Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen következménnyel jár,...

Milyen következménnyel jár, ha nem fizetem be a 16ezres BKK csekket? A bérletem érvényes, a diákigazolványom járt le.

Figyelt kérdés

2015. nov. 27. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Előbb-utóbb be fogják hajtani, kamatokkal.
2015. nov. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

olvastam h 1év után elévül

és ha egy évig nem fizetem ki?

2015. nov. 27. 11:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Újraküldik a csekket, még több pénzt követelve, újraküldés után megint hosszabodik a határidő. A végén behajtó irodának adják át.
2015. nov. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
rendben, akkor kifizetem
2015. nov. 27. 11:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs lehetőség valamilyen pótlólagos bemutatásra? Mert diákként gondolom beleférne az idődbe hogy elugorj az Akácfa utcáig..
2015. nov. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1 év az elévülés, de ha küldenek levelet és csekket ez ügyben, akkor az 1 év újrakezdődik. Ha nem fizeted be, akkor bíróságra vihetik az ügyet és akkor sokkal többet kell fizetned.


Egyébként sok embert megvezetnek az elévült bírságokkal. A BKK fillérekért eladja egy faktoring cégnek a követelési jogot, amely be akarja az emberen hajtani a (elévült) tartozást, küld is egy levelet kissé fenyegető stílusban, hogy ha nem fizetsz, akkor ennyi és ennyi lesz a perköltség stb. Sok ember megijed és befizeti.

2015. nov. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: és ha nem fizeted be, még mindig rábåszhatsz, hiszen az 5 éves elévülési idő után is lehet hivatkozni a Ptk.326.p.(2)-re.
2015. nov. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az általános elévülés 5 év, de még 1-2 éve volt egy olyan jogszabály hatályban, ami a közúti közlekedési eszközök igénybevételével kapcsolatos követelésekre csak 1 évet állapított meg.


Jelenleg már egész más a helyzet, ugyanis a Ptk. világosan kimondja:

"6:22. § [Elévülés]

(1) Ha e törvény eltérően nem rendelkezik, a követelések öt év alatt évülnek el."


Tehát még csak másik törvény sem írhatja felül ezt a rendelkezést, az elévülés nem lehet más hosszúságú.


Az sem igaz már egy ideje, hogy az elévülést megszakítaná egy kiküldött levél, ugyanis ez már nincs benne a Ptk-ban. Tehát ha letelik az 5 év, akkor nem hivatkozhatnak arra, hogy küldtek levelet. Ellenben emiatt gyorsabban is indul be végrehajtási eljárás, hiszen ketyeg az 5 év.


Amire a # 7 válaszoló gondol, az egy hatályon kívüli törvény, így sok értelme nem lenne rá hivatkozni egy mostani bliccelés miatt. Egyébként a jelenlegi Ptk-ban is van hasonló rendelkezés, a 6:24. § -ban.

2015. nov. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha bemész a központi irodába, be tudod cserélni a diákbérletet teljes árúra. Ebben az esetben a különbözetet kell kifizetned, és ha 2 napon belül vagy, akkor olyan lesz, mintha nem lett volna nálad a bérleted a büntetésnél, de utólagosan bemutatod, azaz spórolsz egy csomó pénzt.
2015. nov. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!