Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jómódú, átlagos, vagy gazdag...

Jómódú, átlagos, vagy gazdag családból származol?

Figyelt kérdés
2015. dec. 4. 13:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
az anyagi lehetosegeink kicsivel voltak atlag folottiek.
2015. dec. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
87%

Egyke vagyok, átlagos, értelmiségi szülőkkel. Meg tudtunk engedni minden évben egy nyaralást valamelyik közeli országba, panzióval, önellátással, szóval semmi luxus. Nem nélkülöztem, de nem volt semmi extra, amit kaptam volna. Kivéve, hogy volt színházbérletünk, és minden hónapban megnéztünk egy előadást. Tudtak taníttatni, angol nyelvtanfolyamra jártam. Egyébként a lakóhelyemen mentem egyetemre, így ez szerencsére nem járt sok extra költséggel, de eltartottak, amíg kellett.


Annak idején ezt átlagosnak gondoltam, de ismerve a mai viszonyokat sajnos ez ma már-már jómódúnak számítana.

2015. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%

Atlagos. Sot, annyiban atlag alatti, hogy nekunk nincs sajat lakasunk, mint sokaknak.


Nagyapam ontodei vasmunkas volt, rengeteget dolgozott, tuloraban is, plusz muvelt ket kertet, szabadsagat nyaron vette ki es elment aratni a teeszbe lisztert, igy apam mar legalabb olyan iskolat vegzett ami adott erettsegit (szakkozep). O is ontodeben dolgozott, de elvegzett mellette egy technikumot, igy mar egy fokkal jobban. Szinten nagyon sokat hajtott, igy en vegul mar -elsokent a csaladban, es persze lemondasok aran- egyetemre mehettem tovabbtanulni. Vorosdiplomaval, koztarsasagi osztondijjal elvegeztem a BME-t, utana egy francia-magyar kozos doktorit, es ittkint talaltam allast Parizsban, ahova magunkhoz vettuk apamat is (anyammal idokozben szetmentek). Most rajtam a sor hogy hajtsak amennyire tudok, aztan talan az en gyerekeimnek mar egy fokkal konnyebb lesz elkezdeni az eletet.

Van kiut a szegenysegbol, csak kell hozza 2-3 generacio onfelaldozasa.

2015. dec. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%
Jómódú.
2015. dec. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
77%
Is-is a gyermekkorom szegenysegben telt, talan 10 ev alatt egyszer voltunk nyaralni, aztan kesobb a szuleim valallkozasba keztek, es atlag feletti lett az eletszinvonalunk.
2015. dec. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%
Átlag alatti, egyszülős, másik szülő gyerektartást nem fizetős anyagi helyzet, a havi egyszer látok húst az asztalon akkor már ünnep van- fajta gyerek és tinikor. Most már házasságban egy átlag, a gyerekeim hetente többször kapnak joghurtot és gyümölcsöt, hetente többször van hús az asztalon, elégedett vagyok, ami kell, arra van, a luxus nem hiányzik.
2015. dec. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%
Jómódú.
2015. dec. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
82%
Átlagos családból származom. Voltak hiányosságok, de felnőttem. :)
2015. dec. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%
Mélyszegénységben nőttem fel. Most jómódban élek.
2015. dec. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%
Kifejezetten szegények voltunk. Már 15-16 évesen el kezdtem dolgozni hétvégente és délutánonként suli után, mert addigra oda jutottunk, hogy a szüleim az 1000 ft-os buszbérletem nem nagyon tudták állni. De nekem attól függetlenül nem rossz élmény a gyerekkorom, nagyjából amire kellett, arra tellett, nem fagytunk meg és volt étel is, nem csak vajaskenyér. Mostmár jól élünk a férjemmel, hála a sok tanulásnak és a sok munkának. Most sem fulladunk bele a sok pénzben, de havi átlag nettó 500 ezerből hitelmentesen kényelmesen megélünk.
2015. dec. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!