Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sserintetek jogosan akadtam ki?

Sserintetek jogosan akadtam ki?

Figyelt kérdés

Anyòsomèk mondtàk, hogy a karàcsonyt itt töltenèk, vagyis 24.-èn lejönnènek ès 27.-èn mennènek haza. A fèrjemmel megbeszèltūk, higy majf szòl nekeik, hogy a 24.-èt 4-esben töltjūk(2 gyerköc èn ès a fèrjem) . Erre ma is mondj apòsom, hogy akkor 24.-èn jönnek. A fèrjem nem szòlt nekik semmit. Merthogy ők a szūlei had legyenek itt. Vannak nekem is szūleim őket akkor nem làtogatjuk meg karàcsonykor vagy mi? Ennyire nagy kèrès, higy a szentestèt 4 esben töltsūk?

Tavaly is itt voktak egèsz ūnnepkor szinte vègig tiszta ideg voktam ( nem volt jò ahogy a fàt akartam dìszìteni stb) ti szòlnàtok vagy ti hagynàtok ahogy a fèrjed szeretnè ès ràhagynàd? Amùgy nincs rossz viszonyunk.


2015. dec. 1. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Szolnek nekik meg egyszer, hogy 25-en ebedidoben varjatok oket. Jegyezzek fel, huszonotodike, karacsony elso napjan!!!! Karacsony masnapjan, meg mentek a te szuleidhez latogatoba egy delutanra, addig kipihenhetik magukat nalatok.
2015. dec. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem eleve baromi nagy illetlenség, tapintatlanság közölni valakivel, hogy ekkor és akkor, ennyi meg annyi időre megyünk vendégeskedni, úgy készüljenek.


Ez normális esetben úgy működik, hogy a vendéglátó család hívja meg a vendégeket, megbeszélik, hogy nekik alkalmas-e az a bizonyos időpont, ha igen, szeretettel várják őket, nem pedig fordítva, függetlenül attól, hogy egyébként mennyire jó a viszony.


Ha valakivel felhőtlen a kapcsolatunk, nem kritizál, nem beszél bele abba a saját otthonomban, hogy mit hogyan csinálok, még akkor sem szeretnék 3-4 napot vele tölteni egyhuzamban úgy, hogy a saját otthonomban kell hozzá alkalmazkodnom, őt háziasszonyként kiszolgálni, kedvére tenni, főleg nem karácsonykor, amikor az ünnepi készülődés után egy kis nyugalmat, békét, pihenést is szeretnék szűk családi körben - leszámítva mondjuk azt az extrém esetet, hogy a világ másik végén élnek a nagyszülők, évente 1-2 alkalommal látogatnak haza, és a gyerekeim csak akkor találkozhatnak velük.


Szerintem abszolút jogos a kérésed a férjed felé, és mivel az ő szülei, neki kéne kedvesen, de határozottan megértetnie és elfogadtatnia velük, hogy mikorra szól a meghívás, főleg így, hogy eleve beleegyeztél abba, hogy több napot is nálatok töltsenek, csak a szentestét szeretnéd négyesben.

2015. dec. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
megmondanám én neki,aztán a férjem is kapna, hogy annyira fosik anyucitól!
2015. dec. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem jogos a kérésed!!! Ne hagyd magad és ne hagyd h elrontsák az ünnepet! Menjenek 25-én és 26-án meg menjetek a te szüleidhez! Ez így igazságos!
2015. dec. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is megmondanám, amikor mondják a 24.ét hogy tessék felírni, látom, elfelejtette apuka, hogy 25.ét mondtunk múltkor, és kérem, csak egy napi váltást csomagoljanak, mert 26.a délután megyünk el itthonról, és zárjuk a lakást, üresen. Köszönöm a megértést :)
2015. dec. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy elèg messziről jönnek, szòval nem ùgy can hogy egyiknap jönnek màsiknap mennek. Szeribtem megint ùgy lesz hogy mindannyian megyūnk anyumèkhoz vagy ök jönnek àt. Már kezdek beletörődni. Köszönöm a vàlaszokat.
2015. dec. 2. 21:26
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Mennyire messziről? Mi 700 kilométert szoktunk menni ünnepekkor két kicsivel (csak odaút) kora reggel indulunk, utazás, majd ott alszunk, másnap kora délután indulunk, késő este hazaérünk. Ettől több kilométer, hogy ennyire befészkelik magukat?
2015. dec. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
ha ennyire nyámnyila vagy akkor meg is érdemled
2015. dec. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!