Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor van valami kiskapu...

Ilyenkor van valami kiskapu amivel meglehet oldani a helyzetet?

Figyelt kérdés
Párommal külön utakon folytatjuk életünket, viszont elég csúnyán váltunk el egymástól. Az autója az én nevemen van. Ő állítja hogy azon van minél hamarabb eladja, és leíratja a nevemről, de nagyon nem úgy tűnik. (2 hónapja húzza). Nem lehet vele megbeszélni egyszerűen. Ennek az ügynek minél előbb pontot kellene tenni a végére, de nem tudom mit tegyek.
2015. dec. 12. 16:26
1 2
 1/13 anonim válasza:
31%
Keress fel egy ügyvédet!
2015. dec. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha a te neveden van az autó, akkor az a te autód.


Add el te, aztán add neki a pénzt, vagy tartsd meg magadnak.

2015. dec. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan akarod megoldani a helyzetet?

Ha az autó a te neveden van, akkor sem eladni, sem a nevedről leíratni nem tudja. Nem is tudom, hogy gondolta ezt :)

2015. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én egyáltalán nem vagyok jártas az ilyen témában, azért kérdezem itt hátha úgy eltudok majd indulni valami úton, hogy meg legyen oldva, és le legyen zárva végre ez a helyzet.
2015. dec. 12. 17:02
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"nem vagyok jártas a témában"


Milyen témában, babám?!

Annyit egy általános iskolás is tud, ha valami az övé (az ő tulajdona), akkor más nem adhatja el!

2015. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Először is szerintem nem vagyok a babád!


Másodszor, miért kell ilyen fennhangon, és cinikusan írni?!

Attól hogy az én nevemen van, ő elvitte a kocsit. Igen nem kellett volna hagynom, de puszta szavam nem segített, hívatnom kellett volna rendőrt, hogy már pedig ne üljön be a kocsiba?

Teszem én fel keresek rá vevőt.. akad is olyan aki megvenné, de ha én az 'ex' páromat nem tudom meggyőzni hogy hozza ide a kocsit? jelentsem fel?!


Én nem azért írtam ide, hogy kishíján 'lehülyézzenek', hanem csak ötleteket kértem.

2015. dec. 12. 17:15
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
nyuszika, ellopta a kocsid, ezért feljelentés jár
2015. dec. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is kérd meg, hogy hozza vissza az autódat, ami a tiéd.

Ha nem teszi, akkor jelentsd fel a rendőrségen, hogy ellopta.

2015. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A te neveden van, rajtad fogják behajtani a súlyadót, kötelezőt ha ő nem fizeti. Senkit nem fog érdekelni, hogy igazából övé az autó. Szerintem a megpldás egy ajándékozási vagy adásvételi szerződés megkötése lenne kettőtök között. A szerződéssel bemész az okmányirodába és bejelented. Így lemegy a nevedről az autó. Ne bízd rá az okmányirodai bejelentést mert ha nem teszi meg, továbbra is nyakadban maradnak a költségek. Bonyolítja a helyzetet, ha hiteles az autó, akkor a bankkal is egyeztetni kell. Ha az ex nem bajlandó együttműködni, fenyegesd meg rendőrségi feljelentéssel. Jogilag ő ellopta a te autódat.
2015. dec. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az autót azonnal kérd vissza, ha nem adja, akkor igen, fel kell jelentened. Más nem marad, mert a részlet neked kell fizetni, és minden más egyéb, autóval kapcsolatos költséget is.


Ne legyél már ennyire balek. Hogyan tudsz létezni egyáltalán, ha ennyire járatlan vagy a mindennapi dolgokban? Vigyázz, mert nagyon könnyen kihasználhatnak így.

2015. dec. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!