Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen következménnyel jár?

Milyen következménnyel jár?

Figyelt kérdés
Röviden az előzményeket is leírom.Páromnak az elöző kapcsolatából van egy 4 éves kislánya akinél még kb fél évesen Kiderült,hogy vashiányos.Mult pénteken elhoztam az oviból lázasan azóta nálunk van.Szombaton elvittem az ügyeletre mert nem ment lejebb a láza azt állapították meg hogy vírusos láza van.Hétfőn párom elvitte a gyerekorvoshoz ott sem láttak semmit szerdán még mindig lázas volt visszavittük az ügyeletre már tüszős mandulagyulladása lett az orvos kórházi kezelést javasolt amibe párom beleegyezett de a kislány édesanyja nem mivel nem ér rá befeküdni vele!Ilyen esetben ha az anya nem egyezik bele nem lehet a gyámügyet értesíteni a gyermek veszélyeztetése miatt?Azt csak az orvos teheti meg?Azt tudom hogy az édesapa nem jelentheti ennek már utána jártunk...Mult szombaton az is Kiderült,amikor vért vettek a kislánytól hogy nagyon kevés a vasa az éves ellenőrzésre se vitte vissza az édesanyja holott nekünk azt mondta hogy visszavitte és kinőtte a vashiányt...
2015. nov. 29. 06:51
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
8%
Nehogy azt hidd, hogy a kórház egy csodahely, ahova bemegy a gyerek s makkegészségesen jön ki onnan - szerintem nálatok sokkal jobb helye van, feltéve, ha tudjátok, milyen gyógyszerek kellenek neki, stb. Szerintem ezt az anyuka is így látja :)
2015. nov. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
43%

#9 köszönöm hogy vetted a fáradtságot és helyettem is leírtad a tényeket.

nekem ehhez már nem volt kedvem, mert ilyen embereknek felesleges bármit is leírni.

remélem egyiknek sincs gyereke, és azért ilyenek amilyenek...

2015. nov. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
39%
Megint az előző felhaborodott válaszoló vagyok. Mar bocs, de ti anyák vagytok? Feküdjön be vele apuka? Na ne mondjátok mar, h nem lennétek feszültek attól, h nem vagytok ilyen helyzetben mellette?? Meg azon pörögtök, h a mostoha ugyan mar biztos nem akarja apolni, es unja az egy hetes otthonletet. Es nincs igaza?? Miért az o feladata lenne? Döbbenet komolyan...soha nem varnam el, h egy kvázi idegen a beteg gyerekemet ápolja,es komolyan veletek van a baj, ha szerintetek edesanyanak alanyi jogon jar, h lepasszolja a beteg a gyereket apolasra a mostohának, akinek kuss a neve.
2015. nov. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
75%

Számomra teljesen normális, hogy a beteg gyerekemet az apjával felváltva ápoljuk, különösen, ha olyan a helyzet, hogy ő jobban el tud szabadulni a munkahelyéről. A beteg (és az egészséges) gyereknek valamiből enni is kell adni, apuka ugyanúgy a szülője, aki szereti és megbízható.

Az pedig nem jóslás, hanem tény, hogy tüszős mandulagyulladás (ritka kivételektől eltekintve) otthon kezelhető betegség, teljesen fölösleges kórházba vinni vele a gyereket, ahol minden higiénés rendszabály betartása mellett is súlyos nozokomiális fertőzéseket lehet összeszedni.

2015. nov. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen igazad van, 13-as, az eszem megáll nekem is, hihetetlen milyen válaszokat adnak itt, szerintük az normális, hogy az anya le sem szarja a gyereket, és a mostoha meg rohangál vele orvoshoz.Meg az is normális, hogy napokig a gyerekért sem megy, apukánál van, meg a barátnőjénél. Ennyi liberális majmot...mindenkinek minden jár, mindent lehet, és mindig az a f°%s, aki felteszi a kérdést.
2015. nov. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
60%

Itt lehet pontozgatni, meg mindenkit s..r szülőnek leírni, de voltatok már olyan helyzetben, hogy közölték a munkahelyen, hogy úgy veszünk fel, hogy nem tudják megoldani a helyettesítést, ezért úgy vállald el a munkát, hogy nem igazán kellene táppénzre menni? Ezek szerint nem.

Egy apuka ugyanolyan jogú szülője a gyereknek, mint az anyja, tehát ugyanúgy ő is befeküdhetne vele.

És nyilván én is jobban örülnék, ha én feküdnék be a gyerekemmel a kórházba, mert én vagyok az anyja, ettől függetlenül, ha nem feltétlen szükséges a gyereket kórházba fektetni és máshogy is megoldható, akkor nem fogom a munkahelyemet felrúgni, mert az az esetleges 1 hét kórházi kezelés után még azért tán fenn kell tartani a családod, úgyhogy nagyon nem mindegy, hogy 1 fizetésből élünk, vagy kettőből!

De itt ezek szerint sokan megtehetik, hogy nem dolgoznak.

A másik meg, hogy senkinek nem kell idegen gyerekével a kórházba feküdni, viszont itt csak a kérdező szemszögéből látjuk a dolgokat, ő írja le s..r anyának a pasija volt nőjét, holott neki valószínűleg gyereke sincs, halvány lila gőze nincs egy csomó dologról, illetve a másik szemszögéből sem hallottak a dolgokat.

Egy véleményre meg nem lehet adni, és igen, lehet hogy a kérdező pasijának a volt nője egy s..r anya, és ha nem? Persze, neki lehet a gyámhivatallal fenyegetőzni...Ja, hogy a gyerek meg majd ebből hogyan károsul, az meg kit érdekel?

2015. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
73%

9!


1,Mi van, ha a megállapodás szerint heti valtasban nevelik a gyereket? Az anyának akkor most ugye el kellene vennie a gyereket az apától, ugye?

2, A mai világban ha tappenzre megy az ember, a munkáját veszélyezteti. Persze szerinted anyuka azonnal mondjon fel és feküdjön be a gyerekkel a kórházba. Milyen anya az ilyen? Inkább éljenek utána segélyen, éhezzen a gyerek, de menjen kórházba most!

2015. nov. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
83%

Egy otthon is kezelhető betegséggel sosem fektetném a gyerekemet kórházba, ugyanis egyrészt az neki hatalmas trauma, másrészt összeszedhet bármi mást, amitől egyik betegségből lehet hogy kijön, a másikba viszont bele esik.

Én tisztáztam volna az orvossal, hogy mennyire értsem ezt "muszájnak".

Nekem anno enyhe agyrázkódásom volt, hasonló koromban. A mai napig emlékszem hogy kb. 4 órát vártunk az ügyelet várójában a kórházban és senki csak rám sem nézett, pedig alig bírtam ülni. Apuval voltam, mert akkor éppen ő tudott elszabadulni a munkahelyéről. Utolsó kétségbeesésében inkább elvitt a délután rendelő háziorvoshoz, mert délelőtt nem kerültünk a kórházban sorba. A gyerekorvos azt mondta, hogyha képesek otthon biztosítani számomra az ágy nyugalmat (se zene, se tv, se képes könyvek, csak fekvés és félhomály), akkor nem utal be a kórházba. Ha saját belátásuk szerint ezt nem képesek a szüleim biztosítani, akkor inkább kórház.

Ugyanígy voltam később tüdőgyulladással otthon.

A szüleim váltva maradtak otthon a nagyszülőket is bevéve a buliba. Ti vagytok hárman egy gyerekre, próbáljátok megoldani!


Az én gyerekem is volt már annyira beteg (hasmenős vírus, arcüreggyulladás, stb.), hogy az orvos rám, mint anyára bízta a döntést, hogy képes vagyok-e otthon megfelelően kezelni a szitut és igenis "erőszakkal" itatni lassan a gyerekemet, vagy teljes ágynyugalmat ígérni az izgága gyerkőcömnek pl... Egy szülőnek tudni kell felmérni a képességeit és eszerint dönteni. Természetesen minden egyes alkalommal felvállaltam, hogy otthon gyógyuljon a kislányom, de fel kell ismerni, ha ehhez valaki kevés. Az említett hányós-hasmenős vírussal pl. mi kórházba kerültünk, mert két nappal azután, hogy az orvosunk válaszút elé állított felhívtam és közöltem, hogy bármennyire is szeretném, nem tudok annyi folyadékot erőltetni a kislányomba, amennyit kéne és nagyon rosszul van, úgyhogy akármennyire is szerettem volna elkerülni, indulnánk a kórházba ha lehet.


Belehalnék, ha nem lehetnék a gyerekem mellett, amikor beteg. 4 évesen pici még, talán nem is érti mi történik körülötte, szüksége van anyura, apura. Nekem pedig szükségem van arra, hogy saját szememmel győződhessek meg hogy léte felől, ne csak apuka elmondása alapján tudjam mivan vele. Itt minden fél hozzáállása érdekes.


A vashiány egyébként egy abszolút hétköznapi "betegség", ami tök jól kezelhető és ha gyógyultnak van is nyilvánítva, segíthettek azzal, hogy vasban gazdag ételeket csináltok neki, amikor nálatok van. Kerülni kell a tartósítószereket, a zsírt, a mesterséges aromákat, stb.


Ajánlatos a fokhagyma, aszalt szilva, mazsola, sárgabarack, napraforgómag, póréhagyma, uborka, sárgarépa, mandarin, narancs, citrom, mák, petrezselyemzöld, paraj, sóska, sütőtök, spárga, brokkoli, kelkáposzta, karalábé, káposzta, zabpehely, hüvelyesek, málna, birsalma, csipkebogyó, cseresznye, edámi sajt, juhsajtok, natúr joghurt, kefír, halfélék (főleg lazac, tőkehal, hering a zsírsavak miatt), a legtöbb máj, stb.

Rengeteg olyan étel van, amit jó ilyenkor hanyagolni, illetve jó sokszorozni. Pl. nem véletlenül nem hasznos egy embernek heti többször májat ennie.

Ezekre odafigyelve tényleg tök jól kordában lehet tartani a dolgokat és jó eséllyel kinövi a gyerek.

2015. nov. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
35%
Ha már ekkora vihart sikerült kavarni a biliben, engem továbbra is érdekelne, hogy 4 napi (szerda óta) antibiotikum-kezelés után hogy van ma a kisgyerek, akiért aggódunk. Gondolom, remekül, mindenféle kórházi ápolás nélkül is.:-)
2015. nov. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
28%

#16

ti a kérdés eleje óta csak támadjátok a kérdezőt, hogy milyen jogon képzeli ezt meg azt stb.

olyan érveket hoztok fel, amit kb a demagógiával lehetne egy kalap al venni.

csak egy dologra térnék ki, az pedig az lenne, hogy amelyik anya olyan munkahelyet választ, hogy a 4 éves kisgyerekét a munkahelye miatt nem tudja ápolni és ha lebetegszik akkor nem tud mellette lenni?

az ilyen nem alkalmas a gyerek nevelésre.

mert milyen munkahely az, ahol nem tolerálják azt, hogy egy pici gyerek egy betegség miatt kórházba kerül, és az anyja ez miatt kénytelen lenne pár nap szabit kivenni?

egyébként te végig gondolod amit írsz, vagy csak úgy jön magától ez a sok hülyeség?

képzeld kis millió törvény védi nem csak terhes anyukákat, de a kisgyermekes szülőket is, hogy azért nehogy már kib*sszanak valakit a munkahelyéről, mert a kisgyerek lebetegszik.

ez nettó baromság a javából.

persze mindig lehet valami "érvet" kitalálni, hogy csak azért is bele lehessen kötni az élő fába, mert az olyan jó dolog így a vasárnapi ebéd előtt, igaz?

100%-g biztos vagyok benne, hogy ti nem hogy szülők nem vagytok, de még csak kisgyerek sincs a környezetetekben, akkor nem beszélnétek ennyi sületlenséget.

legalábbis nagyon remélem, hogy igazam van...

2015. nov. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!