Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt a férfiak...

Miért gondolják azt a férfiak hogy nekik több szükségük vagy joguk van kikapcsolódni és szórakozni menni mint a nőnek?

Figyelt kérdés
2 gyerekes anyuka vagyok. Kicsi gyerekekkel. Nekem nincs időm eljárni itthonról, mert el kell látni a gyerekeket. A férjem 12 órákat dolgozik 2 naponta, így is ritkán van itthon. Akkor miért akar elmenni szórakozni még a szabadidejében is amikor velünk lehetne? Másiknál is így van ez. Fel van háborodva hogy azt mondom neki ne menjen el maradjon itthon.Persze ha én hagynám rá a két gyereket és mennék el barátnőzni biztos nem tetszene neki.
2010. márc. 23. 10:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Az én férjem soha nem járt el szórakozni,főleg nem nélkülem.Hagyd néha rá a gyerekeket,és menj el te is otthonról.Akkor is,ha felháborodik rajta.A gyerekek nem csak a tieid,hanem az övéi is.Ideje lenne ezt felfogni neki is.Ha ráhagyod a békesség kedvéért,később még rosszabb lesz.
2010. márc. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szerintem menjél el Te is szórakozni úgy, hogy rá bízod a gyerekeket. Ha neki lehet, akkor Neked is, nem?


Egyébként a kapcsolatom azért ment tönkre főképp, mert nálunk is ez volt: haverok, haverok, haverok.... Én már nem is számítottam szinte semmit, max, hogy főztem, takarítottam. Mire hazaértem a munkából, üres volt a lakás, a páromra telefonáltam, hol vagy? Hol lett volna??! A haveri körével: kuksoltam egyedül a lakásban! Így én is csináltam programot, s csak este későn értem haza, ahogy ő tette (ámbár ő éjjelre sem jött haza több alkalommal sem), ekkor ő volt felháborodva, hogy képzelem? Miért, neki lehet?! Ha meg otthon volt, benn trónoltak a haverok a szobában, nem egy, nem kettő, hanem sok. Magánélet nuku.

Nálunk nem volt gyerek.

2010. márc. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
43%

Mert fölényben érzik Magukat..

mert a nők dolga, főzni, mosni, takarítani, gyereket nevelni stb.

Nálunk dettó ugyanez a helyzet .. sőőt.. Én alapból nem mehetek sehova DE nálunk a vallása az befolyásoló tényező (muszlim) ... szóval tudom miről beszélsz..

2010. márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Most lehet, hogy kapom a hideget, de én el szoktam "engedni".... Mondjuk ő meg is kérdezi, hogy: "Nem lenne baj, ha elmennék...?" Ez kb heti egyszer előfordul. De nem él vissza ezzel, volt olyan is, hogy ő vett nekem meglepi mozijegyet, hogy menjünk el a barátnőmmel. Igaz ez nem heti egyszer van...:) A hat hónapos kisfiunkra meg vigyáz, ha megkérem, hogy had' menjek el vásárolni vagy vmi. Lehet, hogy ez csak hozzáállás és megbeszélés kérdése, nem?
2010. márc. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Az én párom is ilyen volt, ez működött is addig, amíg nálam el nem múlt a rózsaszín felhő és szóva tettem, hogy miért csak ő, és akkor jöttek a viták, majd a veszekedések, de még akkor is én engedtem. Aztán egyszercsak túlcsordult az a bizonyos pohár és szétmentünk. Most ha tetszik ha nem akkor is vigyáznia kell a gyerekeinkre hétvégenkét (persze csak két hetenete) és neki nincsenek barátok nekem viszont van csendespihenő.


Szerintem se hagyd rá a dolgot igenis ő is vigyázzon a gyerekekre alkalmanként és te mozdulj ki a négy fal közül. eleinte csak egy két órára hagyd rá bevásárlás ürügyén, aztán hosszabb bevásárlás, egy egy rövidebb csajos program kedvéért, majd egy egy hosszabb programért.


De semmiféleképpen ne hagyd magadrakapni, mert vagy te rokkansz bele vagy a kapcsolatotok. Ha újra kezdhetném a dolgot én biztos így csinálnám.


Az előzőnek, ha muszlim, ha nem a párod, akkor is vannak igényeid és ne csak alkalmazkodj, hanem ő is elvégre most ebben a kultúrában és környezetben éltek. Te se hagys magad, és hidd el meg kell találnod az aranyközéputat. Tudom, hogy nehéz és nekem se ment, de sok barátunknak viszont ment és szépen működik. Próbáld meg és légy te az ügyesebb. Lehet a háttérből is irányítani.

2010. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálam alap dolog, hogy mindenben ugyan úgy kivesszük a részünket. Szóval nálunk senki nem gondolja úgy, hogy több joga van szórakozni járni, kb. ugyan olyan arányban megyünk, vagy pedig együtt.
2010. márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Nálam bevált ez a fogom magam és lelépek!

Nálunk az volt, hogy valaki csöngetett kiment, félóra mulva mentem ki hogy jöjjön be mert segítenie kéne, és sehol nem volt.aztán előkerült 1-2 óra mulva.Hiába mondtam hogy legalább szoljon hogy elmegy, ugyanúgy szónélkül lelépet.Egyszer bepipultam, és amikor bent tv-zet a gyerekkel felvettem a cipőt és se szó se beszéd elmentem itthonról.Azóta ritkábban jár el, és ha elmegy akkor is szól.

2010. márc. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Mi a kapcsolatunk elején volt az hogy ő elment bulzni de már mióta szoros kapcsolatunk van azóta nem!És ez fura beszélj vele hogy ritkábbnál is rikábban és menj te is vele néha!Neked is jár egy kiskikapcsolodás fiatal vagy4
2010. márc. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Ki gondolja?

A te párod? Hát neveld meg. Ne mondd neki, hogy maradjon itthon, hanem te is menj el ugyanannyiszor, mint ő. Ennyi. Nem nehéz. egyél egy fagyit, olvass el közben egy újságot. Ő majd vigyáz addig a 2 gyerekre.

2010. márc. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Hogy ezt megteszi, megteheti, az pontosan 50 %-ban az ő hibája, mindenhez két ember kell, az egyik, aki megpróbálja megtenni a másikkal, és a másik, aki ezt hagyja. Miért hagyod? Velem ilyet soha élő ember nem tehetne. Boldog házasságban élek 4 éve, és nem csupán azért mert a férjem kedves, figyelmes stb., hanem mert én nem is tűrném, hogy másmilyen legyen. Mindketten maximálisan igyekszünk a másik kedvében járni, oda-vissza... és ez olyan jó! Jó úgy felébredni, hogy az ágyba kapom a kávét... alig várom hogy legközelebb én tehessem meg ugyanezt. Jó rá főzni, mert bármikor én megkívánok valamit, már készíti is el nekem (pld. világbajnok palacsintasütő, pörkölt-főző).... de sorolhatnám. És én azokkal sem értek egyet, akik rendszeresen egymás nélkül járnak szórakozni. Nem érzitek jól magatokat egymás társaságában? Én nem szeretném ha nélkülem menne, és ő sem szeretné ha nélküle mennék... ez persze nem 100 %-os, csak a rendszeres eljárogatásról beszélek. És a gyerek a legtermészetesebb hogy a kettőnké, a terheket is megosszuk Vele kapcsolatban. Én ezért élek házasságban, ha egy házasság nem ilyen, akkor jobb egyedül.... nekem előtte is jó volt, nem azért mentem férjhez, hogy legyen kit kiszolgálnom. Remélem nem bántottam meg senkit, mert nem akartam, direkt azért ennyire sarkítva írok, mert sokszor erre van szükség ahhoz, hogy valakinek kinyíljon a szeme, és ne hagyja hogy bolondot csináljanak belőle. Szerintem üljetek le beszélni, hisz ismétlem te is elrontottad, amikor hagytad hogy eddig fajuljon a helyzet, ezt már nem lehet egyik napról a másikra megváltoztatni, de határozottan, józan érvekkel, következetességgel lesz változás. Sok sikert kívánok. Bölcs legyél, mert azért van két gyermeketek, és a konfrontációnak nem az a célja hogy szétmenjetek, hanem hogy mindketten jól érezzétek magatokat ebben a kapcsolatban.... és természetesen a gyerekeknek is szükségük van mindkét szülőjükre.
2010. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!