Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni ilyen...

Mit lehet csinálni ilyen szülőkkel?

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok, nemrég költöztem el otthonról, egy szomszédos városban. Megismerkedtem egy fiúval, haza is vittem bemutatni, de nem volt túl pozitív a fogadtatása, mivel az árja magyarhoz képest 1 árnyalattal barnább a bőre (a szüleim szerint roma, de nem az egyáltalán). Azt mondták, ha tovább folytatom vele a kapcsolatot, kitagadnak, mivel nem illik a köreinkbe és nem lehet vele megjelenni (természetesen ez sem igaz, hozzám hasonlóan műszaki pályán tanul, mesterképzéses már). A másik problémám a következő: úgy bánnak velem, mint egy kislánnyal, a fizetésemről be kell(ene) számolnom, a lekötésemről papírt bemutatni, kotorásznak a cuccomba és minden egyes hétvégén kötelezően haza kell járnom, nehogy a barátommal töltsem a napot (esetenként már péntek este 6-kor el kéne induljak emiatt), amennyiben nem megyek haza, már megy a hiszti. Annyira elegem van... :(
2015. dec. 5. 18:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Állj a sarkadra, felnőtt ember vagy önálló döntésjoggal. Ne hagyd, hogy ennyire beleszóljanak az életedbe. A barátod miatt valószínűleg nem fognak kitagadni, csak a szájuk jár, mert befolyásolni akarnak. Ne hagyd magad, ha hiszti lesz, hát hiszti lesz, előbb-utóbb kénytelenek lesznek belátni, hogy felnőtt a lányuk.
2015. dec. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én is ebben reménykednék, de az ő esetük már-már beteges. Szerintem nem bírnak beletörődni, hogy nem tudnak egész héten ellenőrizgetni (ezért is költöztem el, mert ez nem egészséges és normális)
2015. dec. 5. 18:12
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Ha elköltöztél és önállóan tartod el magad, miért nem állsz a sarkadra? Nem kell jelenetet csinálni, egyszerűen csak távozáskor közlöd, hogy majd 2-3 hét múlva látogatsz haza, egy napra, mert a másik hétvégi napon programod van. Ha hiszti van (telefonban pl.), mondd el, hogy felnőtt, önálló nő vagy, ideje a saját életedet élned, de természetesen ezentúl is látogatod őket, csak ritkábban. A fizetésed és a lekötésed is csak rád tartozik, nem kell semmit bemutatnod, csak annyit mondani, hogy minden rendben van vele, beosztod a pénzed.

A srác miatt nem érdemes hadakozni, ha nem tetszik nekik, ne vidd haza, az viszont csak rád tartozik, kivel vagy kapcsolatban. Ha minden oké vele, legyetek együtt, majd ha esküvőre kerül a sor, ráérnek megtudni, hogy ő a párod. 25 évesen miért kéne minden párkapcsolatról beszámolni és a szülők áldását kérni? Az én szüleim két srácot ismertek összesen, az első komoly barátomat, akivel majdnem 4 évig voltunk együtt, meg a férjemet.

2015. dec. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem akarsz keményen belevágni, lehet fokozatosan is. Pl. kezdetben néhányszor, majd egyre többször nem mész haza hétvégén. Sokmindennel meg lehet indokolni, pl. el szeretnél menni egy kulturális programra, barátokkal találkozol stb. Ha hisztiznek, közöld, hogy felnőtt ember vagy, szeretnéd a hétvégédet saját magad megtervezni. Tovább ne végy tudomást a hisztiről, ha látják, hogy hatása van a hisztinek, tényleg nem állnak le.
2015. dec. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A drága családom szerint az én pénzem (és a nővérem által keresett is) az övék is részben. Amilyen elvetemültek, képesek bejönni elém kocsival, megnézni, kivel vagyok
2015. dec. 5. 18:28
 6/17 anonim ***** válasza:
8%
:D ezeken mindig mosolyognom kell!!amennyiben nem függesz tőlük semmilyen szempontból, szakítsd meg a kapcsolatot! Ha akarod menj haza ha akarod hívd fel őket de csak ha te akarod! Itt a szép szó semmit nem ér. Ha kell cseréljük telefonszámot, ha kell költözz el! Nem tehetnek semmit!
2015. dec. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

"Amilyen elvetemültek, képesek bejönni elém kocsival, megnézni, kivel vagyok"


Akkor látják, hoyg kivel vagy.

Beleszólni nem tudnak, szóba állni nem kell velük, egyszerüen átnézel rajtuk és kész.


A legértelmesebb, ha elkezded az önállóságoadat, és nem számolsz be a mindennapjaidról, nem adsz nekik a pénzedböl, meg mégy haza, csak ritkán és amikor erre idöd/kedved van, és azzal vagy, akivel akarsz.


Ha nekik nem tetszik, akkor nem kell találkoznuik veled és ennyi volt.


A hisztit meg ne vedd figyelembe, a telefont ne vedd fel, ne engedd be öket a lakásodba, idövel leállnak.

2015. dec. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Elképesztő számomra, hogy ilyen szülők vannak. Nem akarlak bántani, de meglepődtem. Mond meg nekik, hogy felnőtt nő vagy. Saját élettel, saját döntéssel. Vegyék már észre, hogy régen felnőttél, nem 12 éves kislány vagy. Megmondanám, hogy szeretem őket, de az amit csinálnak beteges, és nevetséges. Semmi közük a fizudhoz, sem a lekötéseidhez. Ha nem tudnak változtatni, változtass te. Ritkábban kell haza járni, csak a minimumot mondani.
2015. dec. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Már mondtam nekik, de pont lesz*rják. Volt, hogy nem hívtam őket két napig, de akkor anyám kétségbeesve hívott. Hiába mentem el Németországba tanulni félévre ösztöndíjjal, utánam jöttek. Mint vmi levakarhatatlan pattanás, már elnézést
2015. dec. 5. 19:14
 10/17 anonim ***** válasza:

Megaltoztatod a telefonszámodat - akkor nem tud hívni.


Nem adod meg a cimedet - akkor nem tud utánad menni.


Ha meg állandóan a ház elött van, akkor kihívod a rendöröket, hogy valaki zaklat - akkor majd leszokik eröl.


De úgy látom, te nem akarsz tényleg független lenni, csak panaszkodni szeretnél. Ha valaki nem akarja, hogy állandóanrajta lógjanak a szülök, akkor egyszerüen rövidrezár minden kísérletet.

2015. dec. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!