Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni ilyen...

Mit lehet csinálni ilyen maradi szülőkkel?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok (17 leszek tavasszal) és úgy kezelnek,mintha valami rab lennék.

Semmit nem engednek meg a szüleim.

Ebből az lett,hogy semmit nem mondok el nekik,az ablakomon profin ki-be tudok mászni(ha nincsenek itthon,rám zárják a bejárati ajtót és elviszik az összes kulcsot),van egy telefonom,amiről nem tudnak,így bármikor tudok telefonálni meg netezni(ha kapok egy rossz jegyet,elveszik a régi telefonomat).

Azt hiszik,hogy csendes és visszafogott vagyok,de mások előtt minden vagyok,csak ilyen nem.Azt akarom,hogy megtudják,milyen vagyok igazából.Mert nem akarok egész életemben egy hülye szerepet játszani.

Mit csináljak,hogy észrevegyék,nem sikerült belőlem apácát nevelniük?


2013. febr. 17. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Rád zárják az ajtót? Úristen! Ez azért nem semmi.
2013. febr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
nézesd végig velük a szívek szállodája című sorozatot és hangsulyozd ki belőle Mrs Kim és Lean (a koreai család) kapcsolatát
2013. febr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Jól nyomják!


Nekünk 6 évesen megmutatták muterék, hogy hogyan kell ki és be zárni az ajtót, meg hogy hol van a házban pótkulcs, hogyha bármi baj van és belülről este be van zárva az ajtó és esetleg nincs a zárban a kulcs, akkor hova kapjunk hirtelen...


Hát, én azt csinálnám, hogy kimásznék az ablakon, elmennék a dolgomra és a titkosmobilról felhívnám őket, vagy dobnék egy üzit nekik.

Biztos lenne meglepődés.

2013. febr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azért kíváncsi lennék a szüleid álláspontjára is!
2013. febr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ez meglehetősen durva és nem mentenek meg semmitől vele, csak magukat az idegességtől. Kérdés az beszéltél e már velük arról, hogy miért nem bíznak meg benned? adtál e már rá okot a viselkedéssel. Az ablakon szökést meg ne említsd, mert még rács kerül rá. Akkor viszont ha ez megtörténik gáz van a fejükkel. Ez nem maradiság hanem butaság az ő részükről. Elzárkóznak a probléma megoldása elöl. Tehát leülni, beszélgetni a problémáról.
2013. febr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 'ne fedd fel a kiléted'. Ha a saját szüleimből indulok ki, az enyémek sem tolerálnák vagy néznék el az addigi efféle húzásaimat, te pedig 16 éves vagy, nem kell az neked hogy még ennél is jobban befenyítsenek és ténylegesen 'cellába' zárjanak. Én 18 vagyok, 16 éves korom óta kisebb rendszerességgel csinálom, amit te, bár nálunk csak azzal van gond, hogy nem fogják fel, hogy bár ők sosem igényelték ezt anno, én azért nem két havonta egyszer szeretnék kimozdulni otthonról a barátaimmal, akárcsak meginni egy italt és beszélgetni. Szóval néha nálunk is előfordul,hogy elalvás után kiszökök éjjel(szégyen - nem szégyen, 18 évesen), de eszembe sem jutna megmondani nekik; mert szerintem ilyet már mindenki csinált az életében, a kissé konzervatív szüleim viszont nagyon csalódottak lennének és minden hitüket elvesztenék bennem, ha meghallanák a titkos éjjeli kilopódzásaimat. Ennek ellenére sajnálom hogy nem vagyok velük olyan viszonyban, hogy teljesen felnőttként kezeljenek vagy megbízzanak bennem(holott soha semmilyen dolgot nem tettem azért, hogy ne így legyen), egyszerűen csak nem akarják hogy felnőjek, mert nekik mindig én maradok a legkisebb..(így is, hogy még 2 hetem van jelentkezni egyetemre). Úgyhogy én azt tanácsolom neked, hogy inkább hagyd meg magadnak ezt a 'menekülő útvonalat', még ha nem is tisztességes velük szemben; mert kicsi az esélye hogy aztán pozitívan fogják fel, úgy, hogy 'igazad volt,te már nagy vagy'(és hidd el, nálunk is ment ám a pisisezés még 16 éves koromban is..) Bár azért az, hogy még a te saját kulcsod is elviszik egy-egy utazáskor, nagyon durva.. Én a helyedben másoltatnék magamnak egy kulcscsomót, hogy ne kelljen mindig az ablakon járkálni. (Biztosan lesz egy-két válasz lepontozó, de akik így tesznek, azok nem voltak/vannak ilyen helyzetben.)
2013. febr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Előbb-utóbb lebuksz és minden kiderül. Csak az a kérdés, hogy akkor dagadtra vernek, vagy kidobnak az életükből vagy még rosszabb lesz az egész. Illetve az, hogy mi lesz addigra belőled? Egy profi hazudozó szélhámos?


A durván korlátozó szülők gyerekeire jellemző, hogy nagyon durván lázadnak. Ha nincs elég erejük a konfrontálódásra és a nyílt harcra, akkor alattomoban csinálják a dolgaikat.


Mielőtt teljesen eltorzul a személyiséged, jó volna, ha kérnél szaksegítséget. Pl. első körben az ófőtől, aztán tovább.

2013. febr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!