Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Téged zavarna? (Nem rövid a...

Téged zavarna? (Nem rövid a kérdés, és nem hosszú a magyarázat. )

Figyelt kérdés

A családunkban, rokonságban az a szokás, hogy mindenki értelmes, hasznos ajándékot kap, ha nem tudunk kitalálbi semmit, akkor pénzt. Ez évek óta így megy, nagyon jól működő rendszer, még akkor is, ha valaki 5000-es, valaki meg 30000-es ajándékot kap.

Ma viszont egy ismerősöm belekötött ebbe, hogy ekkora különbségek vannak az árakban. Titeket zavarna?


A kérdést csak kíváncsiságból írtam ki, nálunk így volt, van és lesz is, de érdekel másokat ez hogyan érintene a saját családjukban.


2015. dec. 12. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavarna. Egyébként sem az ár határozza meg az ajándék értékét. Hanem, hogy az nekem mennyire értékes, ami nem az ártól függ. Hiába egy drágább ajándék, ha nekem nem tetszik és semmi szükségem arra.

Meg gondolom, nem mindig úgy jön ki, hogy ugyanaz kap mindig drágát és ugyanaz kap mindig olcsóbbat.

De az ismerősöd, honnan tudja, hogy mi mennyibe kerül, amit ajándékoztok :)

2015. dec. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a lényeg hogy mindenki olyasmit kapjon aminek hasznát veszi, amit szeretne. Hogy mi mennyibe kerül, vagy ki kap drágábbat, ki nem, az teljesen lényegtelen.
2015. dec. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

(Nem az árakat mondtam neki, de gondolom, sejti, hogy egy könyv, még ha ritka is, nem kerül annyiba, mint egy GPS.)


Köszi a válaszokat!

2015. dec. 12. 18:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Èn még soha nem törtem a fejem, hogy mennyibe kerül egy ajándék, akár adom, akár kapom. A fontos, hogy a megajándékozott örüljön neki.


Akinek csak a pénzbeli érték fontos, az nem érdemli meg, hoyg bárki is adjon neki valamit.

2015. dec. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én egy jó könyvnek jobban örülnék, mint egy gps-nek :) Szóval tényleg nem az ár számít. Az ismerősöd fura.
2015. dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal többet ér egy hasznos ajándék, mint egy drága, de haszontalan.
2015. dec. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem az ár számít. Egy olyan tollat szeretnék amivel szépen lehet írni... Szeretnék kalligráfiÁval foglalkozni.
2015. dec. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Én olyan Karácsonyról álmodom, ahol senki nem kap ajándékot, és idegeskedés, agyatlan pénzszórás, csalódottság helyett mondjuk békében együtt töltünk pár napot finom kaják mellett.

Majd ha az emberek nagy része nem lesz ilyen g#ciprimitív akkor egész sok helyen összejöhet.

2015. dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Engem nem zavarna. Amúgy meg ő nem oda tartozik,ne kösön bele.
2016. máj. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
*kössön ;)
2016. máj. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!