Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kapcsolat szerelem nélkül....

Kapcsolat szerelem nélkül. Van értelme?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, 2 éve van barátom. Nemrég tartottunk 1 hét szünetet, mert úgy éreztem elmúlt a szerelem, nem úgy érzek már mint régebben. Aztán elhatároztam, hogy szakítot. Ez meg is történt, már két hete. De nagyon rosszul viseli ő is, én is. Nem merek egyből visszamenni hozzá, de gondolok rá, hogy egy kis idő múlva újrakezdem vele, ezt együtt is beszéltük. (Ezalatt a 2 hét alatt is beszéltünk jó párszor.) Csak nem akarom újból átvágni és megbántani. Nagyon hiányzik! De ha már nem éreztem szerelmet, lehet hogy újra fellángol majd?
2010. márc. 22. 23:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Várj egy kis időt. Nem mindegy, hogy azért hiányzik,mert megszoktad, és félsz az újtól, vagy mert valóban rá vágysz... Ha tényleg belé vagy szerelmes,szerintem azt tudnád...
2010. márc. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
Én soha nem tenném, ellenkezik az egyik legfontosabb elvemmel. Úgy gondolom nem helyes ilyennel próbálkozni hogy hátha fellángol, mert ha nem? Tudod másokat úgy hagytak ott hogy még halálosan szerelmesek voltak (pl én) de kibírták! Akkor ahhoz képest neked könnyű dolgod van.
2010. márc. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem szórakoznék Vele, jelent nekem annyit, hgoy tiszteletben tartom Őt, ezért csakúgy nem is mennék hozzá vissza, hogy hátha fellángol a szerelem. Én is így vélekedek, mint az első, várok egy kis időt míg kitisztul a fejemben (és az övében is) a dolog.
2010. márc. 22. 23:36
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Én is pont így éreztem, de tisztában voltam vele, hogy nem szabad újra kezdeni. 3 év után szakítottam a barátommal 18 évesen, mert már tényleg csak megszokás volt a részemről. Utána hiányzott, hiszen 3 évet töltöttünk együtt, megosztottuk egymással a mindennapjainkat, stb. A szakítás után is eleinte gyakran találkoztunk, de csak beszélgettünk, stb., nekünk így volt könnyebb, hogy fokozatosan lett vége az egésznek. Azóta eltelt 5 év, és a mai napig jóban vagyunk, nem haragban váltunk szét.
2010. márc. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
66%
csak a káposzta jó felmelegítve... =) tapasztalat... légy erős.. próbálj túllépni... csak az idő segít..
2010. márc. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! Mi 4 éve járunk. Nemrég jött nálam is egy ilyen, szakítottam vele, utána össze-vissza voltunk, jött valaki más, szóval sok mindenen átmentünk. Ha úgy érzed, nem ő az igazi, vagy lesz jobb, akkor ne menj vissza, viszont elárulom Neked, hogy ha azt hiányolod, ami a kapcsolat elején volt, azt lehet, hogy mással újra át tudod élni, amikor rózsaszín felhők vannak, meg ilyenek, de utána "elszürkülnek" a hétköznapok. Anyukám szerint a szerelem egy idő után átalakul szeretetté. Szervezzetek programokat. Mozi, kirándulás, kiállítás, koncert, egyéb. Talán unatkozol egy kicsit.
2010. márc. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen, mi is szakitottunk, de nem tudtunk meglenni a szakitás alatt sem egymás nélkül. Az igaz hogy a szerelem egy idő után átalakul szeretetté. Nálunk azt hiszem 4 év után jött ilyen, hogy voltunk külön egy párszor. Azért is békültem ki vele, mert szeretem és tisztelem, valamint tudom, hogy vele tudok élni és ez sokat számit. Most már 9 éve vagyunk együtt, megszületett kislányunk is és végülis jol megvagyunk.
2010. márc. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én veled egyidős vagyok, mi majdnem 3 éve vagyunk együtt a párommal. Volt, hogy azt éreztem vége a dolognak, de csak mert akkoriban sokat veszekedtünk. Egyszer szakítottunk 3 napig voltunk külön, végig sírtam...és Ő is...

Akkor mindent megbeszéltünk egy hét múlva újra kezdtük tiszta lappal. Azóta már eltelt egy jó idő, és csak örvendeni tudok annak, hogy így döntöttünk.

Felmelegítve igaz, hogy a káposzta jó, de ha nincs kihűlve nem kell melegíteni:)

Én biztos vagyok abban, hogy Vele akarok élni, és ha néha ki is fut a számon, hogy legyen vége (hirtelen felindulásból) sosem gondolnám komolyan....nem tudnám elképzelni nélküle.

És az sem mindegy, hogy szerelem nincs, szeretet nincs vagy vágy esetleg szenvedély...Szerintem köztünk a párommal már sokkal erősebb a szeretet mint a szerelem viszont van vágy és szenvedély...

NEktek kell eldöntenetek, hogy a megszokás tart-e össze vagy valami más? :)

Sok sikert, ha szereted ne engedd el, mert lehet, nem lesz több ilyen...

19-L

2010. márc. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon hiányzik, miből gondolod, hogy a szerelem múlt el? Nem lehet, hogy csak a rózsaszín köd hagyott alább? A bizsergés, az újdonság érzete nem tart örökké. De az igazi szerelem nem ez, ez még csak a hormonok játéka a kapcsolat elején. A helyedben adnék még egy esélyt ennek a kapcsolatnak. Most, hogy már nem rózsaszín szemüvegen keresztül látod a barátod, van módod igazán megismerni, és idealizálás helyett valóban megszeretni.
2010. márc. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 24. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!