Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ilyen fiatalon...

Normális ilyen fiatalon babára vágyni?

Figyelt kérdés

21 vagyok. Sajnos a kapcsolatom nem olyan stabil, és ki tudja, meddig leszünk együtt. Plusz még tanulni szeretnék 4-5 évig minimum.

Viszont néha annyira rám jön, hogy úgy szeretnék én is idilli családot, szóval szerető férj, baba...

Nem vállalok még semmi esetre sem, csak szeretnék.


Ez fura?


2015. dec. 14. 15:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
34%
Persze hogy normalis a vagy, de ha "a kapcsolat nem olyan stabil", akkor keress elotte inkabb egy stabilat.
2015. dec. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%

A vágyakozás meg az, amit teszel, két külön dolog. Normális, ha tisztában vagy vele, mire van szükséged, mit szeretnél, és ennyi idősen jó is, ha azért előre gondolkodsz néha.


Én kb. 17 éves korom óta érzem, hogy szeretnék gyereket, mindig, amikor kicsikre vigyázok, elgondolkodok azon, hogy vajon milyen leszek anyaként. De ettől függetlenül tudom, hogy még nincsen itt az ideje, és biztosan nem vállalok gyereket 28-30 éves korom előtt. Ha minden jól megy, addigra elég biztos egzisztenciám lesz. Meg remélhetőleg stabil kapcsolatom.

2015. dec. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%

fuh, én is 21 éves vagyok, 4 éves stabil és jó kapcsolatban, de nagyon nem érzek semmi ilyesmit :D


szerintem teljesen normálisak az érzéseid, mások vagyunk. azért jó, hogy racionálisan nézed a dolgot :)

2015. dec. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem is 21 körül jött az első ilyen "gyereketakarokmostazonnal" hullám. Szerintem hormonális, nekem még azt az ésszel belátott tényt is felülírta, hogy a kapcsolatom nem alkalmas erre, és egy darabig még azt is annak láttam. Szerencsére persze azért a gyakorlatig nem jutottunk el... Elmúlt egy idő után, de pár évente feljött újra.
2015. dec. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem fura,teljesen normális érzések,gondolatok egy 21 éves lánytól,bocsánat,nőtől.

Gyerekvállalás előtt a legfontosabb a megfelelő egzisztencia megteremtése,anélkül nem szabad gyereket vállalni,mert 18 év hosszú idő...

A párkapcsolatodat rakd rendbe,vagy szakíts,ami nem megy,nem szabad erőltetni.

Ne foglalkozz semmilyen társadalmi,vagy bármilyen elvárással,felnőtt ember vagy,a te életed,a te döntésed,mindenki bekaphatja.

A nők mostanában úgy is egyre később szülnek átlagban,karrier,a nem megfelelő anyagi háttér,és még számos ok miatt.

Semmiről nem vagy lekésve,nyugalom.:)

2015. dec. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
nem furcsa, régebben ez volt a normális, hogy 18 éves kortól már összeházasodtak, és sokszor már a nászéjszakán teherbe esett a nő. Ez viszont a mai társadalomban kitolódott, és sokan előbb elvégzik a tanulmányaikat, diplomát szereznek, felépítik a megélhetéshez szükséges hátteret, ami mind jó dolog, de ez a rendszer nem illeszkedik tökéletesen az emberi igényekhez. úgy vagyunk megalkotva, hogy már 13-4 évesen alkalmasak vagyunk szaporodásra, de mégis az az elfogadott, hogy még kb 15-20 évet várnak a gyerekvállalással. szerintem az lenne a normális hogy 20 éves kor körül vállalnák az első gyereket, tehát visszatérve én szerintem nem fura hogy gyermekre vágysz, viszont biztos családi környezet elengedhetetlen hozzá
2015. dec. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!