Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Büszke vagy a szüleidre?...

Büszke vagy a szüleidre? Igen, nem, miért?

Figyelt kérdés

2015. nov. 30. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Apámra nem, mert agresszív alkesz szar.


Anyukámra igen, mert volt ereje otthagyni, mert soha nem támaszkodott senki másra, mindent megoldott egyedül, és mert volt lelki ereje mindezt végigcsinálni. Ha lett volna gyk az ő korában, SOHA nem írt volna ki kétségbeesett kérdéseket, amik felnőttektől, anyáktól rémisztően hangzik.

Mindig mindenre van válasza, megoldása. Remélem, legalább egy picike van bennem belőle.

2015. nov. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Mindkettőre is-is. Igen, mert egész életükben a szívüket-lelküket kitették mindhárom gyerekükért és mindketten nagyon segítőkészek és szorgalmasak (apu esetében már csak a "volt" igaz sajnos). Nem, mert nagyon sokmindenben nem értettek egyet gyereknevelés terén, és kiskorunkban nem neveltek minket önálló életre. Ezért mindhárman önállótlanabbak vagyunk a korosztályunkhoz képest, leginkább én.
2015. nov. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Igen. Kitartóak, becsületesek, napi 8-10-12-16 órát dolgoznak, segítőkészek, és szeretik egymást :)
2015. nov. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Apámra igen, mert jószívű, okos, kedves ember, még ha üzletileg nem is lett sikeres. Anyámmal kapcsolatban a szégyen, a gyűlölet és a szánalom keveredik, ez utóbbi inkább csak foltokban.
2015. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Apámra nem, gyűlölöm. Anyámnak csontrák miatt levágták a kezét, áttétes volt, hónapjai voltak hátra. Apám semmiben nem segített. Egész nap döglött meg shoppingolt. Sajnálta még fájdalomcsillapítóra is a pénzt anyutól, pedig iszonyat fájdalmai voltak.

Anyumra igen is, meg nem is. Igen, mert az, amit végigcsinált...ember feletti. De közben ott van, hogy miért hagyta, hogy apám így viselkedjen. De anyám a pozitív ember az életemben, túlélte a bátyám halálát, megküzdött a hatalmas fájdalommal, amputációval....

2015. nov. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Mindkettejükre büszke vagyok, viszont nem volt ez mindig így.


Apám végigitta az egész életét, soha nem kaptam tőle semmit be nem tartott ígéreteken kívül és szégyelltem is mindenki előtt. Tiszta szívből gyűlöltem mindezért, majd egy napon, jó időben feltéve a jó kérdést, megértettem szenvedését, megértettem, hogy ő is áldozat és rádöbbentem, hogy csupán én vagyok képes megérteni, megbocsájtani és szeretni őt. Azóta egyre több csodálatos emlék és tanítás kapcsolódik hozzá, és hálás vagyok neki.


Édesanyám olyan büdös cigiszagú volt mindig, hogy nem tudtam soha odabújni hozzá, undorodtam tőle, megvetettem amiatt, hogy ilyen apát választott nekem, s eltűri a nyomort. Ma már hálás vagyok neki, mert megértettem, hogy ő is áldozat és segítségemmel egyre boldogabb és képes saját lábára állni, tenni egészsége érdekében és segíteni másokon.


Hosszú és nehéz volt az út a megbocsájtáshoz, de megérte:

Szeretem őket és büszke vagyok rájuk, a szüleim!

2015. dec. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igen, büszke, mindkettőjükre mert szerettek engem ès a testvèremet ès egymàst. Màr nincsenek. Csodàlatos gyerekkorom volt. Aztàm mamàm meghat 16 èves koromban. Apukàm kb. 10 èvig csak ivott és ivott, de szeretett ès mi is szerettük. Aztàn jöttek az unokài. Minden megint a règi lett. A legjobb apa volt minden szempontból akit csak kívànni lehet. Önzetlen, a lelkèt kitette èrtünk. Az unokài is imàdtàk. Igazi nagypapa volt. Èlete utolsó pillanatàig àpoltuk mindannyian. Hiànyoznak a szüleim.
2015. dec. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!