Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van más család is, akik nem...

Van más család is, akik nem tartanak karácsonyt?

Figyelt kérdés

Mi sajnos már második éve nem :(

Egyszerűen nincs rá pénz. Szóval, ugyanolyan hétköznap, mint a többi. Ahogy a születésnap és az évfordulók is.

Már kezd nagyon bántani.

Engem decemberrel kirúgtak, szóval most ketten vagyunk a párom minimálbérnél is alacsonyabb (750€) fizetésére.

A szülőkhöz mentünk volna idén, de most már nem engedhetjük meg magunknak a külföldről hazautazást, ők meg nem tudnak segíteni ebben.

Olyan kellemetlen látni, hogy a közösségin oldalakon minden korombeli lányismerős karácsonyfáról, sütikről meg kívánságlistákról posztol képeket..

24-ig már munkát se kapok, nemhogy fizetést, szóval örülök, hogy arra volt pénzünk, hogy még erre a hónapra kifizessük a lakbért.

Azt hittem, tavallyal már vége, de sajna megint ez lett


2015. dec. 12. 20:40
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Mármint, fára, dekorációra meg ajándékra nincs keret, sütni meg nem látom értelmét ezek után
2015. dec. 12. 20:41
 2/31 anonim ***** válasza:
18%
Bár ne tartanánk, annyira feleslegesnek tartom. A fánk mű, már megvan vagy 15 éve, a dekoráció is régi úgyhogy semmire nem kell költeni ilyen téren, de én annyira nem szeretem.
2015. dec. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
64%
minek? úgy sincs szeretet.
2015. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
98%
Valami egyyszerű ünnepet attól még tarthatnátok. Gyors sütemény, karácsonyi zene és élvezitek egymás társaságát. Vagy nektek az ünnep a fáról meg az ajándékokról szól?... Akkor tényleg hagyjátok inkább.
2015. dec. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
9%
Szép szüleid lehetnek ha ba.sznak segíteni
2015. dec. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk se nagy durranás a karácsony,főleg,mert dolgozom, többek között azért is.

Nem kell szomorkodni, az ősökkel lehet beszélni kamerával is,tudom nem ugyanaz,de mégis valami.

A lényeg,hogy ott vagytok a barátoddal egymásnak,egyetek egy jót,bújjatok össze,vagy egy közös esti séta... a karácsonynak nem feltétlenül az ajándékozásról kell(ene) szólnia,sőt...

2015. dec. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%

Ha sütire futja, akkor miért ne sütnél?

Attól még érezhetitek jól magatokat a pároddal, hogy nem lesz fa és díszek meg ajándék.

Más se csinál semmi különöset karácsonykor.

Oké, lesz fánk, dekorációra nem kell költeni, mert az nem veszünk évente újat. Enni egyébként is szoktunk. Nem csak ünnepekkor.

A lényeg, hogy együtt van a család (nem az egész) és beszélgetünk, elvagyunk.

2015. dec. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
95%
Egy kicsit azért megpróbálhatnád élvezni.
2015. dec. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
88%

Én nem karácsonyozok, mert nem vagyok keresztény, az unokahúgoknak veszek ajándékot és kész, de ha nektek csak a pénzről, meg az ajándékokról szólna, akkor felesleges


ha tényleg karácsonyozni akarsz, akkor körülnézel, milyen ingyenes programok vannak a környéken vagy szépen elmész a kényszerű szabadidődben önkéntes munkára a helyi templomba és ott töltitek a karácsonyt, ott lesz fa és valami kaja is szerintem

2015. dec. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
88%
Az ingyenes programok és az önkéntesség tényleg jó ötlet.
2015. dec. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!