Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyképű, flegma emberek...

A nagyképű, flegma emberek miért népszerűbbek családon belül, és az életben is?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre,hogy aki csendben teszi a dolgát,azt levegőnek nézik általában még a saját családjában is,aki pedig nagyszájú,akár a saját szüleit is kioktatja,kiosztja,lehülyézi mások előtt,neveletlen,buta,az érdekes módon mégis minden téren népszerűbb,közkedveltebb,paradox módon.Neki elnézik,mert ő ,,ilyen".

Vajon miért van ez sok helyen?


2010. márc. 21. 19:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Aki lehülyézi a szüleit nem lehet közkedvelt.Szerintem.Talán csak a hülyék körében.
2010. márc. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Pusztán azért, mert a másik láthatatlan. Nem kell bunkónak lenni ahhoz, hogy valaki közkedvelt legyen, csak közvetlennek kell lenni. A kettő nem ugyanaz. A bunkókat mindenhol lenézik, de aki levegőnek akar látszani, az annak is fog.
2010. márc. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
95%

Én se szeretem ezt de sajnos így van.

Talán azért van így mert aki így beszél sértőt mond olyanra is akit én se kedvelek tehát az ellenségem ellensége a barátom.

Aki csendes az sótlan, unalmas érdektelen személy.

Az gondolják ezekről, hogy bátrak pedig ez nem midig van igaz. Jaj ő hevesebb vér mérsékletű de ez nem baj. Pedig csak egy bunkó paraszt.

Sajnos beskatyuázzák egymást az emberek ami te tőled sértés az a másiktól jó pofa.

2010. márc. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem,de elég sok helyen rá sem szólnak az ilyenekre,s talán még jobban is kedvelik,mint azt,aki normálisan áll hozzá a dolgokhoz.Igen,többnyire,aki a középpontban van,az közvetlen is,de ez az ,,én vagyok itt a középpont" jelenség sajnos gyakran együtt jár a nagyképű,ki,ha én nem stílussal is.Mégsem róják fel az ilyesmit az ilyen típusú embereknek.Míg,ha egy más típusú ember felvesz egy hasonló stílust,akkor rögtön kikezdik,és leállítják.
2010. márc. 21. 19:56
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Megtortenhet az is, hogy azert allnak melle, hogy oket ne szolja meg. Az ilyenek bekepzeltek. A legrosszabb kategoria. Jaj es ha meg butak is...
2010. márc. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Az egyik munkatársam igazi hangadó! Ő a nagyon okos, a nagyon hülye is egyben. Utálom amikor egy ilyen emberhez viszonyulni kell, mert ugye a főnök nem rúgja ki,mert azt is valósággal leugatja a modorával. Nyalizni piszkosul tud, ha arról van szó mindent bevet, hogy kimossa magát, ha nem végzi el a feladatát. Sokszor azt sem tudom hogyan szóljak hozzá, mert kiszámíthatatlan a válasza. Sokszor égető a megjelenése, máskor durva, és van egy nyálas oldala is. Nagyon nem szeretem.
2010. márc. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

Tudod, vannak a "csendben meghúzódó levegőemberek", meg vannak a "nagyszájú odamondogató" emberek. Az előbbieket észre sem fogják venni, mert nem lehet hallani a hangjukat. Se jót, se rosszat nem lehet róluk mondani, mert nem állnak ki a véleményükkel. Az utóbbiak lehet, hogy hülyeségeket beszélnek, de ők ki merik mondani a gondolataikat, és az emberek tudomására hozzák, ha valami nem tetszik nekik. Rájuk oda szoktak figyelni az emberek, és sok esetben felnéznek rájuk, mert ki merik mondani azt, amit más nem. Az ilyenekre tisztelettel vegyes lenézéssel tekintenek: az embereknek általában imponál, ha egy erős személyiségű emberrel találkozhatnak, vagy őt hallgathatják, másrészt viszont irigyek is rájuk, mert ők maguk sosem tudták képviselni magukat. Ezért aztán titokban elkezdik fúrni, de csak a saját háttérben meghúzódó módjukon: pletykát keltenek, kibeszélik a másikat...

Amíg azok, akik "csendben teszik a dolgukat", nem nyitják ki a szájukat, és nem merik képviselni az érdekeiket, illetve nem állnak ki - az esetleg hibás - véleményük mellett, vagyis nem vállalják magukat, addig jó, hogy a nagyszájúak népszerűbbek lesznek. Ez nem paradoxon, ilyen az emberi természet.

2010. márc. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Arra mi a magyarázat,ha egy egyébként csendes ember kinyitja a száját,és más szemébe mondja a véleményét,az rögtön közutálatnak örvend,mert tőle ,,nem ezt várták"? Míg a másik fél akkor is népszerű,ha egyébkén tuskó?Egyébként az ilyenek között is akadnak,akik kedvelik a fű alatt kúszást.Szóval ebből a szempontból rohadt igazságtalan az élet,és a társadalom.

Nem hinném,hogy valaki attól lesz jópofa,hogy harsány,és odamondogat.Duplán nevetségessé válik,ha utána kiderül,hogy amit mondott,az valójában nem is úgy van.Vagy ha beállítja magát szupernek,okosnak,ügyesnek,aztán elkövet valami siralmas baromságot.Természetesen az sosem gond,hiszen úgyis kimossa magát.

2010. márc. 21. 20:25
 9/16 A kérdező kommentje:

Egyébként én nem nézem le őket,de nem is irigykedek egy olyan emberre,aki nem a tudása,hanem a tahósága révén érvényesül.

S azt honnan veszed,hogy aki nem nagyszájú,és nagyképű,az majd mindjárt sunnyogni fog?Találkoztam én már olyan emberrel,akinek akkora a szája,mint a bécsi kapu,de ha valami nem tetszett neki ,azt sunyi módon egy papírra írta ki,mert szóban nem merte elmondani,pedig alkalma lett volna rá...Ennyit erről.

2010. márc. 21. 20:30
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

Nem "népszerűbbek", inkább többet foglalkoznak velük, sokszor felhívják magukra a figyelmet. Viszont ez közel sem azonos a szimpátiával.


Neked csak annyi a dolgod ezzel, hogy eldöntsd: jól éreznéd-e magad a bőrödben, ha az ő helyükben lennél. Ha nem, akkor figyeld őket megbocsátó mosollyal, hiszen tudod, ne olyan jó ám nekik se:)

2010. márc. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!