Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy dolog a...

Miért olyan nagy dolog a szülők és a nagyszülők esetében, ha a fogyatékkal élő gyerekük/unokájuk lediplomázik?

Figyelt kérdés
Természetesen rólam van szó. Én manapság nem tartom nagy dolognak, ha valaki lediplomázik, hiszen a főiskolák, egyetemek már nem nyújtanak olyan színvonalú képzést, mint régen,meg manapság minden hülye bejuthat oda.
2015. dec. 2. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Nem hiszem, hogy szerencsés dolog általánosságban beszélni a főiskolákról, egyetemekről. Van amelyik könnyebb és van amelyik rohadt nehéz.

Ha minden hülye bejuthat, akkor gondolom magadat az előbbi kategóriába sorolod.:)

Egyébként gratulálok, függetlenül attól, hogy fogyatékkal élő vagy, avagy sem.

2015. dec. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

nem ugyanaz bejutni,vagy el is vègezni.

persze aki 3,5 èves szakon 8 èv alatt vegez,az gáz, de ha időben vagy max 1 èv csúszással vègzel,az egèsz jó,persze,hogy buszkek rad

2015. dec. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy érzem, kábé akkor kezdett el szinte "érettséginek" számítani a diploma, mikor én felvételiztem-végeztem főiskolán. 2003-ban felvételiztem és végeztem 2007-ben. Lediplomáztam, keményfedelesem van:D nem csak papír, hogy majd ha meglesz a nyelvvizsga, akkor meglesz a keményfedeles. Azért annak ellenére, hogy nem a legnehezebb fősulira mentem, azért büszke voltam magamra, mert kábé 20-an kaptunk keményfedeleset, a többi 80 meg csak papírt, és közben azért kábé ugyanennyien ki is szóródtak. De tény, hogy azóta egyre kevésbé számít a diploma. Persze nem a húzós egyetemekre gondolok itt, hanem a szinte bárki által elvégezhető főiskolákra gondolok, ahol átlagos IQ-val, egy kis szorgalommal neki lehet vágni nyugodtan, mert biztos a siker. Persze mindegyik elvégzéséhez szorgalom kell. De nem mindegy, hogy büfé szakon végzel-mint én-, vagy jogira, orosira mész.

Talán a szorgalom az, ami elismerést érdemel, hogy azért mégiscsak leteszel valamit az asztalra. Más kérdés, hogy veszed e valami hasznát, mert sajnos én eddig nem vettem hasznát a diplomámnak.

Azért legyél büszke magadra, hogy elvégzed, akár fogyatékkal élsz, akár nem. Ne legyél ilyen szigorú magadhoz, ne támassz magad felé túl nagy elvárásokat.

2015. dec. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!


Miből gondolod azt, hogy túl szigorú vagyok magamhoz, és túlzott elvárásokat támasztok magammal szemben?

Amúgy nem büfészakra járok, időben végzek a sulival.

2015. dec. 2. 17:21
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Fogalmam sincs, hogy a generációd tagjai honnan veszik ezt a hülyeséget, hogy "régen minden jobb volt". Régen is voltak gyenge és nemzetközi szinten is erős képzések, meg most is vannak, ugyanez igaz a hallgatói összetételre is.

A szülő, nagyszülő meg az általános iskolai kitűnő bizonyítványért, tanulmányi, sport- vagy egyéb versenyen elért helyezésért is megdicséri a gyereket (normális esetben), miért ne lenne büszke rá, ha felsőfokú végzettséget szerez? Pláne, ha ehhez valamilyen formában (akár "csak" az anyagi támogatással) ő maga is hozzájárult. Ez így működik az egészséges és a fogyatékkal élő gyerekeknél is, nem értem, miért bánt ez téged.

2015. dec. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem, lényegében az a problémád, hogy büszke rád a családod? Igaz, én még csak érettségizni fogok (a hozzáállásoddal az tényleg semmi), szóval a diplomaszerzéssel kapcsolatos tapasztalataim nincsenek, de nálunk "természetes", hogy büszkék arra, ha elérünk a tesóimmal valamit. Mondjuk a nagyszülők néha kicsit túlzásba viszik, az tény, de ez van. Ne húzd le ennyire magad, ha fogyatékkal élő vagy, ha nem, igenis nagy dolog egy diploma. Persze vannak könnyebb meg nehezebb szakok is, nem azt mondom, hogy mindegy, hogy a kommumikáció BA-t vagy az orvosit végezted el; de ha még egy könnyebb szakról is van szó, legyél büszke magadra! Nézd meg, hány ember van, akinek még a nyolc általánosa sincs meg, pedig semmi nem gátolja őket abban, hogy megcsinálják. Igenis nagy dolog egy diploma
2015. dec. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Szerintem erre minden szülő büszke. Az is, aki számára már a bölcsis gyerekről is egyértelmü, hgy majd mittudomén jogász lesz. van esetleg ép testvéred? Úgy érzed, rá kevésbé voltak büszkék?
2015. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, nálam pont azért volt evidens a kitűnő bizonyítvány és a diploma, mert agyban baj van. Büszkék voltak, de inkább a 'na végre ezt is elértük' módon, amikor olyan dolgot kapsz meg, amiről már tudod előre, hogy egyszer meg fog történni. Néha olyan érzésem van, hogy ez egy elvárás velem szemben, ergo ha már fejlesztésekre vittek, kötelességem zseninek lenni és 120 %-on teljesíteni.

Ebből látszik, hogy a büszkeség is többféle lehet. Amúgy valószínűleg akkor is büszkék lennének, ha nem lennél fogyatékkal élő.

2015. dec. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Van egy ép tesóm, kedves 7-es. Tegnap megvolt az államvizsga, ami 5-ös lett, és jövő hónapban veszem át a diplomám.
2015. dec. 9. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!