Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen következménnyel jár?

Milyen következménnyel jár?

Figyelt kérdés
Röviden az előzményeket is leírom.Páromnak az elöző kapcsolatából van egy 4 éves kislánya akinél még kb fél évesen Kiderült,hogy vashiányos.Mult pénteken elhoztam az oviból lázasan azóta nálunk van.Szombaton elvittem az ügyeletre mert nem ment lejebb a láza azt állapították meg hogy vírusos láza van.Hétfőn párom elvitte a gyerekorvoshoz ott sem láttak semmit szerdán még mindig lázas volt visszavittük az ügyeletre már tüszős mandulagyulladása lett az orvos kórházi kezelést javasolt amibe párom beleegyezett de a kislány édesanyja nem mivel nem ér rá befeküdni vele!Ilyen esetben ha az anya nem egyezik bele nem lehet a gyámügyet értesíteni a gyermek veszélyeztetése miatt?Azt csak az orvos teheti meg?Azt tudom hogy az édesapa nem jelentheti ennek már utána jártunk...Mult szombaton az is Kiderült,amikor vért vettek a kislánytól hogy nagyon kevés a vasa az éves ellenőrzésre se vitte vissza az édesanyja holott nekünk azt mondta hogy visszavitte és kinőtte a vashiányt...
2015. nov. 29. 06:51
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók!Nem nyüg nekem a gyerek nem unom az ápolását nekem is van egy 7 éves fiam most 35 hetes terhes vagyok.A legközelebbi kórházba hozzánk nem feküdhet be apuka a gyerekkel.Az orvos azért javasolta a kórházi elhelyezést mert idén nyáron anyuka nem vitte vissza az éves kontrollra a kislányt és reménykedett benne hogy így megoldható lesz az ellenőrzés.A kislány ragaszkodik hozzánk az ovis csaladi képen anya szerepben engem rajzolt le nem az édesanyját.Én is dolgoztam feküdtem be a fiammal a kórházba nem érdekelt akkor per pillanat hogy kirughatnak az volt a lényeg számomra hogy melette legyek

Köszönöm a válaszokat.

2015. nov. 29. 14:05
 32/40 anonim ***** válasza:

A legközelebbi kórházba hozzánk nem feküdhet be apuka a gyerekkel.


Ez mondjuk úgy baromság, ahogy van. 18 év alatt az egyik szülő a gyerek mellett lehet éjjel nappal, nemre való tekintet nélkül.

"(4) A kiskorú betegnek joga van arra, hogy szülője, törvényes képviselője, illetőleg az általa vagy törvényes képviselője által megjelölt személy mellette tartózkodjon."

[link]

2015. nov. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Az anyuka nem külföldön dolgozik hanem 15 kmre tőlünk ha külföldön dolgozna akkor nem tettem volna fel a kérdést...És a több mint egy hét alatt egyszer se látogatta meg a lányát kétnaponta egyszer eszébe jut megkérdezni h mi van vele.Antibiotikumot kapja szerda óta rendesen ma már jól van a kislány nincs se hőemelkedése nem fáj semmilye.😊
2015. nov. 29. 14:14
 34/40 A kérdező kommentje:
32 -es!Nem hülyeség tavaly tavasszal hányás hasmenéssel nem feküdhetett be párom a kislánnyal mert a kórház jogszabályai tiltották
2015. nov. 29. 14:17
 35/40 anonim ***** válasza:
Akkor jelentsd fel a kórházat, ugyanis az egészségügyi törvény a betegjogokrol mást mond, az pedig a kórház szabályzata felett áll.
2015. nov. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt mondja, hogy lesz@rja hogy a munkahely mit szól a táppénzre és nem számít ha kirugják, azt valószínű van aki eltartsa azután is. Normál esetben senki nem vállalja fel, hogy kirugják, mert valamiből élni kell, munkát találni meg nehéz!
2015. nov. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
65%

Ha magatokhoz akarjátok venni a kislányt (gondolom, ez lenne a cél), akkor indítsatok eljárást a bíróságon, kérve a gyermekelhelyezés megváltoztatását. Az eljárás során mindazzal lehet érvelni, amit leírtál, ha a kicsi is jobban érzi magát nálatok, jobb körülményeket tudtok biztosítani a számára (felügyelet stb.) akkor valószínűleg sikerrel jártok, mert ez a gyermek érdeke is.

A vashiány ellenőrző vizsgálatai nem igényelnek kórházi ápolást, egy szimpla vérvételről és fizikális vizsgálatról beszélünk, ambulanter elvégezhető.


Örülök, hogy a kislány már jól van az antibiotikumnak köszönhetően.:-)

2015. nov. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
0%
#37 örülsz hogy bejött a jóslatod mi? :)
2015. nov. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
95%

Nem jós vagyok, hanem magam is orvos, ha az eddigi válaszaimból nem jött le.

Az, hogy egyesek tényszerű válaszokat lepontoznak, őket minősíti.

Egyébként igen, őszintén örülök - annak, hogy a kislány jól van. Átéltem hasonlót a legkisebb gyerekemmel, három napig nem voltak jellegzetes tünetek a manduláján, csak szinte csillapíthatatlan, magas láz és elesettség - borzasztó látni, amikor egy életvidám, örökmozgó kisgyerek csak gunnyaszt és szenved.

2015. nov. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Szerintem durva dolog, hogy ilyenért el akarja perelni a gyereket az anyjától valaki. Nagy sokk az a gyereknek, ha elveszik az anyjától. akkor is, ha téged rajzolt le. Egy kislánynak mindig érdekesebb, izgalmasabb egy idegen néni, aki néha játszik vele. De! nem vagy az anyja, és elhiheted, hogy az anyjához jobban ragaszkodik, bármit is gondoljál. elperelni az anyjától óriási szemétség, még ha nem is tökéletes az anyja, te pedig a tökéletesség mintaképe vagy (kivéve a helyesírásod). Nem alkoholista, nem veri. Hú, nem vitte vissza egy vérvételre... Biztos, hogy szereti, még ha te máshogy is akarod látni.
2015. nov. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!