Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is ilyen stresszes a...

Nálatok is ilyen stresszes a karácsony és az azt megelőző időszak? Nálunk az egész család veszekszik egymással, minden évben.

Figyelt kérdés

Már sikerült összevesznünk a karácsonyfán is. Anyám ezüstfenyőt akar, a húgom normandot, mamám lucot, apám pedig műfenyőt akar olyan spray-vel ami a fa illatára hasonlít...

Évről-évre áll a bál az ünnepi menün is. Valaki mindig kiakad, hogy miért van mazsola a beigliben. Tavaly a húgom szenteste sértődött meg a vacsoránál, amiért franciasaláta volt krumplisaláta helyett.

A húgommal pár napja azon vitatkoztunk össze, hogy a szegény gyerekeknek készített cipősdobozokba gumicukor helyett miért nem negrót tettünk.

Az ajándékokról nem is beszélve. Anyám szerint játékokat kell venni a rokongyerekeknek, szerintem inkább a ruha a jobb. Rengeteg játékuk van már. Végül mind a kettőt vettünk nekik, hogy legalább ebből ne legyen vita. Ti hogy oldjátok meg az ilyen vitákat?



2014. dec. 11. 21:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
23%
Nem vagyok vallásos, felénk nyugis karácsonymentes övezet van. Szóval szokásból se tartjuk már.
2014. dec. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
nem, pont annyira nem stresszes, mint egy órája a másik kérdésnél...
2014. dec. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Nem csinálunk belőle ekkora ügyet. A karácsony nem az ajándékokról és a nagy evés-ivásról szól nálunk.
2014. dec. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

A gumicukornak jobban örülnek a gyerekek.


Értelmes érvekkel.

2014. dec. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%

Mi mar regesregen megegyeztunk, mi lesz a kaja, a ferjem kivansagara fondu, a desszert pedig az en otletem lesz. Ajcsik majdnem megvannak, ma vettuk meg az utolso elottit. Franciasalata jo otlet, en is csinalok!

amikor en gyerek voltam, nalunk is allandoan cirkusz volt, ma mar jobb:)

2014. dec. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
23%

Már bocs de szörnyen buták vagytok.


Nálunk ez úgy megy h legyen fa h milyen azt tök mind 1. Ajándék ? Adjál pénzt és abból azt vesz mindenki amit akar.

Kajának egyen mindenki eszik amit ö akar és nincs gond.

2014. dec. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%

[link]


tavaly kiraktam a fb-ra, és vagy 20 ismerős írta, hogy te jó ég, ezek nálunk gyűjtöttek infót... :)

2014. dec. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
74%

Amíg el nem költöztem, addig volt vita.

Miután a férjemmel vagyunk kettesben/hármasban, azóta nincs vita, bár stresszesnek stresszes számomra, mert jellemzően túlvállalom magam (van legalább 10 féle süti, ami "ha ez nincs akkor nem is igazán karácsony a karácsony", és állandó probléma, hogy a kezem nem olyan ügyes, mint a képzeletem, ezt a kudarcot viszont nehezen tudom elviselni)


Karácsonyfa nem vita nálunk, amióta gyerek van, azóta csakis műfenyő, de előtte se volt belőle vita, hagytam, hogy élő legyen, ha a férjem azt szeretne, tökmindegy volt.

Kaján se sértődünk meg, tudunk kompromisszumot kötni. Van ilyen is- olyan is, akinek nem jó a gesztenyés pulyka, az ehet "tegnapi maradék" csirkét, 3 (+ ) nap alatt elfogy,még ha csak két és felen esszük is.

2014. dec. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk nincs vita. Én pont azért várom a karácsonyt, mert akkor végre nyugiban itthon lehetünk, pihenhetünk.

Fánk mindig másmilyen van. Próbálgatjuk, hogy melyik a legjobb.

Bejglibe tényleg nem való a mazsola :D

Mindig olyan ételt készítünk, amit mindenki szeret, vagy többfélét, hogy mindenkinek legyen olyan, amit szeret.

Ajándékokon sem veszekszünk, megbeszéljük, kikérjük egymás tanácsát, ötletét, hogy mit vegyünk a rokon gyerekeknek.

De mi máskor is ilyen normális, szeretetteljes család vagyunk, nem csak karácsonykor.

2014. dec. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
58%

Mi gyakorlo hivo csalad vagyunk.

Nekunk az unnep nyugodott szep tele jatekkal nincs stress.

Ajandek nincs vacsora egyszeru fenyo cserepes SK diszekkel.

Adventben Onkentes munkat vegzunk szegenyeknek fozunk ruhat valogatuk diszeket gyartunk.

2014. dec. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!