Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyképű, flegma emberek...

A nagyképű, flegma emberek miért népszerűbbek családon belül, és az életben is?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre,hogy aki csendben teszi a dolgát,azt levegőnek nézik általában még a saját családjában is,aki pedig nagyszájú,akár a saját szüleit is kioktatja,kiosztja,lehülyézi mások előtt,neveletlen,buta,az érdekes módon mégis minden téren népszerűbb,közkedveltebb,paradox módon.Neki elnézik,mert ő ,,ilyen".

Vajon miért van ez sok helyen?


2010. márc. 21. 19:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem népszerűbbek,erőszakossabbak.

A nagy többség meg tudja,hogy kár lenne energiát pazarolni arra,hogy tükröt tartsanak eléjük,ezért rájukhagyják...

Meg aztán vannak olyan önbizalomhiányosok,akik példaként néznek rájuk,mert azt hiszik jobb életük van.Pedig az állandó figyelemfelkeltés kényszere mögött elég súlyos problémák lehetnek...

2010. márc. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Így van,én is ezt gondolom.Senki ne értse félre,szeretem,ha valaki talpraesett,okos,van egészséges önbizalma.Azt viszont már nem szeretem,mikor valaki viselkedése már inkább a nagyképűség,flegmaság,nagyszájúság,bunkóság felé tendál.Amikor valakinek önértékelési zavara van,s így leplezi.Természetesen elférek mindenki mellett,és ha jobban érvényesülnek,hát érthető,hiszen kiharcolják maguknak,hogy a középpontban legyenek.

A baj ott kezdődik,mikor elkezdik piszkálni azokat,akik nem ilyenek.Ráadásul sokan ,,a maguk háttérbe húzódó módján" előbb ki merik mondani az igazat a másik szemébe,mint a legtöbb bunkó ember,aki mellé még sunyi és kétszínű is.Persze ilyenkor az húzza rövidebbet,aki egyszer mondja ki,mi nyomja a lelkét,de akkor nagyon.Olyankor ő a szemét,és a kegyetlen,mert hogy jön ő ahhoz,hogy beszóljon a nagyszájúnak??? :-D

Természetesen már elfogadtam ezt a tényt az évek során,s próbálom megemészteni. :-)

2010. márc. 22. 10:59
 13/16 A kérdező kommentje:

Csak kíváncsi voltam a véleményekre.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2010. márc. 22. 11:01
 14/16 anonim ***** válasza:
23%

~"A rossz győzelméhez nem kell több, mint a jó tétlensége."


A sok kussoló elnyomott, ha felkelne és agyonb......ná ezeket, nem lenne baj. De ők békés forradalmat akarnak jóllakott kecskével, megmaradt káposztával, azaz ingyen.

2010. márc. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Csak tudod,a sok kussoló elnyomott még ha fel is emeli a hangját,vagy ki is áll magáért,akkor is hülye,és nincs igaza.Teljesen mindegy,hogy békés-e az a forradalom,vagy sem.Ha durva,akkor azért vagy hibás,ha nem,akkor meg azért. Gondolom,Te is elnyomott vagy,azért vagy ennyire keserű! :-)
2010. márc. 25. 19:51
 16/16 anonim válasza:

Valóban az önbizalomhiányos emberek élnek abban a hitben, hogy az ilyen nagyképű, flegma emberek népszerűek. Az igazság az, hogy mindenki utálja őket, legfeljebb megszokják őket, elvannak velük, de nem kedvelik igazán mélyen. Vonzóvá a szerénység tesz, nem a nagy pofa.


Egyébként tévedés, hogy ők erős emberek. Ellenkezőleg. Az igazán erős emberek azok, akik nem jópofiznak, nem jófejkednek, viszont nem is bunkók, flegmák. Akik csendesek, csak akkor szólnak, ha mondanivalójuk van. Érzékenyek, empatikusak, de nem nyálasak. Akik jól érzik magukat, ahogy vannak, nyugodtak, nem kell folyton mások visszajelzése nekik, vagy az, hogy ők legyenek a társaság középpontja, mert pontosan tisztában vannak az értékeikkel és hibáikkal.


El sem tudja képzelni senki, hogy az ilyen emberek mennyire vonzóak. Persze lesznek ellenségeik is, főleg azok közül, akik nem bírják a független, erős embereket vagy a csendet. De ez az ő bajuk.

2016. aug. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!