Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok akik a gyerekvállalással...

Azok akik a gyerekvállalással fárasztják azokat akik nem akarnak mennyit keresnek?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdem mert ez vicc nélkül elég kemény anyagi kérdés és nem elég hogy örülök hogy úgy ahogy megélek de még ezt a "kedves csipkelődést" is hallgatom kell.


Szóval mért nem vállal ő akkor 3-at helyettem ?



2015. dec. 10. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Én többnyire azt tapasztalom, hogy pont azok csesztetnek, akik nem engedhetnék meg maguknak anyagilag, de mégis bevállalták. Ők nem szokták megérteni, hogy nem mindenki akar csupasz p'csára szülni, mert hát "ha mi is vártuk volna, hogy legyen egzisztenciánk, akkor nekünk se lenne!" (külön irritálóak, amikor hó végén meg megy a lejmolás részükről.)
2015. dec. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, igazad van. Más farkával tipikus esete. A héten velem ez történt egy munkatársammal folytatott beszélgetésben, aki tudja, hogy elvetéltem, hogy a második terhességem nagyon rossz (magzatvízvételem volt, vérzések, fájások). 27 hetes vagyok.


ő:- Hány gyereket szeretnétek?

én:- Ennél az egynél megállunk, nem hiszem, hogy testileg és lelkileg alkalmasak vagyunk egy másikra is.Nemhogy anyagilag!:)(mosolyogtam)

ő: - tudod, ez nagy kár, az ilyenek miatt fogy el a magyar! vállalnotok kell kettőt, mert azzal is csak magatokat termelitek újra.


(nem tudom eldönteni, hogy diszkréten cigányozott, vagy a népességre célzott-e)


egyébként a munkatársam férfi, és a felesége szült két gyereket 30 éve.

2015. dec. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%

Azok akik anyagi kerdesnek tekintik a gyerekeket, kommolyan azt hiszik, hogy ha csak a gazdagok szaporodnanak akkor egy generacio mulva nem lenne tobb szegeny a Foldon?


Europaban elunk, mar ezzel az emberiseg leggazdagabb 5%ahoz tartozunk...

2015. dec. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Amugy nyugdijas korodban hogy fogsz megelni ha mar most is alig sikerul, es nem lesz majd gyereked aki segitsen? A nyugdij kevesebb lesz (ha lesz egyaltalan) mint a fizetes...
2015. dec. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"A nyugdij kevesebb lesz (ha lesz egyaltalan) mint a fizetes..."


tudod ettől én még nem leszek jobb helyzetben és nem látok 40 évre előre.

2015. dec. 10. 15:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez nem csak síma fárasztás ám. (Ez a Kettes válaszadónak is megy, amolyan lelki símogatásként.)

A "csipelődésekre" azt tessék válaszolni, hogy magánügy és törődjön a saját dolgával. Köszönöd. :)


Ugyanis ez a kis csipkelődés valójában kemény agresszió! Senki, ismétlem senki a világon nem dönthet helyetted, és nem mondhatja meg, hogy te hogyan akarj élni. Annyi gyereket vállalsz, amennyit akarsz. A te dolgod és a párodé. Pont. SENKINEK semmi köze hozzá!


Ő nem az apád vagy az anyád, te pedig nem vagy hároméves fruska, hogy megmondja, hogyan kell élned.


A Kettesnél: az a tahó férfi munkatárs, aki pluszban még rád is teszi a bűntudatot ("na ilyenek miatt fogy a magyar") azt érdemli, hogy kegközelebb idézd neki Vavyan Fable-t: neki csak két perc szapora lihegés (a a pasinak), szóval talán otthon ossza azt észt arról, hogy szerinte kinek hány kölök kell, azokat ki gyártsa le és nevelje fel.

2015. dec. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

En se latok 40 evre elore, de speciel EZT biztosan lehet tudni.

Es ha most alig jossz ki X osszegbol, akkor az X osszeg FELEBOL megannyira se fogsz...


Azzal a reszevel telejsen egyetertek a dolognak hogy senkinek qrvara semmi koze hozza hogy ki mikor, es mennyi gyereket vallal, es foleg semmi joga belepofazni mas eziranyu dontesebe, se ilyen se olyan iranyban, szoval itt nincs koztunk vita, csak ha mar feljott a tema, leirtam az en allaspontom is.

2015. dec. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

De utolsó, ha most sem jön ki x összehből akkor mégis miből nevelné fel a gyereket?

A szép és jó, hogy ha majd nyugdíjas lesz a gyerek segít (már ha segít), de ha nincs pénze, hogy azt a gyereket ellása, etesse, iskolázza akkor miről beszélünk?

2015. dec. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

Ereszd el a füled mellett az ilyesmit, mindenki maga dönti el akar-e gyereket, vagy maga mérlegeli, hogy vállaljon-e.

(Jó ég, a 4-es válaszoló de egy önző bestia, üssön valaki agyon, ha azért szülök egy gyereket, hogy öregségemre kihasználjam anyagilag)

2015. dec. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem aki eleve ilyet megkérdez,vagy utalgat rá az egy buta.Nem kell vele foglalkozni.


Én sem kérdezem meg mástól mennyi a fizetése,vagy mire költi.

A nyugdíj meg pont nem érdekel.

Meg sem fogom élni.De ha meg is élem,addigra is más lesznek a gazdasági viszonyok,és a népesség mennyisége és minősége is más lesz.

Aki olyan buta,hogy azt hiszi,hogy a népesség számának állandónak kell lennie,hogy élhető legyen,az egy buta.


Ha fele ennyien leszünk,akkor majd ahhoz alkalmazkodunk.


Szerintem ha kevesebben vagyunk az kisebb baj,mintha sokan lennénk.


Jelenleg rengeteg ember munkanélküli,túlnépesedés van.

És rengetegen élnek luxusban mások kárára.

Szaporodjanak ők,és majd tartsák el egymást ezeknek a leszármazottai.

2015. dec. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!