. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!