Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Udvariatlan viselkedést hogy...

Udvariatlan viselkedést hogy lehet udvariasan leállítani? Többi lent.

Figyelt kérdés

A férjem családjával van néhány nagyon komoly problémám, ebből most kettőt fogok kiragadni. Egyrészt, ha csak tehetik, megjegyzéseket tesznek az otthonunkra, azaz most már igazán nagyobba kellene költöznünk, mert (szerintük) itt nem férünk el. Pénzünk nincs nagyobbra, ezt nekik is pontosan tudni kellene, egyébként meg köszönjük, elférünk és szeretjük.

Másrészt imádják osztani az észt, hogy hogyan kellene nevelni a gyerekünket, miközben ők a sajátjukat valami fájdalmasan torz ideológia mentén nevelik.

Én nem szeretek és nem is tudok udvariatlan lenni senkivel, a férjem meg még konfliktuskerülőbb. Az "egyik füleden be..." módszer sajnos nem célravezető, mert egyrészt állatira idegesítenek a beszólásaik, másrészt évek óta ez a műsor megy, és már nagyon unom.

Vannak bevált panelmondatok ilyen esetekre? Nagy hasznát venném.


2015. dec. 4. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

" Kérlek törődj a saját ki szánalmas életeddel!"

próbáld ki ;)

2015. dec. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

- Most már igazán nagyobb házba kéne költöznötök.

- Miért?

- Mert kicsi.

- Ez? Nekünk nem kicsi. Miért?

- Mert ...

- De miért?

- Hát . . .

- De miért?


Ha beleszólnak a gyereknevelésbe.

Meghallgatod a tanácsukat, aztán nem úgy csinálod :)

Vagy elhárítod, hogy hát ezt mi is próbáltuk már, de nem válik be.

2015. dec. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"sok jó ember kis helyen is elfér"


"szívesen meghallgatom a tanácsod, csak nem érdekel"


"csak akkor kicsi a ház, ha itt vagytok"

2015. dec. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a legfontosabb, hogy nem kell nekik információkat átadni. Borzasztóan rossz anyósom és apósom van és ez vált be eddig a legjobban. Nyilván, amit látnak azt látnak, az erre vonatkozó megjegyzéseket le kell állítani. Gyereknevelésnél pl. "én így szeretném csinálni" nem is kell tovább folytatni a nevelésről szóló vitákat, ha folytatják, akkor ismételd meg a fenti mondatot. Nálunk pl. gond, hogy én nem dolgozom, emiatt simán azt hazudom nekik, hogy otthonról dolgozok valamit és az jól fizet, persze nem szép dolog hazudni, de ha nem tenném, akkor én lennék a világ legnagyobb szemete, aki dolgoztatja a kicsi fiukat, holott a férjem sem szeretné, hogy dolgozzak, pillanatnyilag más feladataim vannak itthon, többek között neki segítek, ez a mi közös megállapodásunk, de anyóséknak mást kell beadni és akkor nyugodtak lesznek.
2015. dec. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
56%
Ha nem értik meg hogy nincs rá pénz hogy nagyobb lakás legyen, akkor mondd meg nekik hogy ha ennyire zavarja őket, adjanak hozzá egy kis anyagi támogatást, ha meg nem adnak akkor ne várják el hogy ti elővarázsoljátok valahonnan. Ami nem megy az akkor se fog ha basztatnak, ezt igazán tudhatnák. A gyerek nevelést pedig tényleg hallgasd szépen figyelmesen mintha érdekelne, mondd neki hogy köszönöm a jó tanácsokat megfogadom, aztán hogy mit csinálsz valójában azt úgyse fogják látni.
2015. dec. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

értem én, csak leszarom.


én mindig ezt szoktam mondani, mikor nemkívánatos "oktatásokban"részesülök.

2015. dec. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel a mondattal mindig sikert aratok:"A vélemény olyan,mint a s*gglyuk.Mindenkinek van,de senkit nem érdekel a másé!"És ezt mélyen az illető szemébe nézve.
2015. dec. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon jókat mosolyogtam rajtuk. Az a baj, hogy az efféle "durvább" válaszokat a saját családomban elengedhetném, még értékelnék is, sajnos azonban a férjem családja nem ilyen, nemcsak modoruk nincs, de humorérzékük sem.
2015. dec. 4. 23:40
 9/9 anonim ***** válasza:

A 2-es válaszoló jó :)

Igen, így kérdezz vissza mindenre, hogy de miért...aztán megint, miért :)) előbb utobb eldurran az agyuk, vagy zavarba jönnek :)

Persze ezt teljesen ártatlan arccal, a szemükbe nézve...csak el ne nevesd magad közben! :)

2015. dec. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!